Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Helena Vondráčková za lásku tvrdě zaplatila. Nakonec jí dala přednost před rodinou. Proč ji někdo nemá rád? Mohou za to neuvěřitelné báchorky?

01.10.2015
Helena Vondráčková za lásku tvrdě zaplatila. Nakonec jí dala přednost před rodinou. Proč ji někdo nemá rád? Mohou za to neuvěřitelné báchorky?

Foto: Česká mincovna

Popisek: Helena Vondráčková

Během své padesátileté kariéry se Helena Vondráčková, podobně jako Lucie Bílá, musela smířit s několika bolestnými událostmi. Ve stínu její krásy a slávy se skrývalo hned několik tragédií a rozchodů. Kvůli tomu, aby mohla žít s mužem, kterého miluje, musela obětovat téměř celou rodinu. Ta jí však na straně druhé do života dost výrazně zasahovala a fatálně ovlivnila její partnerské vztahy.

Na to, jak dlouho působí Helena Vondráčková v českém showbyznysu, se o jejím soukromém životě  ví velmi málo a dlouho se jí  úspěšně  dařilo vyhýbat různým skandálům. Jedinou výjimkou byl její údajný poměr s bývalým československým premiérem Lubomírem Štrougalem, který však vždy vyvrátila jako neprostý nesmysl. Ti, kteří „zaručenou“ zprávu před lety roznesli po Praze, si ji totiž údajně spletli s atraktivní Štrougalovou dcerou Evou. V té době si obě byly velmi podobné, měly stejný účes a dokonce i stejné auto. „To byly neuvěřitelné báchorky. Ale proboha, já s ním v životě nemluvila, dokonce jsem se s ním vlastně nikdy osobně nesetkala,“  mnohokrát vysvětlovala Vondráčková.

Zbyla jen sestra

Zásadní zlom však nastal v okamžiku, kdy se seznámila se svým současným manželem Martinem Michalem. A překvapivě to nebyl „zlý“ bulvár, kdo tento vztah skandalizoval, ale členové její vlastní rodiny. To, že Helena začala žít s již čtyřikrát ženatým podnikatelem, který se kvůli svým obchodním  aktivitám dostal do velkých problémů, těžce nesl především její bratr Jiří. S ním přitom měla do té doby výborné, doslova idylické vztahy.  Jiří se jí snažil všemi možnými způsoby donutit, aby si Michala  nevzala. Zamilovaná zpěvačka však tentokrát dala před radami rodiny přednost své nové lásce. Z opatrnosti sice uzavřela předmanželskou smlouvu, která ji  majetkově jistí pro případ rozvodu, ale sňatek navzdory všem uzavřela. Zaplatila za to dlouholetým konfliktem s rodiči, bratrem a bohužel i neteří Lucií a jejím  bratrem Davidem. Na její straně zůstala pouze věrná sestra Zdena s manželem.

Helena Vondráčková s Martinem Michalem letos o prázdninách

Každá trampota má svoji mez

Jenom ten, kdo se dostal do podobné situace, ví, jak bolestná to byla volba. Na svoji rodinu totiž Helena byla vždy nesmírně fixovaná a to přesto, že  často svými názory zasahovala do jejích vztahů. Nejlépe do dokazuje  autorizovaný životopis, nazvaný „Každá trampota má svoji mez“, který vyšel k padesátému výročí její umělecké kariéry.  „Doma se ovšem každý partner líbil tak první rok,“ prozradila v zajímavé knížce  sestra Zdena. A dodala ještě: „Pravdou je, že Heleně prakticky do všech vztahů mluvili rodiče.“

Kráska a zvíře

Připomeňme, že Vondráčková měla před Martinem Michalem tři osudové lásky. První z nich byl  vztah s talentovaným muzikantem, skladatelem a textařem Zdeňkem Rytířem,  Helenu doslova ohromil svou inteligencí a  rozhledem. Mimo jiné studoval i japonštinu. Ale okolí jim příliš nepřálo,  kolegové z branže o zamilované dvojici hovořili jako o „krásce a zvířeti“. Nakonec se rozešli, ale vždy zůstali přáteli, až do jeho nedávné smrti. 

Zdeněk Rytíř

Kráska a Strýc

Také její druhý životní partner, Luděk  Švábenský, nakonec v očích rodiny neobstál, i když si ze začátku jako skvělý muzikant získal obdiv Helenina otce. Stejně jako Rytíř, i on  měl ohromný rozhled. Helena s  jeho kapelou Strýci spolupracovala sedm let a procestovala s ním celý svět. Právě na jednom z dlouhých turné se s ním osamělá  zpěvačka velmi sblížila. Proč však po pracovní i osobní stránce  velmi nadějné partnerství skončilo, se dodnes pouze spekuluje. „Rozchod s Luďkem patří do uzamčené komůrky, do níž Helena jen tak někoho nepustí. S partnerskými problémy se prý nikdy nesvěřovala ani doma. Nikdy si nestěžovala, bylo to proti její nátuře,“ uvádí Zdena.   

Helena s Luďkem Švábenským ve filmu Romance za korunu

Strašně zamilovaná

Vůbec nejvíc je zahalen tajemstvím rozchod s prvním Heleniným manželem, německým muzikantem Hellmutem Sickelem. Společně přitom tvořili pár snů, tentokrát nešlo o krásku a zvíře, ale krásku a fešáka. Oba velmi přitažliví a úspěšní, dokonce nejen doma, ale i v zahraničí. Seznámili se na festivalu v Sopotech, kde Helena triumfovala s hitem Malovaný džbánku. Byla to láska na první pohled, on za ní jezdil po celé Evropě a dokonce se  po velkolepé  svatbě ve Strážnici přestěhoval do Čech. „Byli  jsme strašně zamilovaní, oba dva,“ svěřila se Helena ve své knize. A   dodnes o něm mluví velmi pěkně, i když časem přišlo velké vystřízlivění. Podle jejího okolí Hellmut zkrátka tak (jako většina mužů), neunesl, že Helena byla výrazně slavnější a úspěšnější, obětoval kvůli ní kariéru v Německu, své přátele a další blízké lidi. Navíc se jim nepodařilo mít společně dítě. Jednoho dne se Helena vrátila domů a na klavíru našla snubní prstýnek. Trvalo rok, než se k ní Hellmut z Německa vrátil, ale celkově se již manželství zachránit nepodařilo. V jejím životě se už totiž  objevil další osudový muž, Martin Michal.  

Helena s Hellmutem Sickelem


Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace