Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Seriálová hvězda, jedna z nejkrásnějších českých hereček. Přesto se neubránila zklamání, otec její dcery jí dal kopačky. Tajnosti slavných

27.01.2015
Seriálová hvězda, jedna z nejkrásnějších českých hereček. Přesto se neubránila zklamání, otec její dcery jí dal kopačky. Tajnosti slavných

Foto: FTV Prima

Popisek: Svůj příděl životní smůly si herečka Markéta Plánková nejspíš už vyčerpala. Nyní je štastně vdaná, má fajn muže a dvě krásné holčičky, a navíc nastupuje do dalšího úspěšného seriálového projektu Cesty domů.

FOTOGALERIE: Je krásná, inteligentní, kultivovaná, takže o nápadníky rozhodně neměla nikdy nouzi. Přesto se Markéta Plánková před lety bezhlavě zamilovala do chlapa, který si ji ani trochu nezasloužil. A navíc ji opustil, když byla těhotná.

„Trvalo mi dlouho, než jsem zapomněla, než jsem se přestala obviňovat za svoji naivitu, zlobit se na sebe,“ přiznala před časem otevřeně v rozhovoru pro iDnes.cz populární herečka, která své soukromí komentuje na veřejnosti jen velmi nerada. Život jí obrátil vzhůru nohama kdysi úspěšný seriál televize Prima Rodinná pouta, při jehož natáčení se sešla před kamerou s kolegou Romanem Štolpou.

Láska jako z románu

V seriálu ztvárnili pár a dramatické události se jim nevyhnuly ani v soukromí. O čtrnáct let mladší Markéta se do charismatického Romana zamilovala, svou roli v jejich vztahu sehrál jistě do určité míry i dojemný příběh, který jim vložili ‘do úst‘ scenáristé. Jenže muž, který se prezentoval slovy ze scénáře, byl ve skutečnosti úplně jiný. Na to však herečka přicházela až postupně a tvrdě za to zaplatila.

Láska jako trám zpočátku vypadala jako vystřižená z romantického filmu. Přestože byl Štolpa v té době ženatý a měl syny Matěje a Jakuba, dokonce spolu začali plánovat dítě. A povedlo se. Markéta otěhotněla, když natáčela seriál Světla pasáže, takže scenáristka Eva Papoušková musela dokonce přepsat scénář. Jenže s těhotenstvím přišlo i obrovské rozčarování. Milující hrdina se rázem proměnil ve slabocha, který přece nemůže opustit rodinu. Na situaci se negativně podepsaly i jeho problémy s alkoholem, které se neustále stupňovaly. „Celou dobu v začátku těhotenství jsem si přála jediné. Aby to nebyl kluk! Říkala jsem si, že nechci po porodu vidět nic mužského,“ prohlásila Plánková.

Na všechno sama

Poté, co se jí narodila dcera Agáta, její nadšení a pocit štěstí na chvíli překryly negativní vzpomínky na ošklivý rozchod a utlumily strach z pocitu, že zůstala na všechno sama. Jenže tím všechno teprve začalo. Najednou byla máma-táta, musela se postarat o miminko a současně zabezpečit rodinu. Krátce po porodu se vrátila do divadla, a když bylo Agátce půl roku, přišlo konečně ideální řešení – nabídka role v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Několik náročných týdnů prožila Markéta doslova v poklusu. Celé dny trávila v ateliérech, poté často musela ještě odehrát představení v divadle. Spát chodila po půlnoci, vstávala v pět. Bez spolehlivé a extrémně oddané chůvy by se vůbec neobešla. „Pamatuju si, že tenkrát k nám chůva jezdila taxíkem v noční košili. To už jsme se smály, kam jsme to dopracovaly,“ zavzpomínala a dodala: „Do takového pracovního kolotoče už nikdy nechci zahučet.“

Dlužil i na alimentech

Dva roky po dramatickém rozchodu se Markéta zamilovala do reportéra Daniela Častvaje a na jejím soukromém nebi se konečně zase rozzářilo sluníčko. Trampoty s bývalým partnerem tím však neskončily. O výživné na Agátku se před šesti lety musela soudit, v té době však netušila, že navzdory rozhodnutí soudu nebude Štolpa na dceru platit vůbec. Herec totiž podlehl démonu alkoholu, každý problém řešil panákem. Ze závislosti se nejprve pokusil léčit ambulantně, na to už ale bylo pozdě, a tak skončil v Kroměříži, stejně jako tragicky zesnulá zpěvačka Iveta Bartošová.

V té době prý Markétě zhruba rok nedal na dceru ani korunu. Teprve nedávno se mu podařilo dát se dohromady, dostal druhou profesionální šanci v Divadla Radka Brzobohatého a pokusil se dát do pořádku i vztahy s Markétou, aby se mohl vídat i s dcerou Agátou. Markéta si s ním ale už moc hlavu neláme. Je šťastná se svým manželem Danielem, za nějž se provdala na podzim 2010 a v květnu 2011 mu porodila dceru Julinku.

Další velká příležitost

Na rozdíl od zrádného exmilence se krásné Markétě daří i profesně. Po šesti letech v roli doktorky Magdy Mázlové v Ordinaci a bohaté dámě ve výpravném seriálu První republika právě nyní ‘naskakuje‘ do dalšího úspěšného projektu Cesty domů. A opět oblékne bílý plášť, tentokrát jako posila kardiochirurgie, doktorka Linda Hartová.

Nová role ji dovedla i do fotoateliéru, který herečka navzdory své profesi právě ‘nemusí‘. „Už jako malá holka jsem se nerada fotila. A když už mě rodiče vyfotili, na každém snímku jsem se šíleně šklebila, takže fotky pak ani nemohli nikomu ukázat. K focení zkrátka nemám vztah od dětství,“ vysvětlila. Přesto vznikla série krásných snímků, na nichž to Markétě moc sluší a které zvládla s lehkostí profesionální fotomodelky. Koneckonců posuďte sami.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

QRcode

Vložil: Adina Janovská