Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Babiš slavil: 50 milionů let starý žraločí zub, pozemek na Měsíci i s pasem a soška Oscara se štítkem Muž roku. Stovky gratulantů, muzikanti i slečna u tyče

24.10.2014
Babiš slavil: 50 milionů let starý žraločí zub, pozemek na Měsíci i s pasem a soška Oscara se štítkem Muž roku. Stovky gratulantů, muzikanti i slečna u tyče

Autor: Hans Štembera

Popisek: Oslavu šedesátin připravila pro Babiše jeho partnerka Monika.

Šéf hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš o víkendu opožděně oslavil životní jubileum. Bulvární deník Blesk byl u toho a přináší fotografie, z kterých je patrné, že to Andrej Babiš umí rozjet ve velkém. Nešetřil úsměvy, zanotoval si s kapelou Kryštof a s manželkou Monikou byli na parketě jako ryby ve vodě. Prostě to vše klaplo, jak mělo.

Andrej Babiš si na svůj krk pověsil šestý křížek již v září. Zřejmě i kvůli senátním a komunálním volbám ho ale oslavil až o tomto víkendu. V sobotu se na pražském Chodově sešlo na tři sta padesát gratulantů z řad rodiny, kamarádů, známých či politiků z hnutí ANO, a když před sedmou dorazil i sám oslavenec s manželkou, party mohla začít.

Babiš dostal spoustu dárků

Šéf hnutí ANO podle zjištění Blesku původně chtěl jen to, aby se u něj lidé bavili, popřípadě přispěli drobnou částkou na charitu. Někteří hosté jeho přání vyslyšeli, což oslavence s manželkou údajně potěšilo. Většina gratulantů ovšem na oslavu dorazila s věcnými dary.

„Dostal jsem různé krásné dárky, knížky, vzpomínky na Rašína, Kramáře, Baťu. Pak také padesát milionů let starý zub žraloka, vtipné obrazy o mně, dort od vnuček a další,“ odpovídal Babiš na dotaz Blesku, který z dárků mu udělal největší radost. Seznam darů čítal také například pozemek na Měsíci i s cestovním pasem či sošku Oscara se štítkem Muž roku.

Od Moniky zimní kabát a trénink se Špotákovou

Partnerka Monika, která měla přípravu oslavy na starosti, svému choti promítla video s fotkami a vzpomínkami a objednala mu ohňostroj a tanečnici pole dance. „Dostal ode mě také zimní kabát, ale hlavně jsem v dražbě vydražila trénink s Bárou Špotákovou, přičemž peníze šly na Nadaci Naše dítě,“ popisovala Babišová Blesku.

Muziku obstarávaly Babišovy oblíbené kapely No Name a Kryštof, podávaly se lahůdky vybraných chutí a pilo se údajně až do časných ranních hodin. „Narozeniny jsem měl 2. září, ale neměl jsem čas je organizovat," vysvětlil čerstvý šedesátník, proč toto jubileum slaví až více než měsíc potom, co se ho dožil.

To je v tomhle věku možná to poslední, co je co slavit

„Budu slavit s přáteli, s rodinou a známými," přiblížil před oslavou, kdo budou jeho hosté. „Pozvánky jsem posílal na poslední chvíli. Určitě jsem na plno lidí zapomněl a budou naštvaní, takže se jim dopředu omlouvám," dodal.

Své narozeniny prý moc neslaví. „Slavil jsem 40, 50 a teď 60. To je v tomhle věku možná to poslední, co je co slavit," poznamenal. I přesto si oslavu náležitě užil, a nechyběl na ní ani ohňostroj nebo koncert kapely Kryštof.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tagy
Babiš,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace