Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Babiš odmítl jít s Kalouskem na pivo! To není na politologický rozbor, ale spíše na sondu do duší alfasamců, komentuje přestřelku Jourová

24.06.2014
Babiš odmítl jít s Kalouskem na pivo! To není na politologický rozbor, ale spíše na sondu do duší alfasamců, komentuje přestřelku Jourová

Autor: Hans Štembera

Popisek: Andrej Babiš

Ministr financí a šéf hnutí Andrej Babiš (ANO) je v permanentním sporu se svým předchůdcem ve funkci a prvním místopředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem. MF Dnes v pondělním článku rozebrala, proč jejich neshody překračují obvyklé hranice parlamentní debaty.

Andrej Babiš i Miroslav Kalousek mají oba dominantní povahy a jsou přímými konkurenty v boji o voliče, navíc se vystřídali v křesle ministra financí. Už to by samo o sobě mohlo být důvodem k hádkám. Deník MF Dnes se ale rozhodl objasnit, proč do vzájemného sporu vkládají oba politici tolik emocí.

Babiš prý začal nenávidět Kalouska poté, co o něm jeho předchůdce prohlásil, že „práskal komunistické StB". Lidé z TOP 09 zase vidí stupňující se hádky v tom, že Babiš zpochybňuje Kalouskovu odbornou erudici, na což je první místopředseda TOP 09 mimořádně háklivý.

Hochštapler a cirkusák

Kalousek je na své dílo z doby, kdy stál v čele financí, patřičně hrdý. „Tohle jsme my dokázali v ekonomické recesi!" komentuje graf srovnávající hospodaření resortu. „Teď ekonomika roste a Babiš deficit zvětšuje. Ta nekompetence by nevadila, kdyby neříkal, že jsme to dělali špatně a on ví, jak na to. Neví, je to hochštapler a cirkusák," prohlásil poslanec nekompromisně.

Nad sporem mezi oběma muži se zamysleli už i jejich političtí kolegové. „To není na politologický rozbor, ale spíše na sondu do duší alfasamců," podotkla s úsměvem ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO).

Se zlodějem na pivo nejdu

Napětí podle deníku zvyšuje i fakt, že když se konečně Kalouskovi splnil sen a TOP 09 předběhla ODS, pozici lídra na pravici mu vzápětí sebral Babiš se svým hnutím ANO. Oba politici si prý navíc odlišně vykládají post ministra financí. Miroslav Kalousek „zbožšťuje" nízký deficit veřejných financí, Babiš „fetišizuje" provozní úspory.

MF Dnes prý oba politiky pozvala na společný duel u piva nebo u kávy. Kalousek souhlasil, ale Babiš kategoricky odmítl. „Se zloději na pivo nechodím. Navíc myslím, že veřejnost jen otravují neustálé spory a hádky nějakých politiků," zdůvodnil svoje rozhodnutí.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace