Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sériové vraždy pražských taxikářů: Podle psychologů nás čekají desítky obětí! Existuje už také profil pachatele

15.04.2014
Sériové vraždy pražských taxikářů: Podle psychologů nás čekají desítky obětí! Existuje už také profil pachatele

Autor: Hans Štembera

Popisek: Ilustrační foto

KRIMI V noci ze čtvrtka na pátek došlo na okraji Prahy k dvojnásobné vraždě. Oběti spojovalo povolání - šlo o taxikáře. Policie proto občany vykonávající toto povolání důrazně varovala, aby byli ostražití. Čekají nás snad ještě další vraždy? Kupříkladu ve Spojených státech vědí o sériových vrazích své. Jednomu z nich říkali Zodiac. Zabil desítky lidí a nikdy nebyl dopaden.

Dva muži zavraždění v Praze v noci ze čtvrtka na pátek byli taxikáři. Policie proto varuje ostatní taxikáře. Pachatel nebo pachatelé zastavili obě oběti v centru Prahy a požádali o odvoz na okraj města. Těla zavražděného mladíka a staršího muže našli v pátek v Uhříněvsi. Informoval o tom Český rozhlas.

Znamená to snad, že v Praze řádí sériový vrh taxikářů, jak o tom spekuluje deník Blesk?  „Vypadá to, že vrah si zřejmě rád zahrává, je sebejistý a v lecčems si nezadá s jedním z nejhorších sériových vrahů historie Zodiacem, který provokoval podobnými činy,“ upozorňuje deník. Nahrává tomu i fakt, že oba vozy zavražděných taxíkářů byly nalezeny na stejném místě, v okolí Lužické ulice na Praze 2, tam, kde se ostatně odehrála v únoru další vražda, také taxíkáře...

Server paranormal.komis-site.eu připomíná, že Zodiac čili Zvěrokruh byl sériový vrah působící v Kalifornii v USA na přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Vraždil především mladé páry a nikdy nebyl dopaden, mezi podezřelými bylo na 2500 osob. Vrah přitom zasílal dopisy, ve kterých se k vraždám přiznával. Na svědomí měl sedmatřicet obětí.

Kdo je pachatel?

Blesk oslovil přední psychology, kteří sestavili takzvaný profil sériového vraha taxíkářů. Co jim vyšlo? Navenek prý působí naprosto normálně, nekonfliktně, někdy až zakřiknutě. Většinou má řádné zaměstnání a může mít i rodinu a žít spořádaným životem. Duševně je ale chladný psychopat, s absencí skutečných citů. To ale dovede úspěšně maskovat. Dovede působit i společenským dojmem, píše přední bulvární deník.

A dodává: „Soustředí se na stejný typ obětí (v tomto případě taxikáři). Může to mít hlubší důvod, například to může být bývalý nebo současný taxikář. Nebo mu nějaký taxikář ublížil/přebral ženu/dlužil peníze. Má silný vztah k času, hraje pro něj roli – vraždy taxikářů (stejně jako důchodkyně z tramvaje č. 17, se kterou deník vraždy taxikářů začal spojovat) se staly ve čtvrtek. Čtvrtek je pro něj nějakým způsobem důležitý a významný. Způsobuje mu trauma, nebo mu připomíná špatnou životní událost či zkušenost.“ Je zřejmě doposud netrestaný, ani nefiguruje v žádných registrech. Rád cestuje, klidně po svém městě, je pro něj důležité být v pohybu. Vždy má motiv, nezabíjí v afektu a náhodně. Vraždy jsou přesně naplánované.  Většinou používá stejnou zbraň. Nemění ani takzvaný modus operandi, což je způsob provedení činu, ten ale neustále zdokonaluje. I zbavování se mrtvol bývá zpravidla podobné, stejné místo, stejné maskování, nemusí být ale důkladné. Sériový vrah se rád na své dílo brzy podívá. Nezanechává stopy. Pečlivě po sobě uklízí. Bývá pořádkumilovný, až perfekcionista. Na místa činů se po čase rád vrací. Bývá poblíž míst nálezů, nezřídka ve skupinkách tzv. zvědavců. Je sebejistý. Často stupňuje počet obětí v jeden den.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: redaktor KL1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace