Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Žena šéfa ANO konečně prozradila, jak to, že je Babišová, i když si ji Andrej nikdy nevzal. Proč tedy teď často brečí?

28.12.2013
Žena šéfa ANO konečně prozradila, jak to, že je Babišová, i když si ji Andrej nikdy nevzal. Proč tedy teď často brečí?

Foto: ANO

Popisek: Andrej Babiš se svou družkou Monikou

Životní partnerka Andreje Babiše Monika Babišová na sebe v obsáhlém rozhovoru pro páteční magazín Mladé fronty Dnes prozradila, že ji kritika dokáže rozbrečet, že sice pracuje jako interiérová designérka, ale školu má jen na práci sekretářky, že jako dárky kupuje Andreji oblečení, nebo že nemá ráda, když její partner drží diety.

Babišová přiznala, že ačkoliv vypadá sebevědomě, žije v neustálém napětí. A pak stačí jediná kritika, která ji rozhodí natolik, že se až rozbrečí. „Snažím se si to tolik nepřipouštět, ale to zaměření na mě je někdy stresující. Nebyla jsem zvyklá, že mě lidé pozorují a hodnotí. Bývalo jedno, co mám na sobě a jak vypadám, když jdu se svým mužem do společnosti. Teď mě fotí, probírají a kritizují."

Co se sňatku týče, odpověděla Monika Babišová, že „nejdřív nechtěl on, teď nechci já!“ A vysvětlila, že podle ní po dvaceti letech společného života a dvou dětech není potřeba dělat velkou svatbu. I když si uvědomuje, že politika by i toto mohla změnit: „Každopádně, když do něj všichni budou rýt, on nabude dojmu, že si mě musí vzít, a to nechci,“ svěřila se.

Šla na úřad - přejmenovat se

A jak tedy přišla k příjmení Babišová? Vyřídila si na úřadě přejmenování: „Nakonec jsem ustoupila a jméno si změnila kvůli dětem, protože jsem nechtěla na třídní schůzky Vivien Babišové chodit pod jiným jménem,“ vysvětlila.

Pracuje jako interiérová designérka, ačkoliv vystudovala pouze střední ekonomickou školu, obor organizace administrativy. „…jsem původem normální sekretářka. K designu jsem se dostala až při stavbě našeho domu v Průhonicích, kdy jsem pracovala s jedním z našich nejlepších architektů Petrem Kolářem. Líbil se mu můj vkus a doporučil mi, abych se tomu věnovala profesionálně. Můj muž nakoupil několik starších bytů jako investici a spolu jsme je zrekonstruovali – Petr Kolář měl na starosti architekturu, já interiéry,“ uvedla Babišová.

Práce ji baví

A jak drahé je najmout si Babišovou na zpracování interiéru? Najmout si právě ji prý vyjde na stejné peníze jako jiné designérky. „Chci tu práci dělat, hrozně mě baví,“ říká k tomu.

Přiznává také, že kupovat dárky svému muži, který má všechno, je těžké. Letos si ale o dárky řekl. A o jaké? „Bílé košile, manžetové knoflíčky a ponožky,“ uvedla žena jednoho z nejbohatších Čechů s tím, že mu stejně kupuje jen oblečení. A to v běžných obchodech. „Košil a obleků ušitých na míru má jen pár, jinak kupujeme normální konfekční oblečení,“ uvedla Babišová.

Levné věci nakupuje v H&M

Redaktorka se jí také zeptala, zda někdy nakupuje i levné věci. „To víte, že také zajdu do H&M. Halenka, kterou mám na sobě, je zase ze Zary,” konstatovala s tím, že zná hodnotu peněz a toho, co můžou změnit. „Vidím, jak zbytečné můžou být šaty za dvě stě tisíc z Pařížské a co stejná částka zmůže pro dům seniorů, kam jsme ji poslali.“

Babišová také prozradila, že Andrej Babiš drží diety. A jaké? „Kontroluje se. Jí hlavně ryby a zeleninu, stará se o sebe, cvičí, sladké si čas od času odepře.“ Ale sama tím moc nadšená není, protože nemá ráda hubené muže. „Andrej to jeden čas přehnal a byl už moc hubený. Teď už je zase tak akorát, pěkný a plný.“

Rovněž prozradila, že Babiš špatně zvládá dlouhá politická vyjednávání. „Nejhorší, co pro něj může být, je bezcílné vysedávání ve sněmovně celý den,“ uvedla s tím, že si sám pro sebe nejspíš vyjedná funkci, která mu bude vyhovovat.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace