Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Brandýské noviny: Podpora podnikatelů? Právě naopak

04.02.2013
Brandýské noviny: Podpora podnikatelů? Právě naopak

Po zavedení zón placeného parkování na některých místech města osazením „bezrukých banditů“ – parkovacích automatů, vyvstala u obyvatel města žijících u těchto zón potřeba zaplatit městu 500 Kč za rezidenční parkovací kartu, aby nemuseli platit denně poplatky za parkování.

Proto rada města vytvořila tak zvané smíšené zóny, kde mohou držitelé rezidenčních karet parkovat bezplatně. Jenomže v těchto místech má řada místních podnikatelů své provozovny či sídla firem a naprosto stejný problém trápí i je. Navíc má rada města v plánu placené parkování rozšiřovat i na další místa.

Odbor územního rozvoje a památkové péče proto navrhl  radě města zřídit rezidenční parkovací karty i pro podnikatele. Dle zápisu z jednání rady města vyplývá, že se jedná o patnáct parkovacích míst. Zatím, než se zóny placeného parkování rozšíří.

Cenu těchto karet pro podnikatele stanovila rada města takto: za kartu pro jedno vozidlo by podnikatel za rok zaplatil 3.000 Kč. V případě potřeby více parkovacích míst, je cena stanovena takto: za kartu pro druhý firemní vůz musí podnikatel zaplatit 8.000 Kč za rok. Za každé další firemní auto, které by podnikatel chtěl parkovat v zónách placeného parkování, by musel zaplatit 20.000 Kč.

Na těchto rezidenčních kartách pro podnikatelská vozidla nebude vyznačena SPZ, ale název firmy, takže rezidenční podnikatelské karty budou přenosné, což u soukromých osob nelze.

Při písemné žádosti o přidělení podnikatelské parkovací karty bude muset podnikatel doložit dokumenty prokazující právní vztah k nemovitosti, dokument prokazující právní vztah k vozidlu a bude muset předložit doklad prokazující podnikatelskou činnost. Například výpis z Obchodního rejstříku.

Vzhledem k tomu, že je  počet parkovacích míst omezen, bude o vydání parkovací karty rozhodovat pořadí doručených žádostí podnikatelů na radnici. Tolik uvádí zápis z jednání rady města. Rada města tento návrh všemi hlasy radních odsouhlasila a uložila místostarostovi Nekvasilovi zajistit novelizaci Nařízení města, ve které by se tento přijatý návrh objevil.

Ze všech jednání rady města vyplývá, že radním, tudíž městu, se vůbec nejedná o to, aby pro obyvatele města zajistili co nejspokojenější život a podnikatelům vytvořili co nejlepší a nejpřijatelnější podmínky pro jejich činnost, neboť jsou to právě podnikatelé, kteří svými daněmi přispívají nezanedbatelnou částkou do městského rozpočtu. Totéž však platí o všech občanech města, kteří platí daně a jejich přerozdělováním přispívají i na odměny radních včetně vedení města, a právě vedení města pobírá měsíční odměnu opravdu vysoké.

Po celou dobu trvání této koalice jak v radě města, tak i v zastupitelstvu, se občanům města žije stále hůře. Stále více plateb, neustálé zdražování všeho, co má rada v kompetenci, to je práce současné koalice. Lidem se ve městě žije stále obtížněji a dráže. Teď se řádění rady města obrátilo i proti podnikatelům. V této době, pro podnikatele obzvláště obtížné, se jim rada města opět citelně podívá do peněženek.

Toto má být koaličními stranami ve volebních programech podpora místních podnikatelů?

Ani náhodou! Radě města jde jen o jediné, co nejvíce peněz z nich vytahat. Placené parkování je jedním z těchto městských opatřeních, které občany města okrádají o peníze, proto se MO ČSSD Stará Boleslav opakovaně vyjádřila, že pokud uspěje v komunálních volbách v roce 2014 tak, že nebude muset být v opozici, toto opatření okamžitě zruší a občané města budou moci opět na veřejných komunikacích parkovat zcela zdarma.

(zdroj: brandyske-noviny.cz)

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace