Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Náš čtenář potkal Karla Gotta s rodinou na obědě. To místo a ceny vás zaskočí

09.04.2017
Náš čtenář potkal Karla Gotta s rodinou na obědě. To místo a ceny vás zaskočí

Foto: Google Maps

Popisek: Restaurace La Ruota

Karel Gott je šik. O tom se přesvědčují již desítky let téměř všechny generace jeho fanoušků. Na koncertech, v televizi a někdy také při osobních setkáních. K jednomu takovému došlo v málo známé restauraci asi deset kilometrů za Prahou. Čtenář Milan popsal, co zažil.

„Karel Gott seděl s rodinou v italské restauraci La Ruato v Hlubočince," napsal do naší redakce pan Milan. Hlubočinka je vesnice v okrese Praha-východ, je součástí obce Sulice. Nachází se asi kilometr na sever od Sulic a prochází jí nadmíru frekventovaná silnice z Prahy do Kamenice a dále k Benešovu. Je zde evidováno 332 adres. „Byl nesmírně elegantně oblečený, chovali se velmi slušně a byl velmi milý. Žádné arogantní vystupování vůči lidem, kteří tam také byli, ani vůči personálu, zkrátka profesionál. Je taky potřeba, aby se někdy psalo pozitivně, já osobně jsem za svůj padesátiletý život navštívil jen jeden jeho koncert, ale rád ho mám. Přeju mu pevné zdraví a pozdravuju ho," doplnil pan Milan.

KrajskéListy.cz se rády podívaly, jak to v oné italsky znějící restauraci vypadá. Ceny, prostředí i recenze jsou velice překvapivé. Řecký salát zde vyjde na 80 korun, zeleninový salát ještě o deseti korunu méně. Spaghetti carbonara stojí 185 korun českých, bramborové nočky, rajčata, prosciutto cotto, žampiony, smetana jsou zde k mání za 175 korun. „Naším největším přáním je, aby Vám u nás chutnalo jako v Itálii a pocítili jste tu příjemnou domácí atmosféru. Spokojenost každého našeho hosta je a bude pro nás vždy na prvním místě," konstatují majitelé restaurace na svých oficiálních stránkách.

Součástí areálu restaurace La Ruota je také prostorná venkovní terasa s mini ZOO. „Naše zvířecí kamarády můžete navštívit kdykoliv a samozřejmě zdarma. V současné době v mini ZOO bydlí kozy a ovečky, na jaře však plánujeme rozšíření. Těšit se můžete na prasátko, slepičky, králíky a další zvířecí kamarády," stojí na webu. A recenze návštěvníků? Výhradně pozitivní. „Včerejší návštěva předčila očekávání, cítili jsme se jak v Itálii! Moc rádi se opět vrátíme," uvedl jeden z hostů. „Víc takových míst. Není to jen hra na Itálii, ale dokonalá italská kuchyně i servis," píše se dále.

A co Karel Gott? I ten si podle všeho pochutnal.

Připomeňme, že "božský Karel" je už od konce minulého roku pronásledován bulvárními médii kvůli svému onemocnění. Je pochopitelné, že tato celebrita evropského formátu, celý život zvyklá na slávu a přízeň fanoušků, z toho není příliš nadšená. Po počátečním tutlání vážného onemocnění ale nakonec veřejnosti přiznal pravý stav věci a začal o svém problému mluvit velmi otevřeně. Přesto je zřejmé, že má mnohem raději jinou publicitu a umí obratně vrtěti psem.

Velmi sofistikovaně se například snažil odvést pozornost od spekulací o své další operaci, když těsně před ní navštívil narozeninovou oslavu Jiřiny Bohdalové a upoutal na sebe ještě větší pozornost než samotná oslavenkyně. Ačkoliv ho vážná nemoc dosti poznamenala a výrazně zestárnul, na společenskou událost roku zvolil outfit, který mu dodal mimořádné charisma. V elegantním proužkovaném obleku a s černým kloboukem připomínal slavného kanadského muzikanta Leonarda Cohena, jehož hypnotický zjev i hlas mu učaroval již dávno. Ale zdaleka nešlo jenom o Gottův zevnějšek. Jiřině Bohdalové věnoval vůbec nejoriginálnější dárek, když jí osobně namaloval obraz, kde oba ztvárnil na jejich svatbě.

Vložil: Zdeněk Svoboda