Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nevydýchal úspěšnější partnerku. Český Redford opustil rodinu kvůli milence, dceru neviděl téměř čtyřicet let. Ani si jí neřekl o telefon. Tajnosti slavných

10.02.2017
Nevydýchal úspěšnější partnerku. Český Redford opustil rodinu kvůli milence, dceru neviděl téměř čtyřicet let. Ani si jí neřekl o telefon. Tajnosti slavných

Autor: TV Nova

Popisek: Petr Oliva jako bývalý důstojník Gustav Kalina v seriálu televize Nova Ordinace v růžové zahradě

V českém šoubyznysu si herec Petr Oliva vysloužil pověst jednoho z nejhorších otců. Reginu Rázlovou opustil kvůli jiné a dvě děti mu pak byly prý úplně ukradené. Proč vlastně? Šuškalo se o něm, že nezvládl život po boku úspěšnější partnerky.

Na vrcholu popularity byl v 70. a 80. letech, kdy si vysloužil přezdívku český Robert Redford. A nejen proto, že populární hollywoodské hvězdě propůjčoval pravidelně svůj hlas v dabingovém studiu. Na televizní obrazovce byl totiž v té době jako doma a stal se idolem davů fanynek. Svou náklonností k něžnému pohlaví se nikdy netajil a díky ní také patří k největším partnerským fluktuantům v českém šoubyznysu. A nejen to. Na rozdíl od jiných kolegů, kteří se drží pořekadla „moje děti a tvoje děti bijí naše děti“, má další nepříjemný zvyk, kterým své okolí pořádně zraňuje. Zásadně totiž za sebou pálí mosty, a koho jednou opustí, k tomu už se nikdy nevrátí. Vyprávět by o tom mohly jeho děti, které by nejspíš na ulici ani nepoznal. Otcovu společnost si mohl dosyta vychutnávat jenom nejmladší, dnes již třicetiletý syn Pavel, kterého má ze čtvrtého manželství s herečkou Dagmar Čárovou.

S Janou Preissovou v roce 1969 v pohádce Princezna Lada

S Janou Preissovou v roce 1969 v pohádce Princezna Lada

Úspěch, který se neodpouští

Fešák křtěný Vltavou se narodil 14. února 1943 a o své životní dráze měl od útlého dětství zcela jasno. Již v jednadvaceti letech ukončil studium herectví na DAMU, a pak absolvoval základní vojenskou službu v Armádním uměleckém souboru Víta Nejedlého. Do prvního angažmá nastoupil v Divadle J. Průchy v Kladně, kromě úspěchů na jevišti ale sklízel i obdiv krásných žen a proslýchá se, že v hodně mladém věku byl již dvakrát ženatý. Sám Oliva to ale doposud nikdy nepotvrdil, takže se o herečce Regině Rázlové často mluví jako o jeho první manželce. A také o té, po jejímž boku údajně velmi trpělo Olivovo sebevědomí. Regina byla zkrátka mimořádně krásná a úspěšná, Petr se ocitl na pomyslné vedlejší koleji, a tak začal sám sobě dokazovat svoje hodnoty v náručí svých obdivovatelek.

V roce 1972 v Divadle E. F. Buriana v představení Peer Gynt

V roce 1972 v Divadle E. F. Buriana v představení Peer Gynt

Odešel a už se neukázal

Rázlová se za něj provdala po rozpadu krátkého manželství s Petrem Štěpánkem a porodila mu dvě děti – v roce 1973 syna Lukáše a o čtyři roky později ještě dceru Adélu. Ta ale nedostala ani šanci otce si zapamatovat. „Když byl Adéle rok, odešel prostě za jinou a byl konec,“ prozradila před časem Rázlová Blesku a dcera to vzápětí potvrdila. Se svým otcem se setkala shodou náhod až po sedmatřiceti letech, na jedné společenské akci. „Byla jsem teď na jedné akci s mámou a shodou okolností tam byl i Oliva. Pozdravili jsme se a to je tak vše,“ konstatovala Adéla. Herec prý ani netušil, že vystudovala malířství ve Francii, provdala se tam za geologa a má tři děti. Ani setkání po letech ale u něj zájem o dceru neprobudilo, prý ji ani nepožádal o telefonní číslo.

V roce 1989 s Lubomírem Lipským v seriálu Dobrodružství kriminalistiky

V roce 1989 s Lubomírem Lipským v seriálu Dobrodružství kriminalistiky

Musela se praštit do hlavy

Tak s oblibou komentuje své sblížení s Olivou jeho další manželka, herečka a dabérka Dagmar Čárová. A nemá přitom na mysli nějaké pominutí smyslů, nýbrž opravdový úraz. „Stalo se tak v divadle při hře Krysař a za velmi dramatických okolností. Hrála jsem Agnes, on krysaře a při premiéře jsem si rozbila hlavu. Odvezl mě na Bulovku, kde mi hlavu sešili, a od té doby to mezi námi funguje,“ zavzpomínala před časem v rozhovoru pro Aha!. A jsou spolu již déle než tři desetiletí, přestože se prý kolegové dokonce sázeli, že spolu dlouho nevydrží. O patnáct let mladší partnerka, která se stejně jako on prosadila v dabingu, porodila Olivovi v roce 1986 syna Pavla. V dabingovém studiu nyní už nespolupracují, protože se změnil způsob práce. V současnosti již herci nenamlouvají společně dialogy, ale každý jede svůj part sám. Potkávají se ale na jevišti v Divadle Radka Brzobohatého, a to hned ve třech představeních – Tančírna, A pak už tam nezbyl ani jeden (aneb Deset malých černoušků) a Klec bláznů. Před lety se dokonce Oliva pokoušel založit vlastní divadelní scénu, nakonec to ale nevyšlo. „Divadlo je hodně drahý koníček. Zpočátku jsem si našel sponzory, nacvičili jsme úspěšnou hru, ale po čase sponzoři odpadli a nedařilo se mi sehnat nikoho dalšího. Nesehnal jsem ani žádného managera, který by mi s tím pomohl, a tak se divadlo po krátkém čase rozpadlo,“ prozradil časopisu Překvapení.

S manželkou Dagmar Čárovou v představení Divadla Radka Brzobohatého Tančírna

S manželkou Dagmar Čárovou v představení Divadla Radka Brzobohatého Tančírna

Na syna je hrdý

O svých dětech Oliva říká, že je má všechny velmi rád. Když ale dojde na podrobnosti, mluví zpravidla pouze o nejmladším Pavlovi, na nějž je mimořádně pyšný. „Je úspěšný paramedik a neustále si rozšiřuje svou specializaci. Přednáší také o resuscitaci a jeho přednášky jsou nejen velmi odborné, ale i vtipné,“ svěřil se. „Neustále něco kutí a vyrábí na auto v přístěnku v dílničce a v životě po sobě neuklidí nářadí. Pak nějaké hledám a nemůžu ho najít.“ Pavla původně otec chtěl vidět na medicíně a potomek také poslechl, po roce ale z lékařské fakulty zběhl. „Protože mu nějaký chytrák poradil, že studia paramediků jsou mnohem zajímavější a není to jen o biflování,“ dodal Oliva.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace