Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Populární herečka vypadá jako oběť domácího násilí, modřiny má po celém těle. Kdo ji bije a jak vzpomíná na vztah s ženatým alkoholikem? A proč je z ní, proboha, zrzka?

09.09.2016
Populární herečka vypadá jako oběť domácího násilí, modřiny má po celém těle. Kdo ji bije a jak vzpomíná na vztah s ženatým alkoholikem? A proč je z ní, proboha, zrzka?

Foto: FTV Prima

Popisek: Markéta Plánková v seriálu Mordparta

Markéta Častvaj Plánková, známá ze seriálu Ordinace v růžové zahradě a nově Mordparta, před pár lety tvrdě dojela na svou naivitu. Před devíti lety si půvabná herečka prošla bouřlivým rozchodem s hereckým kolegou Romanem Štolpou, s nímž se seznámila při natáčení seriálu Rodinná pouta. On byl v té době ženatý, přesto spolu začali plánovat dítě.

Jenže když herečka otěhotněla, přišla ledová sprcha: partner ji opustil. „Trvalo mi dlouho, než jsem zapomněla, než jsem se přestala obviňovat za svoji naivitu, zlobit se na sebe,“ vzpomíná pro magazín OnaDnes Markéta Častvaj Plánková. Zároveň se stala matkou, ze vztahu se Štolpou se jí narodila dcera Agáta. „Celou dobu v začátku těhotenství jsem si přála jediné. Aby to nebyl kluk! Říkala jsem si, že nechci po porodu vidět nic mužského,“ usmívá se herečka.

Půlroční miminko a práce v seriálu? Už nikdy

Zůstala na všechno sama, a tak se musela ohánět. Pár měsíců po porodu začala pracovat v divadle Ypsilon, kde hraje dodnes, a když bylo Agátce šest měsíců, dostala nabídku na natáčení Ordinace v růžové zahradě. Několik týdnů dceru příliš nevídala. Trávila celé dny v ateliérech, někdy musela ještě na večerní představení v divadle. Chodila spát po půlnoci, vstávala v pět. „Pamatuju si, že tenkrát k nám chůva jezdila taxíkem v noční košili. To už jsme se smály, kam jsme to dopracovaly,“ popisuje. „Naštěstí tohle šílenství po měsíci skončilo, protože mi ubylo natáčecích dnů, ale díky tomu vím, že do takového pracovního kolotoče už nikdy nechci zahučet.“

Nepoužitelný exhibicionista jako budoucí manžel

Po dvou letech samoty, kdy se vyrovnávala s rozchodem s Agátiným otcem, se znovu zamilovala do bývalého televizního reportéra Daniela Častvaje. „Máme celou řadu společných známých, takže jsem o něm dopředu moc dobře věděla, že je naprosto nepoužitelný extrovert a exhibicionista,“ směje se herečka. Před šesti lety se vzali, mají pětiletou Julii.

Problémový tatínek se polepšil

Jak dnes vychází s otcem Agátky, hercem Romanem Štolpou? „Teď už skvěle. Vídáme se, na všem se domluvíme a je to báječný táta. Bere si Agátku na víkendy a na dovolené. Prostě to funguje. Jsem neskutečně šťastná, že to takhle dopadlo, zvlášť když si vezmu, že to byl problémový tatínek,“ naráží herečka na to, že Štolpa měl problémy s alkoholem a dvakrát pobýval v léčebně.

Agátka má dva táty

Agáta prý říká tati oběma, Štolpovi i Častvajovi. „Jeden je táta Dan, druhý táta Roman. Roman s ní první dva roky vůbec nebyl, takže o něm nevěděla. Dan má z prvního manželství dvě starší děti, které mu říkaly tati. Agáta v té době začínala mluvit a úplně automaticky mu začala říkat stejně. Když byla starší, dozvěděla se i o Romanovi a teď má prostě dva tatínky,“ vysvětluje herečka.

Proč je z Markéty zrzka?

Ta má momentálně další velkou seriálovou roli. Kvůli své vyšetřovatelce v Mordpartě dokonce změnila barvu vlasů a z blondýnky je zrzka. Prý se ale necítí dobře. „Přirozený zrzky se mi líbí moc. Mají nádherný oči a pihy a vlasy se jim na slunci krásně lesknou. Ale přeliv se vždycky provalí. Nesedí k němu obočí a barva pleti, takže když na sebe ráno nenanesete make-up, spoustu řasenky a lehce červenou rtěnku, jste taková nijaká. Nebo alespoň já jsem byla. Takže v civilu bych do tohohle odstínu nešla,“ říká.

Nahá mrtvola, to jsem nebyla já

Nerada taky točí nahé scény. Tak nerada, že tu zásadní, umírací scénu v Ordinaci, natočila dublérka. „Tam to bylo z naprosto jiného důvodu. Zaprvé jsem ten den točit nemohla a zadruhé se z nás herců a štábu za těch šest let, kdy jsem seriál točila, stala rodina. A pak je prostě divný lehnout si před nimi nahá na stůl. Ono to v seriálu vypadá jako nic, je to jenom záběr, který se v tom ději jenom tak mihne, ale než se natočí, zabere to klidně hodinu nebo dvě. A já jsem opravdu nechtěla, aby se na mě kluci ze štábu, vlastně skoro bráchové, dvě hodiny koukali. Nota bene proč? Když můžu mít dublérku,“ směje se.

Tančí u tyče

V nové divadelní hře teď ale bude tančit u tyče. Jak jí to jde? „Hru Nahá pravda zkoušet teprve začneme. Ale je pravda, že už za sebou nějaké tance – a pozor, neříká se u tyče, ale na tyči – máme. A je to teda pořádná makačka. Člověk musí mít hodně zpevněný břišní svaly a ruce a hlavně to zpočátku dost bolí. Všude jsem měla hrozný modřiny a otlačeniny. Vypadalo to, jako by mě někdo mlátil.“

Původní profesí je učitelka hudby a prý by se k ní jednou chtěla vrátit. „Chtěla bych si vzít pár dětí, které bych učila na klavír a akordeon. Tak snad budu mít čas a povede se to. Ale v plánu to mám vlastně až na důchod,“ směje se vytížená Markéta, která kromě natáčení ještě hraje v divadle, vychovává dvě děti a také hraje na akordeon v kapele.

Čtěte také:

Inteligent blba zahraje, ale blbka intelektuálku? Kateřina Brožová coby doktorka Kellerová by měla raději nasadit černé brýle, aby nepřečetla, co diváci píší: Obludná břečka, žumpa, odpad

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Dáša Vrchotová