Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Skandál v Norsku. Náročný princ Trávníček chtěl za účast v obnovené Popelce deset tisíc dolarů, režisér Vorlíček jel ZDARMA. U nás můžete mít Trávníčka sami pro sebe

27.12.2015
Skandál v Norsku. Náročný princ Trávníček chtěl za účast v obnovené Popelce deset tisíc dolarů, režisér Vorlíček jel ZDARMA. U nás můžete mít Trávníčka sami pro sebe

Autor: ČT

Popisek: Za účast na norské premiéře Tří oříšků pro Popelku požadoval Pavel Trávníček nehorázný honorář. A režisér Václav Vorlíček mu předvedl, jak se chová opravdová celebrita.

Pohledný princ v kultovní pohádce Tři oříšky pro Popelku patří k jeho nejznámějším a nejzdařilejším rolím. Patrně s tímto pocitem požadoval herec Pavel Trávníček honorář deset tisíc dolarů za účast na premiéře obnovené Popelky v Norsku. U nás mu za účast na společenské akci stačí necelých padesát tisíc.

V Norsku jsou Tři oříšky pro Popelku stejně oblíbené jako u nás nebo v Německu a také v těchto zemích jsou posvátně vysílány na Štědrý den. V Norsku platí toto pravidlo dokonce od roku 1975. Česká pohádka se pravidelně stává nejsledovanějším pořadem dne norské veřejnoprávní televize NRK. Ta ji uvádí již v jedenáct hodin dopoledne a sleduje ji celá pětina všech obyvatel. Před pár lety ale dospělo vedení televize k názoru, že už by to chtělo změnu, a tak Popelku z hlavního vysílacího času stáhlo. To byla ale fatální chyba, jejímž následkem byl obrovský veřejnoprávní skandál. Diváci televizi vzápětí zaplavili stovkami stížností a posléze dosáhli toho, že se Tři oříšky vrátily zpět do štědrovečerního vysílacího schématu, v němž opět suverénně vítězí.

Pavel Trávníček si udělal ze své role v populární pohádce výnosný byznys

Pavel Trávníček si udělal ze své role v populární pohádce výnosný byznys

Norský Popelčin kult

Tím ale kult Popelky v Norsku zdaleka nekončí. Česká média před časem popsala, co se v Norsku kvůli Popelce děje. Lidé si melodii stahují do mobilu a nevěsty si kopírují plesové šaty, v nichž hraje Libuška Šafránková, jako předlohu pro šaty svatební. A ústřední píseň se dokonce hraje na norských svatbách. Loni šli Norové ještě dál. Milovanou pohádku oblékli do nového hávu. Díky Norským fondům byla nedávno velmi nákladně restaurována, dostala především jasnější obraz a zvuk. Náročné práce trvaly celý rok, při nichž zdigitalizovali pracovníci Norského filmového archivu dva kilometry negativů. Každý z nich se musel vyčistit a případně opravit poškozená místa.

Skromný, slušný a vstřícný pětaosmdesátiletý režisér Václav Vorlíček se norské akce zúčastnil zdarma

Skromný, slušný a vstřícný pětaosmdesátiletý režisér Václav Vorlíček se norské akce zúčastnil zdarma

Náročný princ

V rámci digitalizované Popelky se v Norsku konala slavnostní premiéra, na niž byli pozváni všichni hlavní aktéři. Nakonec ale dorazil pouze režisér Václav Vorlíček. Vážně nemocná Libuše Šafránková přijet nemohla a Pavel Trávníček si řekl o honorář ve výši deseti tisíc dolarů. Tento požadavek norské straně oznámila jeho manželka a manažerka Monika Trávníčková. Norové však takovou částku nebyli schopni ani ochotni zaplatit. Dodejme, že samotný režisér Vorlíček žádný honorář nepožadoval. Server Lidovky v souvislosti s touto informací zmínil i fakt, že Trávníček žádá honoráře i za poskytnutí rozhovoru nebo za večeři či oběd.

Za účast na norské premiéře digitalizované Popelky chtěl Trávníček v přepočtu téměř čtvrt milionu korun. U nás ho můžete mít jenom pro sebe za pětinu.

Za účast na norské premiéře digitalizované Popelky chtěl Trávníček v přepočtu téměř čtvrt
milionu korun. U nás ho můžete mít jenom pro sebe za pětinu.

Budete ho mít sami pro sebe

Jistá agentura inkasuje za jeho přítomnost v restauraci přes čtyřicet sedm tisíc korun. Případné zájemce láká tímto textem: „Setkat se s Pavlem Trávníčkem jinak než anonymně v divadle nebo na ulici je nyní realitou, kterou sami prožijete. Budete ho mít pouze sami pro sebe. Prožít v luxusní restauraci setkání bude jistě nezapomenutelným zážitkem na celý život.Ve chvíli, kdy se setkáte na slavnostním obědě či večeři s Pavlem Trávníčkem, zjistíte, že duši elegantního a romantického prince má stále. Ostych a obavy ze setkání budou to poslední, co můžete čekat. Po zasednutí ke slavnostnímu stolu bude zcela určitě o zábavu a vzájemné sympatie postaráno. Setkání s tak velkou hereckou celebritou už samo o sobě slibuje velmi zajímavé setkání. Tři hodiny ve společnosti Pavla Trávníčka a současně vychutnávat ty nejlepší gastronomické pochoutky šéfkuchaře restaurace za to jistě stojí.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace