Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kvůli Brzobohatému opustila teplé hnízdečko v milionářské Dubaji, teď je na všechno sama. Muži jsou nedostatkové zboží, tvrdí žena, která prožívá již čtvrté svátky bez lásky a opory

26.12.2015
Kvůli Brzobohatému opustila teplé hnízdečko v milionářské Dubaji, teď je na všechno sama. Muži jsou nedostatkové zboží, tvrdí žena, která prožívá již čtvrté svátky bez lásky a opory

Foto: youtube.com

Popisek: Vdova po legendárním Radoslavu Brzobohatém Hana Gregorová dalšího partnera nehledá. Prý si to vůbec nedokáže představit.

Teplé místečko po boku bohatého lékaře vyměnila za lásku zbožňovaného českého svalovce. Nyní je již tři roky sama, ale o náhradníkovi stále neuvažuje. Radek Brzobohatý prý nastavil v jejím srdci laťku tak vysoko, že nejspíš neexistuje druhý muž, jenž by ji dokázal překonat.

Natáčí v televizi, řídí divadlo, režíruje, stará se o dva psy, hodně cestuje a nerada odpočívá. Tvrdí, že je třeba žít život na dvě stě procent bez ohledu na to, jakým směrem se právě ubírá. Se svou velkou láskou, legendárním hercem Radoslavem Brzobohatým, prožila polovinu svého dosavadního života, a přestože letos slaví bez něj již čtvrté Vánoce, o hledání nového partnera stále neuvažuje. „Pokud mám být upřímná, neumím si to vůbec představit. Nikdy neříkám nikdy, ale těžko, to ano. Byli jsme spolu dvaatřicet let a člověk by vždycky musel porovnávat. Myslím, že je málo mužů, kteří by si troufli, když je laťka nastavená tak vysoko. Asi by to musel být nějaký cizinec, který by byl úplně neinformovaný,“ svěřila se Hana Gregorová před časem serveru pluska.sk.

V době, kdy se do ní Radek Brzobohatý zamiloval

V době, kdy se do ní Radek Brzobohatý zamiloval

Velkou lásku odstartovalo špatné počasí

Jí bylo v roce 1980 osmadvacet, jemu o dvacet let víc, a když se poznali v divoké a romantické tatranské přírodě, byli oba zadaní. Radoslav Brzobohatý byl ženatý s populární herečkou a komičkou Jiřinou Bohdalovou, Hana Gregorová zase šťastně vdaná za jordánského lékaře, s nímž měla dceru Rolu a společný domov v ráji milionářů, hlavním městě stejnojmenného arabského emirátu Dubaji. Film z prostředí slovenských velehor Noční jezdci patřil k nejzajímavějším, které v 80. letech v Československu vznikly. Natáčelo se dva měsíce, počasí bylo mizerné, a tak herci i štáb trávili většinu času v hotelu. „Nikdy jsem během natáčení nevyhledávala flirty, věděla jsem, že to bývají takové lásky maximálně na dvě tři noci. Ale tohle bylo něco jiného, bylo to šílené omámení. Když natáčení skončilo, oba jsme věděli, že jsme se dostali do neřešitelné situace,“ prozradila Gregorová před časem nedělnímu Novému Času.

Svatební fotografie

Svatební fotografie

Párek zamilovaných nevěrníků

Brzobohatý pak jezdil tajně do Bratislavy za svou láskou i několikrát týdně a zhruba po půlroce se přestali skrývat. Jejich láska byla tak silná, že kvůli ní rozbili svá manželství a v roce 1982 se vzali. „Bylo to úžasné vzplanutí, všechno jsme nechali za sebou, začali jsme od nuly,“ zavzpomínala herečka. Oba si uvědomovali, že tím ublížili svým partnerům. Hanin manžel Gassan to přijal ještě jakžtakž s pochopením, mnohem víc to ale zasáhlo Jiřinu Bohdalovou. Nedokázala nevěrníkovi zradu odpustit a léta odmítala i hrát po jeho boku. Společně se před kamerou objevili až krátce před Radkovou smrtí, v roce 2012 v úspěšném filmu režiséra Jiřího Stracha Vrásky z lásky.

Radoslav Brzobohatý s Jiřinou Bohdalovou ve filmu Vrásky z lásky

Radoslav Brzobohatý s Jiřinou Bohdalovou ve filmu Vrásky z lásky

Osudové rozhodnutí prý stálo za to

Radek ani Hana prý svého osudového rozhodnutí nikdy nelitovali. „Ten dvacetiletý rozdíl se mi zpočátku zdál příliš velký, ale když přeskočila jiskra a zatřásla se zem, věděla jsem, že je to chlap, s kterým chci prožít svůj život. A to, že se líbil ženám, bylo jen bonus navíc. Nechtěla bych troubu, který stojí v koutě a nikdo o něj nezakopne,“ přiznala paní Hana serveru Žena.sme.sk. Po svatbě se přestěhovali do Prahy. „Bylo mi třicet let, byla jsem zamilovaná a těhotná. Na něco takového můžete jenom krásně vzpomínat, bylo to úžasné období, plné lásky a romantiky. Ještě neexistovaly e-maily a esemesky, takže jsem dostávala množství zamilovaných dopisů od Radka, dodnes je mám všechny schované. Zařizovali jsme si náš nový malý byteček a těšili se spolu na narození našeho syna,“ povzdychla si zasněně.

Divadlo Radka Brzobohatého

Divadlo Radka Brzobohatého

Principálkou se stala z lásky

Odjakživa prý chtěla dělat něco na vlastní pěst, nikdy nelpěla pouze na herectví, a tak se po revoluci vrhla do podnikání. Nejprve založila ubytovací agenturu, po přestěhování do Říčan si otevřela solárium. A když Radek odešel z Divadla na Vinohradech, založila Divadlo Radka Brzobohatého. „Udělala jsem to pro něj, protože jsem věděla, že divadlo nadevše miluje, že je to pro něj základ celého herectví,“ vysvětlila rozhodnutí, které jí v životě připravilo pořádnou pracovní nálož. „Podnikání je velká starost, nadřete se a je pravda, že s nejistým výsledkem. Je to těžký chlebíček, ale když to děláte pro muže, kterého milujete, dokážete se překonat,“ dodala. Po manželově smrti prý chvíli uvažovala, že divadlo zavře, ale pak tu myšlenku rychle zavrhla. „Mám zodpovědnost za herce, kterým dávám obživu, a cítím i solidaritu vůči divákům, kteří k nám chodí. Někteří k nám přijdou i víckrát na stejné představení. Například Tančírnu viděli mnozí několikrát. Reklama na naše hry se šíří výlučně ústním podáním, protože nemáme peníze na billboardy. Naštěstí je ani nepotřebujeme,“ dodala spokojeně. „Nejsme v zisku, ale nejsem ani nikomu nic dlužná, takže prozatím fungujeme. Ponižovat se před někým, kdo má sice peníze, ale nerozumí divadlu, to bych nedokázala.“

Dům Brzobohatých v Říčanech u Prahy

Dům Brzobohatých v Říčanech u Prahy

Náhradníka nehledá

Hana Gregorová rozhodně netvrdí, že by se nechtěla s nějakým zajímavým mužem seznámit, jenže si to prý neumí představit. „V mém věku jít na rande, držet se za ruce, připadá mi to směšné. Ani jsem si nevšimla, že bych měla za dveřmi zástup zájemců. Prozatím si vystačím se vzpomínkami,“ prozradila. Raději si přidělává další práci, a tak si nedávno pořídila malý domeček v maďarské obci Rajka, ležící v bezprostřední blízkosti její rodné Bratislavy. „Občas mi to připadá únavné, ale bojím se, že kdybych ten motor na chvíli vypnula, už ho nenahodím,“ dodala. Co ji neustále žene dopředu, ale prozradit nedokáže. „Netuším, co to ve mně je. Vím jen, že mám ráda život a snažím se ho naplno žít.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace