Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tereza Kostková si natáčení Troškových Strašidel vysloveně užívá: Představí se jako Marilyn i Audrey Hepburn. A ještě jednu radůstku jí režisér dopřál…

12.10.2015
Tereza Kostková si natáčení Troškových Strašidel vysloveně užívá: Představí se jako Marilyn i Audrey Hepburn. A ještě jednu radůstku jí režisér dopřál…

Foto: Archiv

Popisek: Tereza Kostková coby Audrey Hepburn

Natáčení nové české rodinné komedie režiséra Zdeňka Trošky Strašidla vstoupilo do druhé poloviny… Rodina hejkala Huga obývá starou vilu na pokraji města. Sladký strašidelný život změní vpád úředníka Patočky, který zjistil, že za dům už pěknou řádku let nikdo neplatí nájem. Verdikt je nemilosrdný: Zaplatit, nebo se vystěhovat! Strašidla budou muset do práce a jejich děti do školy. Vypadá to jednoduše, ale život obyčejných smrtelníků bude pro strašidelnou rodinu složitější, než se na první pohled zdálo.

Příběh plný fantazie, v němž se potkává moderní současnost s pohádkovým světem nadpřirozených bytostí, se doposavad točil v Lítni na Berounsku a na uzavřeném zámku Líšno a také v bývalé továrně v lázních Toušeň. Zde vytvořil architekt Martin Martinec interiér vily, kterou obývá strašidelná rodinka. Pohádkové bytosti se tak dostaly na stejné místo, kde v minulosti natáčel například Sean Connery film Liga výjimečných nebo Angelina Jolie akční snímek Wanted.

V hlavních rolích rodinné komedie Strašidla uvidíme  Bronislava Kotiše  jako hejkala Huga, Terezu Kostkovou v roli jeho ženy Patricie, Carmen Mayerovou jako její matku Žofii, Jiřího Dvořáka v roli vodníka Bubly a Sáru Sandevu  jako vílu Jitřenku. Sourozence Ester a Eleanora hrají Nelly Řehořová a Petr Šimčák. 

Lidské pokolení pak zastupují Vladimír Polívka coby úředník Patočka, Tereza Bebarová jako majitelka prádelny, Václav Postránecký si zahraje ředitele školy a třídní učitelku vytvoří Anna Polívková. Dále uvidíme Petra Nárožného, Karla Dobrého, Matěje Hádka, Martina Pechláta, Petra Čtvrtníčka nebo Janu Bernáškovou.

Duch Audrey Hepburn nebo Marilyn Monroe

Pro Terezu Kostkovou je připraveno hned pět kostýmů, v nichž se objeví nejen jako čarodějka. Paní Patricie se totiž ve svém kouzelnickém řemesle specializuje na proměnu ve  známé filmové hvězdy. A tak na natáčení filmu Strašidla symbolicky zavítal duch Audrey Hepburn nebo Marilyn Monroe.

„Je pro mne čest být na chvíli Audrey Hepburnovou, byla to krásná žena a moc jsem ji obdivovala, její křehkost, jemnost a krásné velké oči, “ svěřila se herečka Tereza Kostková. Z připravených proměn jí právě ta v uhrančivou brunetku byla bližší.  „Já nejsem typově vůbec Marilyn Monroe, ani ty blond vlasy nebo způsob projevu mi nejsou vlastní, ale  o to víc mně to baví,“ usmívá se Tereza.

Na Terezu Kostkovou v rodinné komedii Strašidla čekalo i jedno příjemné setkání – poprvé se na filmovém plátně potká se svou maminkou Carmen Mayerovou. Také ona má pro sebe krásný kostým a kostýmní výtvarnice Lucie Ulíková si obzvláště dala záležet na kloboucích, které jí dodávají důstojnost i rozmarnost. „Moje paní Žofie je dáma, která se cítí velice mladá, přestože jí je asi 356 let,“ představuje svou hrdinku Carmen Mayerová. Díky své roli si herečka přidala také jednu úplně zcela novou zkušenost: „Poprvé jsem letěla na koštěti a hezké to bylo,“ přiznala se.

Čtěte také:

Dvořák, Kostková, mladý Polívka… Zdeněk Troška se opět postavil za kameru, točí pohádkovou komedii Strašidla. Nám prozradil, jak vybírá herce a kdo je nejlepší

S premiérou Strašidel počítá distributor, společnost Falcon,  18. srpna 2016. Ve stejný den bude mít film premiéru i na Slovensku, kde ho do kin nasadí spol. Continental film. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace