Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Kdysi bývala tváří Křesťanského magazínu, dnes by ji za její hříchy nejspíš ani nepustili do kostela. Komu vděčí moderátorka Gábina Partyšová za kariéru?

17.07.2015
Kdysi bývala tváří Křesťanského magazínu, dnes by ji za její hříchy nejspíš ani nepustili do kostela. Komu vděčí moderátorka Gábina Partyšová za kariéru?

Autor: archiv

Popisek: Moderátorka Gábina Partyšová zažila veřejný průšvih Ivety Bartošové na vlastní kůži

Od dabingu přes magazín pro věřící až po bulvár. Sexy moderátorka, která plní titulní stránky milostnými vztahy, přišla ke své práci jako slepý k houslím.

Je prý jednou z nejlépe placených moderátorek, ke své práci se ale dostala úplnou náhodou. Zavinila to vlastně energická sousedka, když bylo Gábině pouhých devět let. „Všechno odstartovalo na hřišti u paneláku, kde jsme bydleli. Sousedka byla produkční z dabingu a jednou za námi dětmi přišla, že druhý den jdeme na konkurz. Bylo mi devět a k překvapení všech jsem to vyhrála,“ zavzpomínala v rozhovoru pro server iDnes.cz.

Začínala jako husa

Její první prací bylo dabování seriálu Klementýna a Klementýnka, což byly husy. „Byl to vůbec můj první kontakt s mikrofonem. Postupně jsem dostávala různé role, k těm výraznějším patřil dabing Dallasu, kde jsem byla dcera Priscilly Presley Charlie. Vydrželo mi to do šestnácti, když už jsem začala o dabování víc přemýšlet, a tím pádem jsem víc přehrávala, protože jsem neměla žádnou školu,“ přiznala Gábina.

Trio z nováckého Prásku - Lenka Hornová (uprostřed) a její Berušky Gábina Partyšová a Lucie Benešová

Trio z nováckého Prásku - Lenka Hornová (uprostřed) a její Berušky Gábina Partyšová a Lucie Benešová

Práce jí postupně ubývala, a tak se začala porozhlížet po jiných příležitostech. Nejprve zakotvila v brněnském rádiu Krokodýl, pak následovala televize. „Tam jsem vydržela jen chvíli, v té době mě publicistika moc nebavila, bylo mi sedmnáct. Právě v té době mi zavolali, že si mě vybrali jako tvář Křesťanského magazínu. Málem jsem omdlela. Přece jen jsem byla velmi mladá, velmi veselá a velmi rebelka. Vedení se to ale líbilo, protože si přáli omladit publikum. Vybavuji si, že jsem před kamerou seděla ve škaredém kostýmku, měla před sebou Bibli a džus a ze čtečky četla, kde budou mše a kde jaký kostel postavili. V mém životopisu se tato zkušenost opravdu vyjímá,“ konstatovala s úsměvem.

O práci stále rozhodují především muži

Vzápětí zkusila zase něco úplně jiného – v osmnácti vydala cédéčko, díky němuž dostala nabídku z Novy, aby dělala s Lenkou Hornovou tehdejší bulvární magazín Prásk. A vydržela v něm osm let. „Parta kolem Prásku mi dala největší školu, ať už v terénu či v postprodukci. Dnešní redaktorky často nejdou ani do střižny, aby věděly, jak se jejich reportáž sestříhala. Já jsem si musela všechno natočit a sestříhat sama.“

S Pavlem Svobodou ve Snídani s Novou

S Pavlem Svobodou ve Snídani s Novou

V poslední době se od bulváru tak trochu odtáhla, mimo jiné moderuje Snídani s Novou. „Bála jsem se toho, ale je to lepší než předtím. Bulvární magazíny sledují hlavně ženy, jichž je ve vedoucích funkcích firem málo, a o přidělení kšeftů stejně rozhodují muži. A ti mě vidí ráno, když v sedm vstanou a zapnou si televizi.“ Na otázku, jestli se považuje za nejlépe placenou moderátorku v Česku, odpověděla: „Nevím, s cenami to nijak nepřeháním, ale držím si standard. Konkurence je velká.“

Čtěte také:

Nepoučitelná Partyšová rozvrátila další manželství. A zase klofla milionáře. Čtěte, kdo podlehl jejím půvabům tentokrát

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace