Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Seriálová hvězda Markéta Plánková přišla před prázdninami o job. Co bude dál, je ve hvězdách. Jak natáčení nečekaně zlikvidoval Babiš?

06.07.2015
Seriálová hvězda Markéta Plánková přišla před prázdninami o job. Co bude dál, je ve hvězdách. Jak natáčení nečekaně zlikvidoval Babiš?

Foto: FTV Prima

Popisek: Babišovo urputné vybírání daní udělalo čáru přes rozpočet i herečce Markétě Plánkové. Kvůli DPH je totiž zatím odloženo další natáčení seriálu První republika.

Patří k seriálovým stálicím, v tom posledním se ale moc dlouho neohřála. Primácké Cesty domů totiž končí. Od počátku prázdnin je tudíž herečka Markéta Plánková bez pravidelného příjmu. A nejen ona.

Zklamaným milovníkům nekonečných seriálů zřejmě ukápne nejedna hořká slza – Cesty domů, které ovládly obrazovku televize Prima v září 2010, definitivně skončí, takže od září budou moci sledovat opravdu definitivně poslední řadu. Jeho představitelé však zaplakali již nyní.

Doktorka Linda Hartová oživila Cesty domů teprve počátkem tohoto roku

Doktorka Linda Hartová oživila Cesty domů teprve počátkem tohoto roku

Další výplata už nebude

Ve čtvrtek 3. července padla poslední klapka a osudy oblíbených hrdinů, které ovládly obrazovku poprvé 18. září 2010, se už dál rozvíjet nebudou. „Už není moc o čem. Už tam bylo vše a už to asi není úplně ono. Takže se vedení televize rozhodlo zakončit příběhy rodiny docenta Bernáta a dalších hrdinů,“ prozradil serveru VIPstory zdroj z natáčení. Řada oblíbených hvězd se tak ocitá bez pravidelného a nikoli právě malého příjmu. Navíc v situaci, kdy televize šetří na všech stranách a do realizace finančně náročných projektů se tudíž moc nehrnou. Pokud se tedy objeví na obzoru další projekt, strhne se o něj mezi herci pořádná rvačka.

Čtěte také:

Populární herečka zažila na vlastní kůži, co znamená brutální znásilnění. A svoje si k tomu řekl i násilník

Dlouho se v Hradišti neohřála

Největší rozčarování znamená konec seriálu zřejmě pro Markétu Plánkovou, která do něj ‘naskočila‘ jako nová lékařka hradišťské kardiochirurgie Linda Hartová teprve od počátku tohoto roku. Předtím si ji diváci velmi dlouho ztotožňovali s Magdou Mázlovou z konkurenční Ordinace v růžové zahradě. Tu ale scenáristé nechali zemřít na Mikuláše roku 2013 a dodnes není jasné, zda to byl scenáristický záměr, nebo se prostě Plánková postavila na zadní, protože ji projekt, v němž strávila šest let, už zmáhal. Dokonce prohlašovala, že už nikdy seriálovou lékařku hrát nebude. Odříkaného chleba je ale největší krajíc, a tak ji lukrativní nabídka přesvědčila. Jenže nyní ji televize stejně jako Jiřího Štěpničku, Miroslava Etzlera, Filipa Čapku, Igora Chmelu a řadu dalších kolegů v zájmu oživení programové skladby prostě hodila přes palubu.

Doktorku Magdu Tárovou, později Mázlovou, hrála Markéta v Ordinaci v růžové zahradě šest let

Doktorku Magdu Tárovou, později Mázlovou, hrála Markéta v Ordinaci šest let

Babiš a jeho finance zastavili velkolepý projekt

Během jara to ještě vypadalo, že Markétu brzy čeká pořádný fofr, protože k Cestám domů bude muset přidat ještě natáčení druhé řady úspěšného projektu České televize První republika. Ta se měla původně objevit na obrazovce již počátkem příštího roku, produkci ale udělal pořádnou čáru přes rozpočet finanční úřad. Nezávislí producenti totiž vždy zpětně žádali o vrácení DPH a po dvacet let úspěšně. Letos je ale najednou všechno jinak. Značná částka, která je pro projekt velmi významná, prostě nedorazila, nejspíš si takhle na kulturu ‘posvítil‘ ministr financí Andrej Babiš, kterému se navzdory suverénnosti a velikášským proklamacím stále nedaří vybírat daně v dostatečné výši.

Jako Klára Valentová v První republice

Jako Klára Valentová v První republice

Markéta musí počkat. Jak dlouho?

Producent První republiky Filip Bobiňski prozradil již před časem serveru iDnes.cz, že nedobrovolnou pauzu tvůrci využijí k tomu, aby seriál ještě vylepšili a doladili. Z úvodní série chtějí v druhé řadě dospět přes vrcholnou éru rozkvětu Československa až do nástupu krize 30. let, v plánu jsou i třetí řada, která by mapovala předválečné období, a čtvrtá válečná. „To je období, kdy se lámou charaktery,“ naznačil producent vděčné motivy kolaborace a dodal: „Odstup nám neuškodí a diváci nezapomenou, První republika není denní seriál, rozhoduje tu příběh.“ Jenže jak dlouho to bude trvat, je zatím ve hvězdách, a ‘ladění‘ scénáře hercům nájem nezaplatí.

Psali jsme:

Seriálová hvězda, jedna z nejkrásnějších českých hereček. Přesto se neubránila zklamání, otec její dcery jí dal kopačky. Tajnosti slavných

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

QRcode

Vložil: Adina Janovská