Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

To jste ještě neviděli: Vicepremiér Babiš, s odpuštěním, čůral, a nechal se u toho vyfotit! Nejostřejší reakce přišla od novináře, jehož nahatá fotka vyšla na titulu

16.06.2015
To jste ještě neviděli: Vicepremiér Babiš, s odpuštěním, čůral, a nechal se u toho vyfotit! Nejostřejší reakce přišla od novináře, jehož nahatá fotka vyšla na titulu

Foto: Facebook

Popisek: Tady se lidi umí bavit, napsal na svůj Facebook Andrej Babiš a přidal pár fotek z nymburského Votvíráku...

FOTO V ČLÁNKU To, že ministr financí Andrej Babiš (ANO)rád sděluje prostřednictvím sociálních sítí svým přátelům a fanouškům své víkendové zážitky, je známá věc. Tentokrát to ale s fotografií, kterou sám a dobrovolně vystavil na Facebooku, možná poněkud přehnal. I když – odborníci na marketing ho za to víceméně chválí, ani veřejnost se nezdá pohoršena. Nejvíce se zlobí jedna potrefená husa…

Andrej Babiš je vášnivým milovníkem selfíček, to poslední je dokonce z gay svatby… Minulý týden  například Babiš sdílel na svém Facebooku fotky z finálového zápasu nejpopulárnější klubové fotbalové soutěže Ligy mistrů mezi Barcelonou a Juventusem Turín, ve kterém fandil katalánskému celku.

V sobotu ale přišel s opravdovou perličkou. Populární miliardář totiž ve svém volnu zavítal na festival Votvírák v Milovicích u Nymburka, kde si, jak píše, vychutnal vystoupení kapel Mandrage, Inekafe, Ewy Farne a Eddieho Stoilowa.

Po vystoupení na něj zjevně ale přišla potřeba a předseda hnutí ANO si vystál dlouhou frontu u veřejných záchodků, u kterých se nechal také zvěčnit. A fotografii sám vystavil na svůj Facebook.

JXD: Nevkus, buranství, podbízivost a pupulismus

Lidé přijímají tuto poněkud lechtivou fotografii celkem s porozuměním, například Jirka Krmásek do facebookové diskuze napsal: „Andrej Babiš má nejgeniálnější kampaň která u nás byla. FB je součástí. Pokud takové fotky dáva na profil, bulvár utře. Hodně lidí pochopilo že když bude mít otevřený profil na FB, kde dá vše, tak bulvární novináři nemají co dělat.“

Zato novinář Reflexu Jiří X Doležal tento názor ani náhodou nesdílí: „Ministr Babiš touto fotografií překonal všechny představitelné meze nevkusu, buranství, podbízivosti a pupulismu, jaké si dokážeme představit. Proto soudím, že jen on může být po Miloši Zemanovi prezidentem této země, to jest funkce zdegenerované do podoby „prvního křupana ČR“. Babiš svou fotografií z festivalu ukázal, že je to stejný řepor jako Zeman, a že by byl výborným (a typickým) představitelem dolním deseti milionů. Babiš tímto snímkem překonal vše, co známe. Fotografie při močení se dosud v politické kultuře této země neobjevila, a je to strašnější populismus, nevkus a kýč. Je to apel na ty úplně největší primitivy: „Hele, mámo, ten Babiš je dobrej, on chje úplně stejně jako my!“ zlobí se populární JXD, který se mimochodem před pár lety nechal na titulku Reflexu vyfotit nahý. Nutno ale dodat, že se svou tehdejší ženou vytvořili repliku slavné fotky Johna Lennona a Yoko Ono…

A i JXD podezírá Babiše z marketingového kalkulu:  „Strašně mne mrzí, že jsem nebyl u vzniku té fotky od začátku. Jak to asi vypadalo? Který z Babišových marketingových mágů to vymyslel? A jak se to s panem továrníkem komunikovalo? Prostě za ním přišel imagemaker a povídá, „teď se budeš muset, Andreji, někde veřejně vycht, jinak už ty procenta obliby nezvedneš“? Nebo jak to bylo? A co Andrej? Volal od pisoáru „už to teče, foť?“ zábavně spekuluje Doležal o vzniku netradiční fotky.

„Ale - a teď to myslím smrtelně vážně - svou dnešní fotografií - vstoupil do dějin politického marketingu. Takový nevkus nejde trumfnout,“ zakončil JXD….

Ryzí člověčina. Nic lidského mu není cizí, dobrý tah. Babiš zaujal

Andrej Babiš si vystál frontu, vyčůral se na veřejných toaletách a nechal se při tom vyfotit. Prý to dělá kdekdo a on jen naplnil sázku. Jakub Janda z think tanku Evropské hodnoty k tomu napsal, že čůrání ministru financí hraje do karet. Bohužel. Šéfredaktor Svobodného fóra Pavel Šafr dodal...

Šéf státní kasy a majitel Agrofertu Andrej Babiš (ANO) vyrazil na festival Votvírák v Milovicích u Nymburka, a jak je jeho dobrým zvykem, informoval o tom i na sociálních sítích. Jednou fotkou ovšem zaujal obzvlášť – totiž fotkou čůrací. Vystál si frontu, odskočil si na malou, nechal se u toho vyfotit a svůj krok následně vysvětloval tím, že šlo jen o sázku a že to na festivalu dělala řada lidí, takže on jen předvedl, že je normální.

A Jakub Janda k tomu poznamenal, že tento tah nejpopulárnějšímu politikovi docela vychází. „Nejhorší na tom je, že ta fotka čůrajícího Andreje je fakt dobrý tah. V očích desetitisíců dělá z rizikového oligarchy normálního chlápka,“ napsal na sociální síti.

Stejné fotografie si všiml i Pavel Šafr, který Babiše dlouhodobě kritizuje a tvrdí o něm, že představuje velkou hrozbu pro českou demokracii. Babiš na oplátku ani trochu nešetří Šafra, kterého označil za parchanta a psychopata. Tentokrát ale nedošlo k žádné ostré slovní přestřelce. Šafr jen poznamenal, že největší příjemce evropských dotací představuje svou člověčí stránku, když dokazuje, že umí i čůrat.

„Náš ministr financí, vydavatel novin, zemědělec, výrobce pohonných hmot, vůdce národa, obchodník s hnojivy, výrobce uzenin, majitel jatek, majitel rafinérií a chemiček, největší pozemkový vlastník, významný pekař, sponzor intelektuálních konferencí, sportovních klubů a největší příjemce evropských dotací. Krycí jméno Bureš. Ryzí člověčina. Nic lidského mu není cizí,“ dočtete se na sociální síti.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Tagy
Babiš,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace