Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

EXKLUZIVNĚ Bývalá tvář Novy ovládla s komunisty desítky milionů

03.12.2014
EXKLUZIVNĚ Bývalá tvář Novy ovládla s komunisty desítky milionů

Autor: Repro Facebook

Popisek: Eva Jurinová (leták Republiky)

Četla na Nově, působila v politické straně Republika a nyní po boku komunistů vládne Sadské na Nymbursku, městu s více jak třemi tisícovkami obyvatel. Řeč je o Evě Jurinové.

Na téma někdejší moderátorky zpráv na Nově nás upozornil čtenář stručným textem. Máme se prý podívat, s kým se dala Jurinové dohromady. „A budete koukat," doplnil. Moderátorka kandidovala za politickou stranu Republika, o kterou se starají bývalí poslanci VV Chaloupka a Babák. Její senátorské heslo znělo: "Mohla bych vyjmenovat 15 populistických hesel... chci však řešit vše potřebné pro občany naší země." Neuspěla. V prvním kole na Praze 1 získala pouze 579 hlasů, tedy necelá dvě procenta. O mnoho lepší to však bylo v komunálních volbách, kde Změna pro Sadskou získala 27,91 procenta, pět mandátů a volby opanovala. Co se dělo potom? Jurinová podle našich informací ihned podala ruku KSČM a společně utvořili pětičlennou radu města. Změna pro Sadskou má tři mandáty, KSČM dva. Dodejme, že celkové výdaje města pro letošní rok činí 45 650 285 korun. A to není zanedbatelná suma.

Eva Jurinová je česká novinářka a bývalá televizní moderátorka, pedagožka a mediální poradkyně. Vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze (získala titul Mgr.). Televizní kariéru začínala v ostravském studiu Československé televize (1975 až 1980), později pracovala jako redaktorka ČST v Praze (1980 až 1991). V letech 1989 až 1991 moderovala v Československé televizi relaci Deník. Proslavila se zejména v letech 1995 až 1999, kdy moderovala hlavní zpravodajskou relaci TV Nova s názvem Televizní noviny. Vytvořila populární dvojici se Zbyňkem Merunkou. Později v letech 2000 až 2011 dělala tiskovou mluvčí ve Fakultní nemocnici v Motole, kde rovněž připravovala lékaře a management na vystupování v médiích. V únoru 2011 ji propustil ředitel nemocnice Miloslav Ludvík, protože kritizovala jeho pobyt v africkém Beninu v době, kdy měl jednat s odcházejícími lékaři v rámci akce Děkujeme, odcházíme. Nepřítomnost ředitele označila za "manažerské pochybení". Krátce působila jako moderátorka v pražské TV Metropol, TiP Radiu a v TV Pětka. V roce 2009 usilovala o post radní České televize (navrhl ji Syndikát novinářů), ale neuspěla.

Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 kandidovala jako nestraník za stranu Republika na 2. místě její kandidátky, ale neuspěla. Získala sice 597 preferenčních hlasů (nejvíce v rámci celé kandidátky), avšak strana získala pouze 0,14 procenta hlasů a do EP se nedostala.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace