Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

EXKLUZIVNĚ Bývalá tvář Novy ovládla s komunisty desítky milionů

03.12.2014
EXKLUZIVNĚ Bývalá tvář Novy ovládla s komunisty desítky milionů

Autor: Repro Facebook

Popisek: Eva Jurinová (leták Republiky)

Četla na Nově, působila v politické straně Republika a nyní po boku komunistů vládne Sadské na Nymbursku, městu s více jak třemi tisícovkami obyvatel. Řeč je o Evě Jurinové.

Na téma někdejší moderátorky zpráv na Nově nás upozornil čtenář stručným textem. Máme se prý podívat, s kým se dala Jurinové dohromady. „A budete koukat," doplnil. Moderátorka kandidovala za politickou stranu Republika, o kterou se starají bývalí poslanci VV Chaloupka a Babák. Její senátorské heslo znělo: "Mohla bych vyjmenovat 15 populistických hesel... chci však řešit vše potřebné pro občany naší země." Neuspěla. V prvním kole na Praze 1 získala pouze 579 hlasů, tedy necelá dvě procenta. O mnoho lepší to však bylo v komunálních volbách, kde Změna pro Sadskou získala 27,91 procenta, pět mandátů a volby opanovala. Co se dělo potom? Jurinová podle našich informací ihned podala ruku KSČM a společně utvořili pětičlennou radu města. Změna pro Sadskou má tři mandáty, KSČM dva. Dodejme, že celkové výdaje města pro letošní rok činí 45 650 285 korun. A to není zanedbatelná suma.

Eva Jurinová je česká novinářka a bývalá televizní moderátorka, pedagožka a mediální poradkyně. Vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze (získala titul Mgr.). Televizní kariéru začínala v ostravském studiu Československé televize (1975 až 1980), později pracovala jako redaktorka ČST v Praze (1980 až 1991). V letech 1989 až 1991 moderovala v Československé televizi relaci Deník. Proslavila se zejména v letech 1995 až 1999, kdy moderovala hlavní zpravodajskou relaci TV Nova s názvem Televizní noviny. Vytvořila populární dvojici se Zbyňkem Merunkou. Později v letech 2000 až 2011 dělala tiskovou mluvčí ve Fakultní nemocnici v Motole, kde rovněž připravovala lékaře a management na vystupování v médiích. V únoru 2011 ji propustil ředitel nemocnice Miloslav Ludvík, protože kritizovala jeho pobyt v africkém Beninu v době, kdy měl jednat s odcházejícími lékaři v rámci akce Děkujeme, odcházíme. Nepřítomnost ředitele označila za "manažerské pochybení". Krátce působila jako moderátorka v pražské TV Metropol, TiP Radiu a v TV Pětka. V roce 2009 usilovala o post radní České televize (navrhl ji Syndikát novinářů), ale neuspěla.

Ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014 kandidovala jako nestraník za stranu Republika na 2. místě její kandidátky, ale neuspěla. Získala sice 597 preferenčních hlasů (nejvíce v rámci celé kandidátky), avšak strana získala pouze 0,14 procenta hlasů a do EP se nedostala.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace