Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mrzák si počká, mrzák má času dost! Já ne, vyřvával politik, parkující na místě pro invalidy s poslaneckou průkazkou za sklem. Máme foto jako důkaz

12.07.2014
Mrzák si počká, mrzák má času dost! Já ne, vyřvával politik, parkující na místě pro invalidy s poslaneckou průkazkou za sklem. Máme foto jako důkaz

Foto: Libor Andrle

Popisek: Lukáš Kohout s poslaneckou průkazkou na místě pro invalidy

FOTOGALERIE Do redakce nám ve středu dorazil zajímavý email: „V příloze vám zasílám fotografie, jak pan Lukáš Kohout parkoval dnes v Poděbradech na ulici Moučná. Auto si postavil přímo na místo pro invalidu. Můj soused je dokonce invalidní a právě ono místo je vyhrazeno pro něj. Pan Kohout parkoval na tomto místě asi hodinu a soused musel tu dobu čekat, než tento grázl přeparkoval. Když jsem si ho nafotil, tak mě zahrnul urážkami,“ píše pan Libor Andrle z Poděbrad. To ale není zdaleka jediný hřích extrémistického politika…

Pan Andrle dále napsal: „Pořvával, že mrzák nemá kam pospíchat a jestli jsem si nevšiml, že on může. Smutný příběh, když tento člověk častuje tělesně postižené slovy mrzák, mrzák si počká... Je smutné, že policie toto přehlídla. Volal jsem městskou policii, ať to přijde řešit a odpověď byla: S takto označeným vozidlem my nic dělat nemůžeme.“

Parkovací průkaz poslance a průkaz asistenta senátora od mrtvého Housky

Politik Lukáš Kohout (ANeO) uvedl, že parkovací průkaz poslance a průkaz asistenta senátora získal od chomutovského podnikatele Romana Housky. Kohout to uvedl ve svém prohlášení, které rozeslal médiím. Houska Kohoutovo tvrzení nemůže potvrdit, ani vyvrátit, neboť byl loni u svého domu zastřelen.

Kohout v prohlášení tvrdí, že oba průkazy jsou pravé, a nikoliv falešné, jak prý tvrdili předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) nebo mluvčí sněmovny Roman Žamboch. „Spíše byste se měli zajímat o to, proč takové průkazy podepisují vrcholní představitelé státu, a pak své vlastní jednání popírají,“ uvedl s tím, že oba průkazy je ochoten policii předat.

Toho, že Kohout používá parkovací průkaz poslance a průkaz asistenta senátora, si všimla čtenářka ParlamentníchListů.cz z Varndsdorfu (všechny fotografie najdete ve fotogalerii). Kohout přitom není členem Poslanecké sněmovny. Pavlína Heřmánková z kanceláře Senátu navíc tvrzení, že Kohout je asistentem senátora, označila za nepravdivé a kontaktovala Policii ČR.

Co si to dovoluje, ptají se občané

ParlamentníListy.cz obdržely informaci, že Lukáš Kohout, politický aktivista, který se poprvé proslavil jako falešný asistent poslance Jana Kavana, nejspíš znovu neoprávněně požívá výhod veřejných činitelů. Obyvatelka Varnsdorfu zaslala redakci několik fotografií dokládajících, že Kohout používá na svém voze s poznávací značkou Ústeckého kraje symbolů Parlamentu České republiky.

Konkrétně se jedná o parkovací průkaz vyvolávající dojem, že patří k vozidlu poslance. Je na něm použit státní znak a zkratka PSP ČR, která je všeobecně spojována s Poslaneckou sněmovnou. Na předním skle vozu však nezůstal sněmovní průkaz osamocen. Za stěračem se objevila samolepka s fotografií v regionu dobře známého Lukáše Kohouta, u které je uvedeno, že se jedná o asistenta senátora.

„Jsem v naprostém šoku, co si dovoluje pan Lukáš Kohout ve Varnsdorfu," napsala čtenářka v průvodním e-mailu, když popsala, co vše na voze viděla. „To pravidla parkování platí jen pro běžné občany ČR, nebo on, tedy pan Kohout, je snad nějaká VIP osoba? Opravdu se mi toto nezamlouvá, když v našem městě Městská policie buzeruje ostatní řidiče a pan Kohout si parkuje, kde chce, a především jak chce,“ napsala rozhořčená obyvatelka Varnsdorfu.

Kohoutovy „kousky“

Kohout podobný čin nezkusil poprvé. Známý je zejména tím, že v roce 2002 neoprávněně vystupoval jako vedoucí kanceláře a mluvčí Jana Kavana (ČSSD), tehdejšího předsedy Valného shromáždění OSN. To mu umožnilo zcela zdarma cestovat po celém světě. Klec spadla v okamžiku, kdy si objednal Kavanovým jménem cestu VIP tryskového letadla na Srí Lanku v roce 2003. Letadlo ale nedostalo povolení k přeletu nad Indií a následně byl podvod odhalen.

V roce 2011 pak vzbudil pozornost právě ve Varnsdorfu a okolí, když se výrazně angažoval v protiromských demonstracích, které se v té době v oblasti konaly. Toto zviditelnění mu posléze pomohlo v politice, když začal vystupovat za stranu Aktiv nezávislých občanů. Tu vedl i do voleb do Evropského parlamentu v květnu letošního roku. Navzdory podobnosti zkratky s hvězdou voleb, hnutím ANO Andreje Babiše, ale Aktiv získal pouhých 0,08 procent hlasů.

A urážky…

Sám Kohout jako místopředseda strany před volbami i po nich publikoval řadu textů, ve kterých se prezentoval neobyčejně ostrými názory. Předsedu hnutí Úsvit Tomio Okamuru například nazval „japonským přivandrovalcem", o ministru financí Andreji Babišovi zase napsal, že má „špinavé ruce práskače" a jeho politickou aktivitu oglosoval: „Babiš je prostě jedna pohádka za druhou a česká veřejnost mu to stále baští jako vtipnou kašičku. Asi veřejnosti chutná, ale já ji chutnat nebudu."

O Romech a jejich diskriminaci se v této své publikační činnosti vyjádřil: „Osobně si myslím, že tento národ nebyl nikdy a ničím utlačován, neboť kdo je tady utlačován, je tak maximálně český národ touto rádoby českou okrajovou společností." Naposledy vzbudil rozruch nedávným textem, ve kterém označil homosexuály za prasata. Po vzedmutí vlny odporu se rozhodl omluvit. Text jeho omluvy byl ale opět nekonvenční. Příslušníci homosexuální menšiny jsou podle něj horší než alkoholici a kuřáci. „Alkoholik či kuřák aspoň přispívá do státního rozpočtu spotřební daní. Shora uvedení jedinci do rozpočtu nedávají ani jednu jedinou korunu,“ napsal ve své omluvě.

Kohout zahájil svoji politickou kariéru v organizaci Mladých sociálních demokratů ve Varnsdorfu. Odtud se přesunul do Prahy, kde mezi lety 2002 a 2003 působil v rámci US - DEU. Například tak, že se vydával za tiskového mluvčího tehdejší předsedkyně strany Hany Marvanové. Několikrát byl však kromě toho viděn na akcích Národní strany. Později se zviditelnil například tím, že se vydával za mluvčího pořadatelů technoparty CzechTek nebo používal parkovací kartu, na které se vydával za pracovníka Ministerstva zahraničí.

Kohout žaluje předsedu Senátu

Od zmíněného Kohouta přišla do redakce dvě vyjádření, přičemž jedno z nich obsahuje i důkaz o podání trestního oznámení (texty ponecháváme v původním znění, včetně frapantních gramatických chyb): Vzhledem k mediálním lžím, které šíří předseda senátu PČR a senát PČR prostřednictvím své tiskové mluvčí, kdy se veřejnosti snaží namluvit, že má průkazka asistenta senátora je podvrh, tak jsem se dnešního dne rozhodl podat na Senát PČR, tiskovou mluvčí SPČR senát jako instituci takovou trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu pomluvy. Výroky, které kancelář senátu pronáší k mé osobě jsou nepravdivé a zavádějící. Jsem přesvědčený, že jediný možný způsob prokázání je podání trestního oznámení. Policejnímu orgánu, také sdělím jméno příslušného senátora Parlamentu ČR. Doručenku o podání trestního oznámení Vám zasílám přílohou

Oba průkazy jsou pravé, píše Kohout

V prvé řadě je nutné říci, že oba průkazy jsou pravé a není to žádné falsum, jak se snaží namluvit předseda senátu Štěch či jaký si mluvka sněmovny Roman Žamboch. Obě průkazky jsem získal loňského roku, už si ani nepamatuji, jaký to byl měsíc. To, že se průkazka k parkování nedá používat bez poslance je stanoveno i v zákoně. Zákon striktně říká, jak může být užit. Všechny Vás jistě zajímá, kde jsem k němu přišel. Jak jsem již uvedl, získal jsem ho legálně, tedy alespoň doufám. Bohužel, člověk, který mi ho dal, tak dnes již není, zde. On totiž umřel na dvorku svého domku v Chomutově. Tedy, tuto informaci, už jaksi nepotvrdí, ale byl to opravdu Roman Houska /ČSSD/. Jak jsem již uvedl, vlastníky těchto průkazek je vícero osob z veřejného politického života. Spíše, by jste se měli zajímat o to, proč takové průkazy podepisují vrcholní představitelé státu a pak své vlastní jednání popírají. Oba průkazy jsem ochotná Policejnímu orgánu vydat.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace