Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2022

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pomáhat a chránit? Udávat a šikanovat. Banda bonzáků podněcující k bonzáctví. Komentář Štěpána Chába

komentář 30.07.2018
Pomáhat a chránit? Udávat a šikanovat. Banda bonzáků podněcující k bonzáctví. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Nejagilnějšími návštěvníky technoparty jsou tradičně policajti

Nejstarší a nejspíš i největší letní festival Trutnoff letos a ani loni nebyl. Zrušili ho angažovaní občané, kteří chtěli mít u kávičky a bazénu klid. On by jim totiž z dáli duněl rytmus a brnkala na nervy melodie. Tři dny veselí pro tisíce lidí, tři dny uvolnění, pohody, radosti a hudby padlo, protože několik soudruhů a soudružek chce mít klid… oni celý život makali, víme? Tak mají na klid nárok. Právo. Oni si ten klid odpracovali, do kelu.

Fajn, festivaly padají jako hrušky. Soudruhům se nelíbí. Tradice pořádání „nelegálních“ technoparty jede dál. Ale jako vždy, po paroubkovsko-czechtekovsku. Mlátit je, mlátit, mlátit, dokud jim to nedojde, nýmandům zfetovaným. Policejní složky sledují sociální sítě. A na nich i skupiny, které technoparty organizují. Po loňské úrodičce divokých rytmů továrenských sbíječek je tu další sezóna. A co vysledovaly policejní složky? Že se další Falanx Teknival bude konat na Náchodsku. Divočárna. Co udělají policejní složky? Začnou být extrémně směšné, ubohé, trapné… paroubkovské.

Plukovnické sólo pro trombón

Plk. JUDr. Marek Jirouš z územního oboru Policie ČR v Nymburku obeslal obce v celém okrese s moc milým dopisem. Dá se skoro říct, že vyznáním, které je úkazem této doby. A bohužel i doby minulé. V milostném dopise je uvedeno, že speciální složky sledovaly činnost na sociálních sítích a vysledovaly, že Nymbursko je další na řadě v pořádání technoparty. Potud dobré, potud v rámci jistého rozumového podkladu, který plk. JUDr. Marek Jirouš vykazuje. Ale pokračování je z hlubin černých represí bolševismu. Pojďme na citaci.

„Proto se snažíme maximalizovat opatření s cílem zamezit resp. předejít konání akce v našem teritoriu. Z tohoto důvodu žádám, pokud budete mít nějakou informaci či indicii o konání akce (pohyb dodávek, obytných vozů, kamionů s cizími MPZ, které vezou soundsystémy či táhnou elektrocentrály, informace o pronájmu pozemků atd.), abyste neváhali informovat policii tísňovou linkou 158 nebo přímo mé osobě,“ napsal plukovník Jirouš všem obcím v regionu. Celý dopis je k nakouknutí v galerii.

Co je na tom za problém?

Výzva k bonzáctví? Připomínka milého, tak milého – máš-li dlouhý vlas, nechoď mezi nás? Pronásledování mladých lidí, kteří se chtějí pobavit i jinak, než jen při prvomájovém průvodu a mezinárodní pionýrské družbě? Nekonečná solidarita se soudruhy u bazénků a kávičky, kteří nesnesou jinou realitu, než tu svou zaprděnou, nudnou, k uzoufání nudnou, kteří jsou schopní do nekonečna jen prudit, udávat, bonzovat a dělat svět odporným místem k žití. Systém, který stojí právě na malé ubohosti těchto stvoření, podporovaný policií, která se snaží zrekrutovat z obecních rad další agenty udavače. Agenty udavače na radnici jsme dlouho neměli. Nebo se to tak aspoň tvářilo.

14 roků tomu

Před 14 lety proběhl CzechTek s obušky, policejní brutalitou a soudružsky sevřenými čelistmi totality. Na to konto reagoval Ivan „Magor“ Jirous a Standa Penc dopisem tehdejší vládě. Rozhodně stojí za připomenutí: 

Stanislave Grossi,

doposud jsme k vám (máme tím na mysli celou Vaši bandu) byli slušní.

To včera skončilo.

Vaše arogantní zvůle, s níž jste shazoval ze stolu veškeré policejní průsery, nám byla buď úplně (Ivan M. Jirous) nebo částečně (Stanislav Penc) u prdele, proto jsme na ni většinou nereagovali.

Nicméně otevřený fašismus, který nastolila vaše odporná vláda, již promíjet nemůžeme.

Žádáme okamžitou finanční a morální kompenzaci všech osob, které byly poškozeny vaším zásahem vůči účastníkům CzechTek u Boněnova na Tachovsku.

Žádáme Vaši okamžitou rezignaci a rezignaci všech důstojníků i prostých příslušníků Policie ČR, kteří se na akci podíleli.

Žádáme okamžité zastavení fízlovského trendu současného establishmentu, který směřuje přímočaře k fašizaci naší země.

Především vás pak žádáme:

Nechte nás na pokoji!

Vyserte se na nás. My se do vás taky nesereme.

Dáno v Milkovicích

4. srpna 2004

Pan plukovník chce hlášení

Proč je společnost tak nalajnovaně korektní, usazená, nudná, podprůměrná? Proč tady nemůže kvést i jiná svoboda, než svoboda ničit bližního svého? To jsme na tom s vývojem opravdu pokročili. Z žumpy do septiku. Pan plukovník chce hlášení o každém vozidlu s mezinárodní poznávací značkou. Měl by je dostat. Oni ho ty roupi přejdou, až mu za den stokrát někdo zavolá, že okolo jelo auto s německou značkou. Vole, jsme užiteční systému, nahlásíme všechny, všechny, i zadělané německé turisty, kteří si ve svém opečovávaném Volkswagenu jedou provětrat šunky na Nymbursko. A co my víme, i německý důchodce může pašovat soundsystémy, že jo.

 

Vložil: Štěpán Cháb

Galerie