Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Věci veřejné: Za divadlo v Milovicích bojují i renomovaní umělci

18.01.2013
Věci veřejné: Za divadlo v Milovicích bojují i renomovaní umělci

V Milovicích vzniklo občanské sdružení, které si chce od města pronajmout historické divadlo. Na oplátku by rádo divadlo rekonstruovalo do jeho původní podoby a udělalo z něj živoucí stánek uměleckého a společenského dění s akcentem na program pro děti a mládež. Jejich snahu podporují i renomovaní umělci jako Zdeněk Troška

Občanské sdružení Milovice kulturně a bezpečně se rozhodlo rozšířit své aktivity zaměřené na atraktivní volnočasový program pro děti a mládež. Už dříve díky vstřícnosti města získalo do pronájmu pozemek na vybudování závodní dráhy terénních aut a s pochopením se u starosty Milovic Lukáše Pilce setkal i nápad oživit nedávno objevenou budovu historického milovického divadla.

Sdružení má jasnou představu o jeho využití. Chtělo by tady pořádat vystoupení profesionálních divadelníků, dětských i dospělých ochotnických divadelních souborů, stejně jako besedy se známými umělci, kurzy pro dětské herce, amatérské filmaře nebo lekce společenského chování. „Naším cílem je dostat maximum dětí a dospívajících z laviček v parku a automatů v hospodách nejen do montérek pod auto, ale nově i do hereckých kostýmů,“ říká k tomu Jaroslav Háša, předseda občanského sdružení.

První jednání mezi starostou města Lukášem Pilcem, Jaroslavem Hášou a dalším členkou občanského sdružení, Jitkou Johanou Pistorius (dokumentaristkou České televize), proběhlo na podzim loňského roku. Starosta na něm přislíbil pomoc a doporučil podat žádost na městský úřad, adresovanou Radě města. Sdružení dopis s oficiální žádostí podalo vzápětí. Rada města však na ní zjistila nedostatky a žádost zamítla. Sdružení ji tedy bezodkladně doplnilo a podalo znovu, radní však na svém zamítavém usnesení trvají i přesto.

Za projekt se postavili a svoji pomoc mu přislíbili i režisér Michal Vostřez (držitel Ceny Františka Filipovského za dabing) a také známý režisér Zdeněk Troška, kteří se zúčastnili druhého jednání mezi zástupci občanského sdružení a starostou města. „Nevzdáváme to a podáme žádost i potřetí. Dostali jsme příslib pomoci z evropských dotací, bojíme se ale prodlení, protože letos tyto dotační programy končí,“ uvádí Jaroslav Háša, předseda OS Milovice kulturně a bezpečně.

(zdroj: veciverejne.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace