Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Poděbradské noviny: Nadjezd v Koutecké ulici se městu vzdálil

05.02.2013
Poděbradské noviny: Nadjezd v Koutecké ulici se městu vzdálil

Přemostění železnice v Koutecké ulici. Léta, možná i desetiletí omílané téma, jehož realizaci byly Poděbrady loni nejblíže ve své historii, dostalo opět vážné trhliny.

Vzhledem k tomu, že Středočeský kraj bude přehodnocovat všechny závazky minulého zastupitelstva a dle slov hejtmana Josefa Řiháka nechce kraj dále zadlužovat, výstavba nadjezdu v Poděbradech se opět vzdaluje. „V současné době jsou na kraji požadavky na 2 velké projekty, oba v hodnotě zhruba 200 milionů korun. Dále je v zásobníku projektů několik desítek menších.

Kraj na ně má zhruba 500 milionů korun, a proto je logické, že dá nejspíše přednost variantě realizace více projektů. Podle hejtmana Řiháka je v současné době stavba nadjezdu nereálná,“ uvedl starosta Poděbrad Ladislav Langr. Město Poděbrady už do příprav projektu nadjezdu vložilo zhruba 6 milionů korun a má uzavřeny časově omezené smlouvy s ČEZ a Českými dráhami. V říjnu 2012 bylo dokonce vypsáno výběrové řízení na zhotovitele nadjezdu, které však bylo později zrušeno.

Plamínek naděje

Šance, že by za několik měsíců nadobro zmizely dlouhé fronty u závor v Koutecké ulici a nad kolejemi by se klenul tisícovkami Poděbraďáků vzývaný nadjezd, však stále existuje. A podle slov hejtmana Řiháka je zhruba šedesátiprocentní. „Kraj má vyčleněno 380 milionů korun na rekonstrukci nádraží ve středních Čechách. Tyto opravy ale mají proběhnout jen za předpokladu, že dráhy budou připraveny rekonstrukce realizovat a připraví projektové dokumentace.

Hetman Řihák nám sdělil, že není jisté, že všechnu tuto částku kraj vyčerpá. V tom případě by výstavbu nadjezdu podpořil,“ doplnil Langr. Do konce dubna letošního roku se musí České dráhy k této věci vyjádřit. Pokud se tak nestane, je dle hejtmana velká šance, že by výstavba nadjezdu v Poděbradech mohla být na květnovém či červnovém zastupitelstvu kraje projednána s pozitivním závěrem. O tom, jaké projekty budou realizovány, však rozhodne na svém jednání zastupitelstvo kraje.

(zdroj: podebradskenoviny.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace