Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Věci veřejné: Klasnová bojuje proti spalovně v Lysé nad Labem

21.01.2013
Věci veřejné: Klasnová bojuje proti spalovně v Lysé nad Labem

Kateřina Klasnová interpeluje ministra kvůli spalovně u Lysé nad Labem. Jde o další krok v souvislosti s hrozbou obnovení provozu roky odstaveného zařízení na likvidaci nebezpečného odpadu. Obává se totiž dopadů provozu spalovny na životy lidí i na prostředí, které je obklopuje.

Středočeská poslankyně Kateřina Klasnová (VV) se  sešla se zástupcem neziskové organizace Arnika, která je zaměřená na problematiku toxických látek a odpadů. Diskuse přinesla informaci, která by mohla být podstatná pro další vývoj kauzy.

Kateřina Klasnová přislíbila pomoc po linii poslanecké a oslovila ministra životního prostředí Tomáše Chalupu. V písemné interpelaci ho upozorňuje na skutečnost, že investor rekonstrukce spalovny u Lysé nad Labem podal žádost o Integrované povolení v době, kdy už měl propadlou platnost EIA posudku o dopadu stavby na životní prostředí, a stavební úpravy provedl až v loňském roce. „ Žádám  po ministrovi odpovědi na otázky, jaký je jeho postoj k projektu, který má propadlé stanovisko EIA. Jaké je na tomto pozadí jeho stanovisko k vydání Integrovaného povolení, jak bude rezort vůči investorovi dál postupovat, a to zejména v případě, že se jeho kroky ukážou jako nesprávné nebo dokonce nezákonné,“ řekla Klasnová.

Spalovny by celorepublikově měly růst doslova jako houby po dešti, jen ve Středních Čechách by měly vzniknout rovnou čtyři, na každé světové straně regionu jedna. Ekologové však tvrdí, že spalování je problematický způsob likvidace nebezpečného odpadu, protože při něm dochází nejen ke kontaminaci ovzduší, ale i půdy.

Jakmile poslankyně Klasnová obdrží od ministra Chalupy odpověď, dočtete se o stanovisku rezortu životního prostředí na těchto stránkách.

(zdroj: veciverejne.cz)

Vložil: Admin Admin

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace