Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

V Mladé Boleslavi se bude rozšiřovat třída V. Klementa

31.03.2014
V Mladé Boleslavi se bude rozšiřovat třída V. Klementa

Autor: archiv

Popisek: Magistrát v Mladé Boleslavi

Rada Mladé Boleslavi schválila smlouvu o spolupráci veřejných zadavatelů se Středočeským krajem při plánovaném rozšířením části třídy V. Klementa. Rozšíření této páteřní komunikace dlouhodobě připravuje město ve spolupráci se Škodou Auto.

Rozšíření se bude týkat úseku od Bondy centra po kruhovou křižovatku na rozhraní s městem Kosmonosy. Informoval o tom mluvčí Mladé Boleslavi Pavel Šubrt.

Součástí investice do rozšíření třídy V. Klementa bude nové řešení nájezdů z jednotlivých bran automobilky

Hlavním investorem by měl být jako budoucí vlastník této komunikace Středočeský kraj. Tuto smlouvu musí ještě projednat zastupitelstvo města i kraje. Náměstek primátora Jiří Bouška vyjádřil přesvědčení, že obě zastupitelstva smlouvu schválí, protože na její přípravě obě strany spolupracovaly.

Součástí investice do rozšíření třídy V. Klementa bude nové řešení nájezdů z jednotlivých bran automobilky podél této třídy i z ulic na opačné straně komunikace, ale především také nové řešení kruhového objezdu na rozhraní Mladé Boleslavi a Kosmonos.

Město postupuje podobně jako v případě Severovýchodní tangenty a ve spolupráci se Škodou Auto hodlá i pro rozšíření třídy V. Klementa sehnat státní dotaci. Na základě usnesení vlády již bylo schváleno použití finančních prostředků ve výši 440,465 milionů korun na Severovýchodní tangentu včetně rozšíření třídy V. Klementa. Primátor Raduan Nwelati vyjádřil přesvědčení, že se tato akce povede zrealizovat, ovšem lépe, než je tomu v případě tangenty.

Automobilka chystá do budoucna u 6. brány rozšíření kapacity parkoviště

Na tangentě, jejímž investorem je Středočeský kraj, se totiž nepracuje vzhledem ke sporům, kdo zaplatí vícenáklady stavby. Primátor upozornil, že hodlá v tomto týdnu jednat s vedením kraje právě na téma tangenty. Část prací je totiž plánovaná do období celozávodní dovolené Škody Auto. Pokud by se to kvůli současným průtahům na stavbě opět nestihlo, mohlo by se dokončení stavby prodloužit o další rok.

Jak upozornil náměstek Jiří Bouška, město ve spolupráci se Škodou Auto chce  ještě chce prosadit, aby se na tangentu vybudoval nájezd z lokality u 6. brány automobilky či v její blízkosti. V této části města jsou totiž v současné době zvýšené problémy s nákladní dopravou i s parkováním. Automobilka chystá do budoucna u 6. brány rozšíření kapacity parkoviště. Vybudování nového nájezdu na tangentu by mělo zlepšit dopravní situaci v celé přilehlé lokalitě.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace