Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Mladá Boleslav zaplatí nájem a umožní provoz bazénu v sokolovně

05.02.2014
Mladá Boleslav zaplatí nájem a umožní provoz bazénu v sokolovně

Autor: profimedia.cz

Popisek: Bazén, ilustrační foto

Vedení Mladé Boleslavi přistoupilo na podmínky TJ Sokol Mladá Boleslav k zachování provozu krytého bazénu v sokolovně. Město bude měsíčně platit nájem bazénu 40 tisíc korun a zajišťovat jeho provoz až do dostavby a otevření nového krytého bazénu u Štěpánky.

Vedení města se tak i za cenu vysokých nákladů rozhodlo zabránit hrozbě, že by lidé neměli možnost někde plavat. Informoval o tom primátor Raduan Nwelati (ODS).

Provoz bazénu se nevyplácel

"Mně osobně se sice nelíbí, že to musíme platit, protože jsem myslel, že stávající režim mohl za nějakých podmínek ještě rok vydržet. Na druhou stranu chápu, že sokolové chtějí ekonomicky využít ten prostor a dát celý objekt do pořádku. Pro nás je prioritou zájem občanů. Proto jsme nakonec na podmínky Sokola přistoupili a nájem budeme platit," řekl primátor.

Dříve provozoval bazén Sokol a i když mu město přispívalo zhruba milion korun ročně, provoz bazénu se nevyplácel. Město proto mělo v posledních dvou letech prostřednictvím Městské společnosti sportovní a rekreační areály bazén v bezplatném pronájmu a zajišťovalo jeho provoz. Sokol chtěl ovšem nevýdělečný provoz bazénu během letošního roku ukončit a zajistit jeho efektivnější využití.

Nová smlouva se Sokolem je na dobu neurčitou a měla by zajistit, aby se mohlo v bazénu v sokolovně plavat až do chvíle, kdy bude nový krytý bazén na Štěpánce dokončen. Smlouva také umožňuje v případě potřeby smlouvu včas vypovědět.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace