Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Co je to čokodírka? To dětem vysvětlí Česká televize. Pojďme hovořit o školství s učitelem

02.09.2024
Co je to čokodírka? To dětem vysvětlí Česká televize. Pojďme hovořit o školství s učitelem

Foto: Pixabay

Popisek: Na záchodě, ilustrační foto

Žijeme v době, kdy do vzdělávání dětí mluví každý, kdo má díru do… však víte kam. Svou agendou se děti snaží indoktrinovat neziskovky, skauti (i ti se za dotace zavázali k šíření LGBT propagandy), banky, nadnárodní organizace, EU a jiní. Pozadu nezůstala ani Česká televize. Ta pro děti na ČT edu připravila vzdělávací pořad, nazvaný Na záchodcích. Jak příznačný název pro pořad, kde se děti dozvědí, co je to „čokodírka“.

Pořad má 10 dílů, dlouhých 9-13 minut, a provázejí nás jím dvě slečny. Češka Zuzana a Slovenka Terézia. Česko-slovenský formát „sa mi páči“, stejně tak jako hudba. Poněkud překvapivé je „logo“. Tím jsou tkáně klitorisu. Ne, že by mne to pohoršovalo, ale přece jen… Neměl by tam být v rámci rozmanitosti penis? Ideálně velrybí penis, ať je ta inkluze dokonalá. To bychom měli nejen člověka s penisem, ale i velrybu s penisem!

„Co tam děláš? Sereš?“ – táže se jedna moderátorka druhé

Ano, takto mluví „dáma“ pod taktovkou režisérky Eriky Hníkové v pořadu, určeném dětem. Toto je citace z druhého dílu pořadu, věnovaného pohlavně přenosným chorobám, kterým ovšem dámy říkají STDs, což je totéž – ale anglicky. Osoby s vaginou asi zapomněly svůj rodný jazyk. Aspoň že na to „sraní“ slečna Zuzana vzpoměla. Jako by vypadla z komedie Jiřího Menzela „Život a neobyčejná dobrodružství vojáka Ivana Čonkina“ (scénář: Jan Svěrák):

 

 

Připijme společně s Čonkinem na ČT, na Brusel (tu Brusel, to Brusel nebo ten Brusel?), na všechny neziskovky, kterým ČT v pořadu dělala reklamu, i na ředitele ČT, který tento ideologický, vulgární a nevědecký způsob vzdělávání vede! Kilo hoven, kilo cukru... Kde jinde by takový elixír mohl vzniknout, než v ČT Na záchodě? Škoda, že si podřízení člověka s penisem Součka pletou pohlavní zrání a sraní...

Muž a žena? Kdepak! Jen člověk s penisem a člověk s vaginou...

To nám autoři vysvětlili hned v prvním dílu: „Označení lidi s penisem používáme, protože ne všichni lidi s penisem jsou muži. Například někteří trans nebo nebinární lidi.“ A nezapomenou nám to připomenout ani v druhém dílu: „Většina antikoncepce závisí na člověku s vaginou.“ To je obdoba dalšího odborného výrazu „menstruující člověk“.

Že prezentované informace nestojí na vědeckých základech, přiznávají i autoři pořadu. Nečerpají z lékařských zdrojů, ale z materiálů, vytvářených  neziskovkami. Je to záměr? Pravděpodobně ano. Lékař by se pod výraz „čokodírka“ nejspíš nepodepsal. Také dost pochybuji, že by posvětil odborné termíny „člověk s penisem“ a „člověk s vaginou“.

Autoři pořadu z aktivistických webů nejen čerpali „odborné definice“, ale přímo v pořadu děti směrují na jejich webové stránky. Že by dětem ČT nabídla i pohled z jiné strany a dala prostor nějaké konzervativní neziskovce? To bychom od ČT asi chtěli moc.

Slovo „člověk“ skloňovat neumí, ale porno v patnácti sledují

Jako učitel autory trochu opravím – nejsou „lidi“ s penisem, ale „lidé“ s penisem. To jen tak na okraj. V témže dílu se také dozvíme, že se jedna z moderátorek v patnácti letech na první sex připravovala sledováním porna. A to i přes to, že je v ČR do 18 let sledování porna nezákonné. Kdyby se dívčina na první styk připravovala braním drog, také by ČT dětem tento vzor prezentovala?

V prvním dílu se také děti dozvědí, že mohou mít pohlaví, jaké si zamanou: „Gender, nebo také sociální pohlaví, nezávisí na biologickém pohlaví. Jde o to, jak se daný člověk cítí, a jak se prezentuje. Každý z nás se může ztotožnit s libovolným genderem, kterým se cítí být.“

Mám skromnou otázku: Jsou tyto gendery nějak definovány, nebo si je mohu dle libosti vymýšlet? Pokud ano, chtěl bych být trpaslík, o kterého pečuje sedm Sněhurek. Bude ze mne sevengender. Cítím to tak.     

Co je to queer? Politicky korektní náhražka slova úchyl

Slovo „queer“ patří mezi moderní slova. Málokdo ví, co si pod ním má představit, a tak při jeho vyslovení všichni zbožně padneme na zadek, abychom nevypadali jako hlupáci. Naštěstí nám matička ČT v pořadu „Na záchodě“ toto slovo vysvětlila.

Mimochodem – spojujete svůj intimní život se záchodem, nebo spíš s postelí? Nevím, jak lidé s vaginami a s penisy z ČT, ale já při radovánkách upřednostňuji postel. Tam se vejde hodně Sněhurek. Ale vraťme se do ČT na záchodky.

Takto slovo „queer“ definuje ČT: „Používá se jako zastřešující pojem, označující lesby gaye, bisexuální, intersexuální a transgender osoby. Případně se užívá k označení člověka, který svou identitu definuje mimo tyto kategorie nebo kategorie normativní heterosexuality.“

Když jsem si tuto definici přečetl, zjistil jsem, že slovo queer zahrnuje to, co se za mého mládí rozumělo pod pojmem „úchyl“, tj. to, co se odchýlilo od normálu.

Queer je především politicko-ideologický konstrukt

Za queera v pořadu sama sebe označila slečna, mluvící o sobě v mužském rodě: „Jako pro mne je strašně super, že tento pojem je vlastně dost nevyhraněný a že neodkazuje k žádné konkrétní dané identitě – za prvé. A za druhé si myslím, že má určitý politický rozměr, se kterým jako hodně souzním a souhlasím.“ Podstatu slova „queer“ slečna vystihla dokonale. Co vy na to? Skutečně se nejedná o výraz medicínský, ale politicko-ideologický. A tak jej také berte. Toto slovo opravdu svým obsahem zahrnuje to samé, co dříve obsáhly výrazy „deviant“ (jiná cesta) či úchyl. Nemohu za to, že tato slova mají negativní konotaci. Slovo „queer“ čeká stejný osud.

 Slovo queer ČT dětem podsouvá jako součást mládí

Česká televize slovo queer používá docela často a záměrně jej spojuje s mládím, jako kdyby přirozeně patřily k sobě, což není pravda. I přes obrovský nárůst mladých lidí, kteří nevědí, kým jsou, tvoří drtivou většinu mladé populace chlapci a dívky, muži a ženy. Tipuji, že lidí, kteří se označují za „queer“ je pod 10 % (všech druhů dohromady).

Přesto v iVysílání na ČT existuje podkategorie Young and Queer. Opět jsme u češtiny. Nepatří náhodou péče o český jazyk k jedněm z úkolů veřejnoprávní televize? Slovo young má český ekvivalent. A jak jsme zjistili, pro výraz queer má čeština také kvalitní náhradu.

Ale zpět k tématu. Česká televize lže. Jednak proto, že většina mladých lidí není queer, jednak proto, že bisexuály, homosexuály, lesby atd. najdeme i mezi staršími lidmi.

Mladí lidé nejsou úchylní, ale zmatení

Puberta je náročné období pro každého člověka. Je to doba hledání sebe sama, svého partnera, období uvolnění vztahů s rodiči (aby se dítě časem mohlo osamostatnit). Mladý člověk hledá – a upřímně – neví, co v sobě najde. Už jen v tom hledání je obrovský kus nejistoty, v jejímž důsledku děti podlehnou kdejakému nesmyslu. Osobně se domnívám, že by děti měly být do úplného dozrání – minimálně do osmnácti let – chráněny před jakoukoliv propagandou, která cílí na jejich zranitelnost. Lidé, kteří podlehnou genderové ideologii, zaměňují tuto ideologii za přitažlivost. Opět cituji jednu z osob, které v pořadu vystupovaly:

„Co tě přitahuje na lidech, obecně?“
„Mně úplně nezáleží na nějakém fyzickém vzhledu, ale nejvíc se mi líbí spíš jako myšlenky a názory, a to hlavně nějaké feministické, takže když někdo začne mluvit o nějakém radikálním feminismu, sociální spravedlnosti a levicových věcech, tak na to jakoby slyším.“

Další moudra ze záchodků České televize

CIS HET kluci – kluci, kteří jsou heterosexuální a ztotožňují se se svým přiřazeným genderem.

Nebinární lidé nezapadají vůbec nebo zcela do kategorie muž či žena. Patří sem lidé s fluidním genderem, lidé s více gendery najednou, lidé s genderem, který není ani mužský, ani ženský, nebo lidé, kteří žádný gender vůbec nemají.

Cis hetero normativní binarita – vnímání světa jako místa jen se dvěma možnostmi genderu (žena/muž) a existencí jen heterosexuální orientace.

Sexuální orientace určuje to, kdo nás přitahuje. Ale nepleťme si sexuální orientaci s genderovou identitou. Genderová identita určuje to, kým se cítíme být.

Zdroj: ČT

 

Stanislav Korityák

QRcode

Vložil: Stanislav Korityák