Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Oprava divadla v Mladé Boleslavi pokračuje, sportovní hala je již hotová

16.08.2013
Oprava divadla v Mladé Boleslavi pokračuje, sportovní hala je již hotová

Autor: Město Mladá Boleslav

Popisek: Náměstek Daniel Marek při inspekční cestě

I v letních měsících pokračuje další etapa rekonstrukce městského divadla. Během srpna by měla stavební firma dokončit novou přístavbu u zadní stěny divadla včetně výtahu, který nahradí již odstraněnou původní nákladovou rampu.

Aktuální situaci na stavbě si přišel prohlédnout i náměstek primátora Daniel Marek, který vzápětí navštívil i městskou sportovní halu. Informoval o tom mluvčí Mladé Boleslavi Pavel Šubrt.
 
Na druhé etapě rekonstrukce divadla se začalo dělat již letos na jaře s tím, že práce probíhaly do konce května mimo budovu a souběžně s divadelním provozem. Dělníci pracovali především na opravě bočních schodišť a zídek. Nyní po odstranění celé nájezdové rampy se budova přistavuje zhruba o tři metry. Opravena je již  také kočárová cesta před hlavním vchodem.

Rekonstrukce divadla bude pokračovat i během podzimu a součástí stavby bude i úprava malé scény a divadelního klubu a další práce. Stavbu město zajišťuje s pomocí dotací v rámci IPRM-ROP. Divadelníci zahájí podzimní sezonu zatím na scénách mimo divadelní budovu, do které se v průběhu podzimu vrátí.

Náměstek Marek navštívil také městskou sportovní halu, kde město letos  investovalo do dalších úprav. Investice v řádech 700 tisíc korun bez DPH podle náměstka zahrnuly vestavbu pro televizní kamery a také výměnu únikových vchodů z hlavní tělocvičny haly. Tím se kromě zvýšení bezpečnosti uspoří i teplo a zároveň se tím vylepšil i estetický dojem.

K úspoře tepla přispěje také rekonstrukce oken na východní stěně sportovní haly směrem k závodu Škoda, která by se měla uskutečnit také ještě před začátkem topné sezony. Podle náměstka Marka tak investice do úprav a oprav haly představují již několik let sumu ve výši řádově tři čtvrti milionu korun. Další úpravy budou nezbytné i v dalších letech.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace