Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Oprava divadla v Mladé Boleslavi pokračuje, sportovní hala je již hotová

16.08.2013
Oprava divadla v Mladé Boleslavi pokračuje, sportovní hala je již hotová

Autor: Město Mladá Boleslav

Popisek: Náměstek Daniel Marek při inspekční cestě

I v letních měsících pokračuje další etapa rekonstrukce městského divadla. Během srpna by měla stavební firma dokončit novou přístavbu u zadní stěny divadla včetně výtahu, který nahradí již odstraněnou původní nákladovou rampu.

Aktuální situaci na stavbě si přišel prohlédnout i náměstek primátora Daniel Marek, který vzápětí navštívil i městskou sportovní halu. Informoval o tom mluvčí Mladé Boleslavi Pavel Šubrt.
 
Na druhé etapě rekonstrukce divadla se začalo dělat již letos na jaře s tím, že práce probíhaly do konce května mimo budovu a souběžně s divadelním provozem. Dělníci pracovali především na opravě bočních schodišť a zídek. Nyní po odstranění celé nájezdové rampy se budova přistavuje zhruba o tři metry. Opravena je již  také kočárová cesta před hlavním vchodem.

Rekonstrukce divadla bude pokračovat i během podzimu a součástí stavby bude i úprava malé scény a divadelního klubu a další práce. Stavbu město zajišťuje s pomocí dotací v rámci IPRM-ROP. Divadelníci zahájí podzimní sezonu zatím na scénách mimo divadelní budovu, do které se v průběhu podzimu vrátí.

Náměstek Marek navštívil také městskou sportovní halu, kde město letos  investovalo do dalších úprav. Investice v řádech 700 tisíc korun bez DPH podle náměstka zahrnuly vestavbu pro televizní kamery a také výměnu únikových vchodů z hlavní tělocvičny haly. Tím se kromě zvýšení bezpečnosti uspoří i teplo a zároveň se tím vylepšil i estetický dojem.

K úspoře tepla přispěje také rekonstrukce oken na východní stěně sportovní haly směrem k závodu Škoda, která by se měla uskutečnit také ještě před začátkem topné sezony. Podle náměstka Marka tak investice do úprav a oprav haly představují již několik let sumu ve výši řádově tři čtvrti milionu korun. Další úpravy budou nezbytné i v dalších letech.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace