Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Mladá Boleslav vybrala firmu pro stavbu nového mostu

10.08.2013
Mladá Boleslav vybrala firmu pro stavbu nového mostu

Autor: archiv

Popisek: Magistrát v Mladé Boleslavi

Rada Mladé Boleslavi schválila uzavření smlouvy o dílo s vybraným uchazečem, který postaví nový most přes Jizeru do Čejetic. Zahájení stavby se dosud odkládalo kvůli námitkám neúspěšné firmy, jejíž nabídka byla o 10 milionů dražší.

Informoval o tom mluvčí Mladé Boleslavi Pavel Šubrt. Úřad pro hospodářskou soutěž (ÚHOS) sice projednává i nyní dovolání neúspěšné firmy, ale poprvé nezakázal městu uzavřít smlouvu s vítěznou firmou.

Smlouva bude tedy uzavřena s tím, že stavební práce začnou až po výzvě zadavatele, tedy města Mladá Boleslav. Před vlastním zahájením stavby totiž vedení města chce ve spolupráci se Škodou Auto vyjednat prodloužení termínu čerpání peněz ze státní dotace.

Podle stávajícího termínu by bylo potřeba stavbu mostu dokončit již do konce roku 2013, což již není možné stihnout. Město chce podle primátora Raduana Nwelatiho vyjednat prodloužení termínu do konce roku 2014. Pokud se to podaří, nic nebude bránit zahájení stavby. Město má již zajištěno stavební povolení i vybranou firmu a  rádo by tak zahájilo stavbu co nejdříve.

Výhody nový most přinese i „Škodovce“

Primátor vyjádřil naději, že prodloužení termínu pro čerpání státní dotace na tuto investici se podaří vyjednat, protože nový most bude důležitý pro dopravní obsluhu příměstské části Čejetice i  pro další rozvoj podnikání na pravém břehu Jizery. Je také v zájmu automobilky Škoda Auto, která v této části města působí a dále masivně investuje do dalšího rozvoje.

Nový dvouproudý most vznikne vedle stávajícího příliš úzkého a provizorního mostu směrem dolů po proudu řeky. Starý most bude demontován. Po obou stranách nového mostu povede pruh pro cyklisty a po jedné straně navíc chodník pro pěší.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace