Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Mladá Boleslav podpoří protialkoholní záchytnou stanici

19.07.2013
Mladá Boleslav podpoří protialkoholní záchytnou stanici

Autor: Archív

Popisek: Alkohol, ilustrační foto

Celková částka 200 tisíc korun z kasy města Mladá Boleslav poputuje do Klaudiánovy nemocnice na provoz protialkoholní záchytné stanice. Od 1. srpna dostane do konce tohoto roku 40 tisíc korun měsíčně.

Informovala o tom mluvčí Mladé Boleslavi Hana Koišová.  „Oblastní nemocnice nás požádala, abychom jí pomohli v provozu této stanice. My si uvědomujeme problém s opilými lidmi, kteří se potulují po našem městě, proto jsme se rozhodli tuto částku schválit,“ uvedl náměstek primátora Adolf Beznoska.

Na mladoboleslavské záchytce pro lidi pod vlivem alkoholu skončilo v roce 2012 celkem 272 osob. Muži se ze svého opojení na záchytce probrali loni celkem 237krát, ženy pětatřicetkrát. Šest z nich byly cizinky, cizinců mužů bylo 63. Lidí s trvalým bydlištěm v Mladé Boleslavi skončilo na záchytce 46, ostatní byli z okolí města či přilehlých okresů, například z Nymburska či Mělnicka. Výjimkou ovšem nebyli ani klienti z Prahy, Kladna či ze severu Čech. Celkem pětadvacetkrát personál záchytky zaznamenal, že klient skončil na jejich lůžku opakovaně.

Záchytka pro lidi pod vlivem alkoholu funguje při Klaudiánově nemocnici. Pobyt na záchytné stanici každého z nocležníků vyjde na 4000 korun za noc. Většina z nich dostává od nemocnice složenku. Peníze, které nezaplatí sami, jsou vymáhány právní cestou. V roce 2010 na záchytce skončilo 292 lidí, v roce 2011 jich bylo 296.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace