Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ilegální přivandrovalci z islámských a afrických zemí, navíc bez našeho vědomí, zlobí se aktivista. Nemocnice v Mladé Boleslavi má být totiž spádové zařízení pro imigranty

26.05.2016
Ilegální přivandrovalci z islámských a afrických zemí, navíc bez našeho vědomí, zlobí se aktivista. Nemocnice v Mladé Boleslavi má být totiž spádové zařízení pro imigranty

Foto: Youtube, repro

Popisek: Nemocnice pro uprchlíky, ilustrační foto

Hezky nám o jaro začíná, myslí si v těchto dnech řada Středočechů. Nápad hejtmana Středočeského kraje Miloše Petery (ČSSD) určit nemocnici v Mladé Boleslavi jako spádové zařízení pro léčbu muslimských imigrantů do Evropy, rozlítil a vyděsil ve středočeském regionu spoustu lidí.

„Ježíšmarjá, co to říkáte? Arábáči že budou tady u nás v nemocnici?“ vyděsila se důchodkyně Jana Doležalová, která bydlí nedaleko mladoboleslavské nemocnice, když se jí redaktor KrajskýchListů.cz zeptal na její názor. „To už mi sem dcera nebude posílat vnučku na prázdniny, to se bude bát, že jí nějaké to muslimské prase znásilní a zavraždí,“ děsí se paní Doležalová.

„Hejtmanovo jednání považuji především za součást vlastizrádné politiky současné vlády ČSSD+ANO+KDU-ČSL, kdy 95 % českého národa je proti tomu, aby na naše území byli umísťováni ilegální přivandrovalci z islámských a afrických zemí, kteří jsou na území Evropy,“ říká na snahu ČSSD upéci tyto kroky potichu bez vědomí a souhlasu občanů politický aktivista Libor Váňa z Krnska.

Nemají zájem o práci a páchají pouze trestnou činnost

„Jak jsem už jednou zmínil, nejsou to žádní váleční uprchlíci, ale ti, kteří jsou do naší kulturní společnosti neintegrovatelní. Tihle lidé nemají zájem o práci, páchají pouze trestnou činnost, a navíc jsou infikováni chorobami, které jsme u nás vymýtili již před desítkami let, nebo které dokonce vůbec neznáme. Tihle lidé chtějí pouze blahobyt na úkor našeho sociálního systému, a to bez vlastního přičinění.  Jsem tedy zásadně proti tomu, aby hordy islámských a afrických přivandrovalců byly vpouštěny do České republiky a už vůbec do mladoboleslavské nemocnice a zde ošetřovány,“ tvrdí Váňa, kterého prý předchůdce současného ministra obrany Stropnického Alexander Vondra (ODS) nechal pro jeho politické názory vyhodit z Aktivních záloh. Tedy z té části armády, která má dodnes naplněnost ani ne třetinovou.

Naši předkové proti takovýmto hordám barbarů bojovali

„Pan hejtman by si tedy  především měl uvědomit, že naši předkové proti takovýmto hordám barbarů bojovali a chránili své území a své lidi. My jako řadoví občané si je sem nenecháme jen vpouštět, neboť my a především naši potomci chceme žít v naší dosud ještě bezpečné zemi. Člověk, který páchá činnosti, jež jsou v zásadním rozporu s názorem a přáním většiny národa a jsou tedy vlastizrádné, nemá vůbec co dělat v politice, v dalších volbách je nevolitelný a samozřejmě by měl být řešen trestněprávní formou a postaven před soud,“ sdělil redakci KrajskýchListů Váňa s tím, že on, ani mnozí další obyvatelé mladoboleslavského regionu v sérii dalších volebních klání své hlasy Sobotkově ČSSD rozhodně nedají.

Dlužno dodat, že sama myšlenka na léčbu nemocných imigrantů nepostrádá logiku. Pod spádovou nemocnici v Mladé Boleslavi patří i Bělá pod Bezdězem, kde je umístěn uprchlický a detenční tábor pro nelegální muslimské migranty.

„Občané Mladé Boleslavi se mají na co těšit. Já a naše hnutí s tím samozřejmě absolutně nesouhlasíme a nadále jako jediní v Parlamentu trváme na nulové toleranci migrace do České republiky. Sobotkova a Babišova vláda však na rozdíl od vlád sousedních států činí pravý opak a začala minulý týden s přijímáním migrantů z islámských zemí v rámci kvót, které proti vůli většiny obyvatel České republiky, odsouhlasili Evropské unii,“ tvrdí poslanec Tomio Okamura. 

Za to vás volit nebudeme!

Pod Okamurova slova by se namístě podepsalo asi dost obyvatel regionu, konečně i aktivista Váňa veřejně deklaroval svůj záměr nevolit v sérii příštích komunálních i celorepublikových voleb nikoho ze stran současné vládní koalice. Jenže Váňa i mnozí další občané Středočeského kraje mají, zdá se, smůlu.

Ministr vnitra Milan Chovanec se totiž zdá se rozhodl opět zasáhnout proti vůli většiny národa - podobně jako se postavil třeba za otřesný policejní zákrok proti spícímu mladíkovi na pražské Florenci. Vedoucí Oddělení integrace a informací Ministerstva vnitra Helena Dluhošová totiž sdělila, že Ministerstvo vnitra už má hotový tzv. úvodní integrační kurz pro migranty s názvem Vítejte v ČR, ve kterém se migranti dovědí základní informace o právech, povinnostech a poměrech v České republice. Kurz byl vyroben v jedenácti jazykových verzích a zároveň jsou už také připraveny zdravotní komunikační karty pro kontakt mezi zdravotníky a pacienty-migranty v devíti jazykových verzích. Ty jsou rovněž k dispozici v elektronické verzi na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví. 

Petr Blahuš

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.           

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace