Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

„Rathovo" letecké muzeum v Mladé Boleslavi zřejmě nebude

22.05.2013
„Rathovo letecké muzeum v Mladé Boleslavi zřejmě nebude

Autor: Yan Renelt, MAFRA, Profimedia.cz

Popisek: Nové muzeum se mělo stát expozicí pro třicet historických letadel.

Dostavba chystaného leteckého muzea v Mladé Boleslavi je v ohrožení. Kraj přišel o dotaci a téměř dokončený objekt své dveře návštěvníkům zřejmě vůbec neotevře.

To, že Středočeskému kraji schází potřebných 150 milionů na dokončení muzea, vedení kraje přiznalo již v lednu tohoto roku. Navíc by muselo dotovat i provoz muzea, což se mu z pochopitelných důvodů dvakrát nechce. Proto možnost, že muzeum vůbec nevznikne, je velmi reálná.

„V současné finanční situaci musí kraj pečlivě zvážit veškeré varianty. Existuje několik variant rozsahu provozu leteckého muzea, které se liší svými náklady,“ řekl diplomaticky novinářům hejtman Josef Řihák (ČSSD), který projekt převzal po exhejtmanovi Davidovi Rathovi, který už přes rok sedí ve vyšetřovací vazbě. Co bude následovat, se ukáže na červnovém zasedání krajských zastupitelů.

Muzeum nebo bazén?

Náměstek primátora Mladé Boleslavi, Adolf Beznoska (ODS) v této věci připouští spolupráci s krajem. Nic konkrétního ovšem neprozradil, svůj plán hodlá zveřejnit až poté, co kraj vydá oficiální stanovisko. „Máme připravenou variantu, ale zatím ji nechci komentovat,“ řekl jen novinářům. Proslýchá se ovšem, že tímto plánem by měla být výstavba moderního krytého bazénu, který by nahradil ten zastaralý a mnoha ohledech nevyhovující. Tuto informaci ovšem hejtman Řihák nepotvrdil, dodal jen, že o převzetí budovy leteckého muzea s primátorem nikdy nejednal.

Nové muzeum se mělo stát expozicí pro třicet historických letadel ze sbírek mladoboleslavského Nadačního fondu Metoda Vlacha, soukromých majitelů, Národního technického muzea v Praze a Leteckého muzea Kbely. Výstavbu měla dotovat eurodotace, o kterou ovšem kraj nezískal. Co tedy s muzeem bude či nebude, je zatím ve hvězdách.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace