Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Nespokojený starosta šikuje obce k boji. Mám toho dost, říká

15.05.2013
Nespokojený starosta šikuje obce k boji. Mám toho dost, říká

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Kosmonosy

To, že lépe se vyjednává subjektu, který zastupuje 30 tisíc lidí, než tomu, který zastupuje třeba 300 lidí, ví mnoho starostů. Co jednotlivé obce spojit a hájit jejich zájmy společně? Po tomto kroku volá starosta obce Kosmonosy na Mladoboleslavsku Miloslav Vaňek, jenž chce, aby byl vyslyšen hlas všech obyvatel regionu

Podle statistik polovina lidí žije ve městech a druhá polovina v malých obcích. Jejich zájmy jsou, alespoň to tak vypadá, před zájmy měst upozaďovány, což obyvatelé obcí nelibě nesou. Problém se pokouší vyřešit starosta obce Kosmonosy na Mladoboleslavsku, Miroslav Vaňek (ČSSD), a to vytvořením platformy obcí, která by zájmy svých členů prosazovala.

„Absence jakékoli vzájemné komunikace s obcemi, či metodické pomoci obcím,“ uvádí kosmonoský starosta jako hlavní důvody vytvoření platformy exkluzivně pro Krajské listy.cz.

Vesnice versus město

Platformu podle jeho slov vytvoří obce, které budou mít o uvedenou aktivitu zájem a budou mít chuť vytvořit protipól velkým městům. Nedávného setkání starostů z ostatních obcí, které za účelem vytvoření platformy kosmonoský starosta podnítil, se zúčastnilo na dvacet starostů.

A co bude jejím hlavním úkolem? „Koordinace základní infrastruktury a veřejných služeb – školství, dopravní obslužnost, sociální služby, odpadové hospodářství či rozvojové aktivity daného území,” popisuje Vaněk, který jako hlavní problém okresu vidí v nedostatku vzájemné komunikace.

A jaké problémy by platforma mohla pomoci vyřešit? “Zabezpečit výraznější konkurenceschopnost obcí, větší šance na nasměrování prostředků EU pro obce,” uvádí pro krajskelisty.cz starosta.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace