Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Šéf organizace, která zkasírovala 49 milionů, chce pustit uprchlíky mezi Čechy. Prý porušujeme jejich práva

07.08.2015
Šéf organizace, která zkasírovala 49 milionů, chce pustit uprchlíky mezi Čechy. Prý porušujeme jejich práva

Autor: Youtube, repro

Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Absurdně vyznívá tvrzení určitých odborníků v kontrastu s fakty, která se dostala i do redakce KrajskýchListů.cz. Abychom nechodili kolem horké kaše. Naše redakce získala přehled dotací pro organizace věnující se uprchlíkům. A zároveň zjistila, že tito lidé aktivizují náš národ, aby bojoval za práva zadržených, zejména v Bělé pod Bezdězem.

Bělá pod Bezdězem, kam stát umístí několik uprchlíků, zažije v neděli demonstraci. Půjde o „Shromáždění na podporu uprchlíků v Bělé pod Bezdězem", kterou s největší pravděpodobností svolávají takzvané neziskové organizace. Organizátoři na sociální síti Facebook, kam umístili pozvánku, zmiňují například článek Martina Rozumka „Uprchlíci z Bělé musí být propuštěni".

V něm mimo jiné stojí, že „toto nehumánní zacházení českého státu je navíc nezákonné ve světle smluv mezinárodního práva, které musí být podle Ústavy České republiky aplikovány přednostně před právem českým. To v realitě naší země znamená přednostně před čtyřiačtyřicetkrát novelizovaným zákonem o pobytu cizinců a nesčetněkrát novelizovaným zákonem o azylu."

Autor textu, Martin Rozumek, je ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům. Pokud se zaměříte na níže zveřejněnou tabulku, zjistíte, že například tahle společnost získala 49 milionů korun právě na svou aktivitu směrem k běžencům. Za co přesně? To Rozumek ve svém textu nezmiňuje. 

  • pozvánka na podporu uprchlíků ZDE

Co ale nezapomněl dodat, je: „Stát má také povinnost podle směrnic práva Evropské unie zajistit bezplatnou právní pomoc a právní zastupování lidem zbaveným svobody pohybu. Ministerstvo vnitra tuto svou povinnost chápe tak, že od 1. července 2015 nezajišťuje nic, protože mu vyhovuje, že nikdo nepodává žaloby a odvolání po zpravidla nekvalitních rozhodnutích o azylu nebo zbavení osobní svobody."

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .          

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace