Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jste ateisté? Honem si vyberte svého boha, bezvěrci jsou v ohrožení, varuje novinář Ladislav Kašuka

02.01.2015
Jste ateisté? Honem si vyberte svého boha, bezvěrci jsou v ohrožení, varuje novinář Ladislav Kašuka

Autor: Facebook

Popisek: Ateisté začínají mít v posledních letech problémy i v některých evropských zemích, jako je třeba silně katolické Španělsko nebo Polsko, a v některých případech nejsou k ateistům tak úplně vstřícní ani v pravoslavném Rusku, upozorňuje Ladislav Kašuka

Ačkoli se to zdá být v dnešní době průmyslových robotů, moderní medicíny a letů do vesmíru šílené, nebo úplně nemožné, na světě stoupá počet zemí, ve kterých je ateismus považován za něco zkaženého a zlého, je potlačován, zakazován, nebo dokonce trestán smrtí!

Do největších extrémů tato tendence potlačovat ateismus jako hrozbu zachází samozřejmě v islámských zemích a přitom se nejedná jen o nějaké „banánové republiky“, které nemají žádný význam, ale třeba o takového spojence USA, jako je Saúdská Arábie, nebo dokonce člena NATO a horkého uchazeče o členství v EU Turecko, kde je ateismus podle vrcholných představitelů této země rovný terorismu!

Ateisté začínají mít problémy i v Evropě

Muslimové v těchto zemích jsou vychováváni k nesnášenlivosti k jiným náboženstvím a přímo k nenávisti vůči ateistům, kteří jsou v jejich očích něco jako vyslanci samotného ďábla a jejichž zabití není ničím špatným, ale naopak činem zasluhujícím uznání. Bruselští vládci Evropské unie si tedy vůbec neuvědomují, co činí, když hodlají masově přijímat imigranty z islámských zemí, vychované v tomto duchu nenávisti a nesnášenlivosti.

Bohužel ke všem těm špatným zprávám pro všechny lidi, kteří místo tomu, co nikdy nikdo neviděl, věří vědě a Darwinově teorii evoluce druhů, musím přidat ještě jednu špatnou zprávu, kterou je to, že ateisté začínají mít v posledních letech problémy (byť naštěstí zdaleka ne smrtelné) i v některých evropských zemích, jako je třeba silně katolické Španělsko nebo Polsko, a v některých případech nejsou k ateistům tak úplně vstřícní ani v pravoslavném Rusku. Veřejná propagace ateismu se tedy i v některých křesťanských zemích setkává s nedůvěrou a nepochopením ze strany věřících a stále častěji také s problémy ze strany státních orgánů a církví.

Muslimy nám vnutila Evropská komise. Máme se začít bát?

Česká republika se v počtu ateistů celkově řadí na třetí místo, za Čínu a Japonsko (Čína – 47 procent, Japonsko – 31 procent, ČR – 30 procent). V neislámské části světa (hlavně v Evropě a v Austrálii) je naštěstí také velké procento lidí sice věřících, ale tzv. bez vyznání, kteří osobně věří v nějakého boha, nebo vyšší sílu, ale nejsou členy žádné církve, která by je učila nenávisti, nebo nesnášenlivosti k jiným náboženstvím, nebo ateistům. Těchto rozumných věřících, kteří vlastně nejvíce ze všech žijí podle přikázání v lásce a smířlivosti k druhým, je v těchto zemích okolo 40 procent.

Největším nebezpečím pro ateisty, ale i nemuslimské věřící v Evropě tedy v současnosti zůstává migrace muslimských přistěhovalců, kterou zemím Evropské unie vnucuje EK (evropská komise) z Bruselu a kterou členské státy poté, co jimi byla podepsána Lisabonská smlouva, nemohou dost dobře odmítnout. Máme se tedy opravdu všichni, a v první řadě ateisté, začít pomalu bát ve svých vlastních zemích o své zdraví a životy svých bližních a dětí, nebo s tím začneme něco dělat a zastavíme to šílenství, dokud je ještě čas?!

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace