Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Záškolák, grázl, feťák. Teď už i pervitinový zabiják. Známe jméno i minulost řidiče, který zabil policistku, mámu dvou dětí

14.05.2014
Záškolák, grázl, feťák. Teď už i pervitinový zabiják. Známe jméno i minulost řidiče, který zabil policistku, mámu dvou dětí

Foto: Facebook

Popisek: Pervitinový zabiják Josef Novák

KRIMI Zfetovaný mladík sedící za volantem minulý týden těžce zranil policistku, která se ho snažila zastavit. Tato žena svým zraněním podlehla a v pondělí 12. května byla s policejními poctami pochována. Už je známo celé jméno pervitinového zabijáka. Má dokonce profil na sociální síti Facebook. Již je známo i jméno jeho přítelkyně a utajeno nezůstalo ani jméno ženy, která seděla ve voze se zdrogovaným řidičem v osudnou chvíli. Ta prý tragédie lituje. KrajskéListy.cz pátraly po tom, proč zdrogovaný mladík již dávno neseděl za mřížemi, když celkem 11 krát porušil zákaz řízení.

Před několika dny zabil zfetovaný mladík policistku a matku dvou dětí, když se snažila ukončit jeho divokou jízdu. Sobotní MF Dnes pátrala po jeho minulosti v Brandýse nad Labem. Prý šlo o problémového žáka již na základní škole. Ne všichni ale na mladíka, který způsobil tragédii, přičemž sám má přítelkyni i malé dítě, vzpomínají ve zlém.

Rodině zemřelé policistky přispívají lidé na speciálně zřízené konto. Padesáti tisíci korunami přispěl i ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Podle informací serveru iDnes.cz se ministr zúčastnil i smutečního obřadu, který se konal 12. května v Mělníku - Chloumku. Na posledním rozloučení nechyběl ani policejní prezident Tuhý.

„Paní kolegyně, je nám ctí, že jste pracovala pro Policii ČR. Děkuji vám, čest vaší památce," pronesl nad rakví policejní prezident podle Blesk.cz. Žena byla pohřbena se všemi policejními poctami. Na poslední cestu ji vyprovodily také stovky jejich policejních kolegů. Na závěr zazněly i čestné salvy.  Jaký ale byl mladík, který na ruby obrátil život dvěma dětem?

Fetující mladík s přítelkyní a dítětem

„Ke mně se nikdy nechoval špatně, nebyl nikdy vulgární. Rozhodně nebyl zlý. Je ale pravda, že už na škole s ním byly problémy. Někdy vypadal úplně normálně, jindy ne - to když do toho zase spadl. Bylo to s ním jako na houpačce,“ říká známá mladíka, která chtěla zůstat anonymitě. Jedna z brandýských prodavaček uvedla, že mladík byl vždy příjemný, má přítelkyni a asi dvouleté dítě.

Ne všichni obyvatelé města ho ale popisují v tak pozitivních barvách. Sousedka žijící nedaleko domu mladíkovy matky o něm mluví jako o grázlíkovi, který chodil za školu a nakonec začal i fetovat. Dnes je mladý muž ve vazbě a za to, že zavinil smrt matky dvou dětí, mu hrozí osm až 16 let za mřížemi.

Rodina zdrogovaného řidiče se omluvila. Podle Blesk.cz na místo tragédie donesla věnec pro uctění památku mrtvé maminky dvou dětí. Stuha na věnci nese nápis: „Omlouváme se“.  

Josef Novák je ve vazbě

Serveru TN.cz se podařilo zjistit celé jméno pervitinového zabijáka. Jde o Josefa Nováka. Jeho přítelkyně se jmenuje Katka a v tuto chvíli musí o potomka pečovat sama, protože tatínka poslal mělnický soud do vazby. TN.cz se ale také vypátral, že Josef Novák neseděl ve voze sám. Jel tam s dívkou známou jako Nancy, které je také závislá na drogách. A podle toho, co Nancy píše na sociální síti Facebok, se zdá, že činu lituje.

„Ať si každej z vás myslí co chce, není to pro mě jedoduchý a lituju toho neskutečně moc ...,vůbec se to nemělo stát ale bohužel ..zpátky už to nevezmeme, jenomže nikdo z vás tam nebyl, odsuďte mě, nebo fet atd., ale nesuďte věci o kterých víte hono a netahejte do toho lidi, který s tím nemají absolutně nic společného. ale vaše chytrý kecy to bohužel nijak nezměněj ! my s tím budeme muset žít celej život tak vás prosim kuva držte hubu," napsala Nancy doslova.

Zdrogovaných řidičů přibývá

Čísla středočeské dopravní policie ukazují, že zdrogovaní řidiči představují stále větší riziko. Zatímco v roce 2010 odhalili policisté 527 osob řídících pod vlivem drog, v roce 2013 to bylo již 1281 lidí. Do konce letošního března policisté odhalili dalších 450 případů. Policisté dnes proto věnují mnohem větší důraz na kontroly, které mají prověřit, zda je řidič pod vlivem drog.

Do kauzy zdrogovaného mladíka s 11 zákazy řízení vstoupila i ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO). Za to ji chválí i poslanec bezpečnostního výboru poslanecké sněmovny Roman Váňa.

„Ministryně při projednávání tohoto bodu v Poslanecké sněmovně přislíbila, že si vyžádá příslušný spis a seznámí se s podrobnostmi případu. Veřejnost bude určitě zajímat, proč nedošlo k tomu, že řidiči, kterému byl údajně zhruba desetkrát vysloven zákaz řízení, nebyl příslušným soudem uložen nepodmíněný trest odnětí svobody. Pokud soudce chyboval tím, že si nevyžádal například informace z registru přestupků, mohlo by být vůči němu podle ministryně zahájeno kárné řízení,“ říká Roman Váňa.

Zato opozici nijak nepochválil. Ke škodě vážnosti projednávání smrti policistky se prý snažila tento bod využít k napadání ministryně Válkové kvůli záležitostem Vězeňské služby. Přitom tato problematika se podle Váni probírala již několikrát na sněmovním výboru pro to určeném.

Zákon mluví jasně

Zákony české republiky ale jasně říkají, co se stane, pokud je někomu udělen zákaz řízení a on ho poruší. V době zákazu řízení motorových vozidel nesmí řidič řídit motorová vozidla, jinak se dopustí trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a trestného činu řízení bez řidičského oprávnění. Za maření výkonu úředního rozhodnutí podle zákona hrozí dvouletý trest odnětí svobody. Mělnický soud však mladíka poslal do vazby až po této tragédii.

„Samotné trestní řízení bude vedeno u Krajského soudu v Praze. My jsme rozhodovali pouze o vazbě. Já vám k tomu tudíž nemohu říci více a těžko vám kdokoliv podá jinou informaci,“ reagovala na dotaz serveru Krajské listy.cz. mluvčí okresního soudu v Mělníku JUDr. Gabriela Antonie Bartová. Přesto se naskýtá otázka: Na hlavu kterého soudce, který nekonal svou povinnost, padá zbytečná smrt mámy od dvou dětí?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: redaktor KL1

Tagy
krimi,