Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Beck International: Nelidské podmínky ani teror se v Mělníku nekonají

05.08.2013
Beck International: Nelidské podmínky ani teror se v Mělníku nekonají

Autor: repro

Popisek: Společník firmy Beck Josef Bárta v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové

Do centrály společnosti Beck International v Mělníku přijíždíme s velkou nejistotou, co nás zde čeká. Články v bulváru udělaly své. Dočkáme se přísných kontrol, odhalíme nelidské podmínky pro práci mladých telefonistek v místním call centru?

Rozlehlý areál firmy na kraji Mělníka za železniční tratí překvapí hned napoprvé svojí čistotou a upravenými halami v žlutočervených barvách firmy Beck. Vše vzorně označeno, plno místa na zaparkování. Před halou, kde se odehrával Bleskem popisovaný teror stojí několik usměvavých mladých dívek – telefonistek.

Některé kouří, některé si jen tak užívají chvíle oddechu. Ve stínu bylo v poledne 34 stupňů, uvnitř haly s call centrem velmi příjemně, klimatizace byla zapnuta téměř na plný výkon.

„Pracuje zde kolem osmdesáti telefonistek a během každé hodiny práce si mohou patnáct minut odpočinout,“ vysvětluje nám náš průvodce po call centru společník Beck International Josef Bárta. Každá dívka je zde zaměstnaná na normální pracovní poměr a čistý výdělek je vyšší než je běžné na podobných místech v Mělníku, ale i v Praze.  Při vyhledávání nových zaměstnanců spolupracuje Beck International s místním pracovním úřadem a celkově je velmi významným zaměstnavatelem v regionu. V Mělníku celkem pracuje přes 120 lidí na řádný zaměstnanecký poměr.

Procházíme se rozlehlou halou call centra a vládne zde na první pohled normální pracovní atmosféra bez emocí a nervozity. Dívky s telefony na uších nešetří  úsměvy, které oslovený případný klient nevidí, ale musí tušit.  O přetvářku či „divadlo“ pro novináře určitě nešlo, protože jsme přijeli neočekáváni a neohlášeni. A že zde nejde opravdu o nelidské podmínky, jak se své čtenáře snažil přesvědčit bulvár, potvrzuje fakt, že brigádu zde absolvuje v době dovolených stálých zaměstnanců o vysokoškolských prázdninách spolu s dalšími studentkami i dcera Josefa Bárty...

Vedle call centra vládne v Mělníku příjemné a přátelské prostředí i v místním oddělení reklamací, ve skladech či v areálu prodeje stolní vody Beck. „Prostě normální firma, normální marketing, normální podnikání,“ potvrzuje naše dojmy na závěr naší návštěvy v Mělníku společník firmy Beck International Josef Bárta.

Tisková zpráva

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace