Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Rok a půl uzavřená výpadovka? Před volbami přišel vážný slib. Jenže, co bude po volbách?

10.10.2018
Rok a půl uzavřená výpadovka? Před volbami přišel vážný slib. Jenže, co bude po volbách?

Foto: Michaela Špačková

Popisek: Silnice Ke Hřbitovu dnes

Nedávno jsme psali o rozbité výpadovce z Kralup nad Vltavou, kterou chtěla ponechat Krajská správa klidně zavřenou skoro dva roky. A to, i když to znamenalo velkou objížďku, která je problematická hlavně pro záchranáře. Nyní to vypadá, že by se mohlo začít blýskat na lepší časy a podle současného místostarosty by mohla být silnice průjezdná už na konci roku! Jde ale o reálný slib?

Ulice Ke Hřbitovu, která vede kolem místní smuteční síně serpentinami svahem ven z Kralup, je zavřená od 27. července. Tehdy se totiž na vozovce ukázaly pořádné trhliny. Lidé si mysleli, že jde o krátkodobý problém, avšak podrobnější průzkum prokázal, že se sune dolů celý svah. A že tedy bude oprava mnohem složitější. Krajská správa a údržba silnici se k problému postavila zády. Nejenom že si na podrobnější průzkum situace udělala čas až za několik týdnů, ale poté s klidem prohlásila, že skoro rok se nebude dít vůbec nic a že se silnice začne opravovat někdy příští rok na jaře. Silnice měla být celý rok 2019 uzavřena.

Ulice Ke Hřbitovu, která vede kolem místní smuteční síně, je zavřená už od 27. července, foto Michaela Špačková

Objížďka dlouhá i pro autobusy

Vesnice na jih od Kralup musely podobná prohlášení poslouchat s velkou nelibostí. Objížďka je totiž pěkně dlouhá. Problémy měla také městská hromadná doprava, která měla u hřbitova konečnou: „Lépe na tom nebyly ani autobusy městské hromadné dopravy, které musely obsluhovat zastávku ´Hřbitov´ složitou oklikou, což způsobovalo problémy,“ prohlásil místostarosta Libor Lesák, který se problému ujal. Místní mohou být rádi, že tento stav nastal v nejpříhodnějším, volebním čase.

Velký obrat

A tak došlo k velkému obratu. Žádné čekání, místostarosta sliboval, silnice se bude opravovat hned! Iniciativu totiž přebral právě Libor Lesák, kterému se podařilo odpovědné instituce přesvědčit, že silnice být zavřená takhle dlouho nemůže: „Místostarosta Libor Lesák, jenž se zúčastnil schůzky s Ing. Františkem Petrtýlem, radním pro dopravu Středočeského kraje, a Ing. Alešem Čermákem z Krajské správy a údržby silnic, poukázal na veškeré komplikace spojené s dopravou, a zároveň se mu podařilo dohodnout okamžitou opravu komunikace,“ sdělil nám tiskový mluvčí města Kralupy Aleš Levý.

Kdy přesně oprava začne, se stále ještě neví, zástupci města jsou ale optimističtí, foto Michaela Špačková

Kdy začne oprava?

Bohužel, kdy přesně oprava začne, se stále ještě neví, zástupci města jsou ale stále optimističtí: „S opravou by se mělo začít již tento měsíc. Pokud nenastanou výraznější komplikace, silnice by měla být hotova do konce roku,“ řekl nám Aleš Levý. Spolupráci s Krajskou správou, která by měla opravu naplánovat a uskutečnit, zatím hodnotí místostarosta jako dobrou. Je opravdu zvláštní, že původně měla být oprava naplánovaná až za dlouhých deset měsíců a trvat měla minimálně dalších devět měsíců. Nyní se termíny pořádně zminimalizovaly – oprava má proběhnout okamžitě a trvat bude jen necelé tři měsíce. A to přes to, že je silnice ve skutečně vážném stavu: „Je zřejmé, že komunikace je nyní v havarijním stavu a bylo nutné ji celou zavřít. V silnici jsou obrovské trhliny a celkový sesun části svahu by byl jen otázkou času. To je i důvod, proč musela být komunikace uzavřena celá,“ uzavřel Aleš Levý.

Slibem nezarmoutíš...

Situaci jsme sledovali až do konce září, slib se bohužel nepodařilo zcela splnit. Jednání s Krajskou správou jsou zřejmě zapeklitá a kromě nátlaku nemá město jak na správu zapůsobit: „Původní slib dal pan Lesák na základě informací, které v tu dobu měl. Určitě neměl v úmyslu jen blafovat a to, že to běží, je toho důkazem. Kdy se ale začne fyzicky, na to já odpovědět nedokážu. Jsem rád za to, že to nestojí na místě a papírování je již vyřízené,“ řekl Tomáš Pekárek, kralupský radní za ANO  s tím, že správa má již projektovou dokumentaci pohromadě a vyhodnocuje statický průzkum. Zda se stihne tedy nový termín a začne se po cestě jezdit, je ve hvězdách. Místní může alespoň hřát u srdce to, že není oprava u ledu bez jakéhokoliv termínu.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace