Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Brutální komunismus, Nohavicova spolupráce s StB... Rozhovor s písničkářem Pepou Nosem pouze u nás

25.04.2015
Brutální komunismus, Nohavicova spolupráce s StB... Rozhovor s písničkářem Pepou Nosem pouze u nás

Autor: Facebook

Popisek: Písničkář Pepa Nos žije v Kutné Hoře.

ROZHOVOR, VIDEO Po mém úspěšném působení v televizi naklusali televizní úředníci s velmi účinným, celoplošným zákazem Pepy Nose: Prý „vyvolává emoce!" řekl KrajskýmListům.cz letitý bard a osobnost české kultury Josef Nos.

Politicky se angažujete v protikomunistických aktivitách. Co Vás k danému postoji vedlo?

Ze všech známých totalitních ideologií je ta komunistická nejbrutálnější, zbyla po ní hromada 100 milionů mrtvol a nadále se k ní přihazuje. Komunismus se čtyřikrát pokusil na tu obrovskou hromadu přihodit i mě.

Veřejnost Vás zná, avšak v televizi a v rozhlase se Vaše písničky objevují jen zřídka. Lze to přičíst politické atmosféře v naší zemi?

Po mém úspěšném působení v televizi naklusali televizní úředníci s velmi účinným, celoplošným zákazem Pepy Nose: Prý „vyvolává emoce!". 

Za komunistů se vydávaly všelijak retardované zákazy („Nesmíte zpívat, tomu dala, tomu dala, tomu dala, tomu ne", protože v socialismu musí všichni dostat stejně!), ale s tak absurdním supertotalitním zákazem jsem se věru ani já, zakazován všemožně i nemožně, za totáče nesetkal.

Spolupracujete se stranou Pravý Blok a již několikrát jste za danou stranu kandidoval. Budete v tom i nadále pokračovat?

Některé své aktivity neodhaluji dopředu.

Dlouhodobě se angažujete i v ekologistických aktivitách a taky působíte jako cvičitel jógy. Co Vás přivedlo k józe?

První Savikalpa Samadhi jsem měl  ve svých dvou letech. Osvícení ve 33. Jóga je jen jiné slovo pro sjednocení, spojení s tím nejvyšším, co existuje. Odstraňuje rozdíl mezi subjektivním a objektivním.

Jaký je Váš názor na osobu ministra financí Andreje Babiše? Je to podle Vás člověk na správném místě?

Pokud se pan Babiš „nepodělá z demokracie" (což jsou jeho slova) a pokud svou firmu „česko" nenechá pohltit jinou firmou „rusko" (což jsou má slova), bude úspěšný. Zbytek považuji za běžný každodenní provoz příslušné agendy.

Věnujete se folku, z toho důvodu se nelze nezeptat na Jaromíra Nohavicu a jeho někdejší (údajnou) spolupráci s StB. Chcete říct něco i k tomu?

Jarek dostal od estébáků pěstí. Mlátili by ho tak dlouho, až by podepsal, že bude dodávat zprávy. Nějaké jim dodal. Třeba, že Karel Kryl měl na jaře 1989 ve Vídni na levé botě žlutou tkaničku a na té pravé hnědou. Přesto, že měli tehdejší tajní tak kompromitující a robustní materiál, Karla na to nedostali. Karlu Krylovi se pochopitelně nelíbilo, že Nohavka dodal zločinnému režimu v Československu choulostivý materiál, ale z dnešního pohledu se tomu všichni upřímně rozchechtejme. Raději zaznamenejme průvodní jev současné svobodné společnosti, ve které si můžete vyrobit křivou výpověď + křivou přísahu, zangažovat tři „písničkáře" a pokusit se o štěstí při obhajobě již u soudu odsouzených pomluv.

Souhlasíte s výrokem Radka Mašína, že signatáři Charty 77 byli jen komunisti?

Výrok Radka Mašína je symbolický, a proto ho nemohu brát doslova.

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .          

Vložil: Zdeněk Svoboda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace