Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nová keramická dílna v Čáslavi slouží dětem: Nové prostory umožní činnost hned jedenácti kroužkům keramiky pro děti a mladé lidi různého věku, od těch nejmenších až po středoškoláky

26.09.2016
Nová keramická dílna v Čáslavi slouží dětem: Nové prostory umožní činnost hned jedenácti kroužkům keramiky pro děti a mladé lidi různého věku, od těch nejmenších až po středoškoláky

Foto: Archiv

Popisek: Z nové keramické dílny mají v Čáslavi všichni radost, i pan starosta

Ve čtvrtek 15. září byla v Čáslavi slavnostně otevřena nová keramická dílna v budově rekonstruovaného hotelu Grand. Akce se mimo vedení a pracovníků zdejšího domu dětí a mládeže, jemuž bude dílna sloužit, zúčastnil také starosta města, inženýr Jaromír Strnad, a bývalý místostarosta města a současný náměstek ministra průmyslu a obchodu, inženýr Jiří Havlíček a mnozí další obyvatelé Čáslavi, kteří měli zájem si nové prostory prohlédnout.

„Vhodné prostory pro keramickou dílnu, kterou jsme doposud měli pouze v jedné místnosti v našem sídle v Jeníkovské ulici, jsme ve spolupráci s naším zřizovatelem, městem Čáslav, hledali již několik let. Našlo se několik objektů, ale vždy se objevil nějaký zádrhel. Nové prostory pro keramickou dílnu DDM nám byly nabídnuty v listopadu 2015. Následně musela být zpracována veškerá projektová dokumentace, proběhlo výběrové řízení na stavební firmu, projekt byl schvalován po stránce hygienické a 28. dubna 2016 začala vlastní rekonstrukce prostor. Již 21. července proběhla kolaudace a prostory keramické dílny a jejího zázemí nám pak byly předány 10. srpna. A tak DDM Čáslav získal od svého zřizovatele, tedy od města Čáslav, nové větší prostory a zázemí pro keramickou dílnu,“ konstatovala v úvodním proslovu ředitelka DDM Čáslav paní Iva Hýblová s tím, že nové prostory umožní činnost hned jedenácti kroužkům keramiky pro děti a mladé lidi různého věku, od těch nejmenších až po středoškoláky. Dále připomněla, že nová keramická dílna nebude sloužit pouze pravidelné činnosti zájmových kroužků, ale umožní pořádání takových akcí, jako jsou oblíbená keramická odpoledne či dopoledne, poslouží pro tímto směrem zaměřené akce pro dospělé a tak dále.

Starosta Strnad vyjádřil potěšení i poděkování

Ředitelka DDM zavzpomínala také na prvopočátky kroužků keramiky ve městě, kdy podmínky pro jejich činnost byly více než neutěšené: „Podle našich záznamů práce s keramickou hlínou v našem zařízení začala v roce 1997. Začínali jsme vedením pouze dvou zájmových kroužků keramiky. Neměli jsme klubovnu, která by byla pouze pro tyto účely. Keramickou hlínu a pomůcky bylo třeba vždy nanosit do místnosti, po skončení kroužku zase vše rychle uklidit, aby v klubovně mohly být jiné aktivity. Keramická pec pro vypalování výrobků byla uklizena ve sprchovém koutu,“ ohlédla se do minulosti paní Iva Hýblová.

„Jsem rád, že se po mnoha letech hledání podařilo zajistit vhodné prostory pro činnost těchto kroužků,“ doplnil ve svém vystoupení starosta města, inženýr Jaromír Strnad, který vyzdvihl přínos inženýra Jiřího Havlíčka, který se ve funkci místostarosty města touto problematikou intenzivně zabýval.

V dalším programu slavnostního otevření měli všichni přítomní možnost nahlédnout nejen do prostor samotné dílny, ale i do všech ostatních místností, které budou dětem, jež sem mají docházet, stejně jako zaměstnancům DDM, poskytovat odpovídající zázemí.     

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.                                                                                                                        

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace