Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Nová keramická dílna v Čáslavi slouží dětem: Nové prostory umožní činnost hned jedenácti kroužkům keramiky pro děti a mladé lidi různého věku, od těch nejmenších až po středoškoláky

26.09.2016
Nová keramická dílna v Čáslavi slouží dětem: Nové prostory umožní činnost hned jedenácti kroužkům keramiky pro děti a mladé lidi různého věku, od těch nejmenších až po středoškoláky

Autor: Archiv

Popisek: Z nové keramické dílny mají v Čáslavi všichni radost, i pan starosta

Ve čtvrtek 15. září byla v Čáslavi slavnostně otevřena nová keramická dílna v budově rekonstruovaného hotelu Grand. Akce se mimo vedení a pracovníků zdejšího domu dětí a mládeže, jemuž bude dílna sloužit, zúčastnil také starosta města, inženýr Jaromír Strnad, a bývalý místostarosta města a současný náměstek ministra průmyslu a obchodu, inženýr Jiří Havlíček a mnozí další obyvatelé Čáslavi, kteří měli zájem si nové prostory prohlédnout.

„Vhodné prostory pro keramickou dílnu, kterou jsme doposud měli pouze v jedné místnosti v našem sídle v Jeníkovské ulici, jsme ve spolupráci s naším zřizovatelem, městem Čáslav, hledali již několik let. Našlo se několik objektů, ale vždy se objevil nějaký zádrhel. Nové prostory pro keramickou dílnu DDM nám byly nabídnuty v listopadu 2015. Následně musela být zpracována veškerá projektová dokumentace, proběhlo výběrové řízení na stavební firmu, projekt byl schvalován po stránce hygienické a 28. dubna 2016 začala vlastní rekonstrukce prostor. Již 21. července proběhla kolaudace a prostory keramické dílny a jejího zázemí nám pak byly předány 10. srpna. A tak DDM Čáslav získal od svého zřizovatele, tedy od města Čáslav, nové větší prostory a zázemí pro keramickou dílnu,“ konstatovala v úvodním proslovu ředitelka DDM Čáslav paní Iva Hýblová s tím, že nové prostory umožní činnost hned jedenácti kroužkům keramiky pro děti a mladé lidi různého věku, od těch nejmenších až po středoškoláky. Dále připomněla, že nová keramická dílna nebude sloužit pouze pravidelné činnosti zájmových kroužků, ale umožní pořádání takových akcí, jako jsou oblíbená keramická odpoledne či dopoledne, poslouží pro tímto směrem zaměřené akce pro dospělé a tak dále.

Starosta Strnad vyjádřil potěšení i poděkování

Ředitelka DDM zavzpomínala také na prvopočátky kroužků keramiky ve městě, kdy podmínky pro jejich činnost byly více než neutěšené: „Podle našich záznamů práce s keramickou hlínou v našem zařízení začala v roce 1997. Začínali jsme vedením pouze dvou zájmových kroužků keramiky. Neměli jsme klubovnu, která by byla pouze pro tyto účely. Keramickou hlínu a pomůcky bylo třeba vždy nanosit do místnosti, po skončení kroužku zase vše rychle uklidit, aby v klubovně mohly být jiné aktivity. Keramická pec pro vypalování výrobků byla uklizena ve sprchovém koutu,“ ohlédla se do minulosti paní Iva Hýblová.

„Jsem rád, že se po mnoha letech hledání podařilo zajistit vhodné prostory pro činnost těchto kroužků,“ doplnil ve svém vystoupení starosta města, inženýr Jaromír Strnad, který vyzdvihl přínos inženýra Jiřího Havlíčka, který se ve funkci místostarosty města touto problematikou intenzivně zabýval.

V dalším programu slavnostního otevření měli všichni přítomní možnost nahlédnout nejen do prostor samotné dílny, ale i do všech ostatních místností, které budou dětem, jež sem mají docházet, stejně jako zaměstnancům DDM, poskytovat odpovídající zázemí.     

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.                                                                                                                        

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace