Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tak už jim ten desetiměsíční kolotoč začal... Čáslavský starosta Strnad zavítal do nejnovější z místních základních škol. Má na ni vzpomínky z doby plné problémů

05.09.2016
Tak už jim ten desetiměsíční kolotoč začal... Čáslavský starosta Strnad zavítal do nejnovější z místních základních škol. Má na ni vzpomínky z doby plné problémů

Autor: Archiv města

Popisek: První školní den na základní škole v Sadové ulici

S příchodem září a s ním i nového školního roku začíná dětem desetiměsíční kolotoč povinností a úkolů... Se startem vyučování se ale ve většině obcí po dvouměsíční pauze otevírá také pestrá nabídka možností mimoškolních aktivit - kroužků v družinách, domech dětí a mládeže, základních uměleckých školách a dalších. Největší pozornost je ale již tradičně věnována začátku vyučování, a to především u těch nejmenších žáčků, kteří do školy míří poprvé a svět vzdělávání teprve objevují, tedy u prvňáčků, kterým je třeba věnovat největší pozornost.

Také Čáslav věnuje všem třem místním základním školám patřičnou pozornost. Starosta města, inženýr Jaromír Strnad v první školní den zavítal do nejnovější z nich, která letos otevírá svoje brány dětem třináctým rokem. 

Rád vidím, že všechny čáslavské základní školy fungují bez větších problémů a poskytují svým žákům kvalitní vzdělání," konstatoval starosta Čáslavi.

Tehdy byly se školou problémy

Výstavba nejnovější školy v Sadové ulici byla navíc mým prvním velkým úkolem v době, kdy jsem nastoupil na čáslavskou radnici tehdy na post místostarosty. Protože jsem svým zaměřením i vzděláním technický typ, byl mi svěřen úkol zajistit pokud možno plynulý postup dostavby tehdy rozestavěného objektu budoucí školy. Stavba se v té době potýkala s mnoha problémy a právě jejich úspěšné řešení a následné zprovoznění nové školy bylo jednou z mých prvních radostí při péči o město," ohlédl se o několik let do minulosti inženýr Jaromír Strnad.

V tomto školním roce v Čáslavi do lavic celkem osmi prvních tříd tří místních základních škol zasedlo téměř 160 dětí. V každé ze zmiňovaných základních škol přitom mají děti možnost rozšířené výuky ve vybrané oblasti vzdělávání.  V základní škole v Masarykově ulici je to například matematika, na Žižkově náměstí je kladen zvýšený důraz na výuku výtvarných předmětů a již zmiňovaná nejnovější základní škola v Sadové ulici nabízí díky svým prostorovým možnostem a umístění mimo centrum města větší možnosti sportovního vyžití žáků.

Co přát? Štěstí při zkoušení a odhodlání k překonávání všech překážek

Všem žákům základních škol, ale i těm na vyšších stupních vzdělávání, přeji s příchodem nového školního roku mnoho štěstí při zkoušení, píle a odhodlání k překonávání všech překážek a samozřejmě také mnoho nově nabytých vědomostí a zkušeností. Vždyť právě školní léta formují mladé lidi a připravují je na další profesní i osobní život. Ať je tedy tato příprava co nejkvalitnější a vyhlídky dnešních dětí co nejlepší. V Čáslavi se snažíme a vždy se snažit budeme, aby základní školy, zřizované městem, poskytovaly místním dětem nejlepší možné podmínky pro jejich celkový rozvoj," připomněl v souvislosti se zahájením školního roku starosta Čáslavi a senátor Parlamentu České republiky, inženýr Jaromír Strnad.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace