Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tak už jim ten desetiměsíční kolotoč začal... Čáslavský starosta Strnad zavítal do nejnovější z místních základních škol. Má na ni vzpomínky z doby plné problémů

05.09.2016
Tak už jim ten desetiměsíční kolotoč začal... Čáslavský starosta Strnad zavítal do nejnovější z místních základních škol. Má na ni vzpomínky z doby plné problémů

Foto: Archiv města

Popisek: První školní den na základní škole v Sadové ulici

S příchodem září a s ním i nového školního roku začíná dětem desetiměsíční kolotoč povinností a úkolů... Se startem vyučování se ale ve většině obcí po dvouměsíční pauze otevírá také pestrá nabídka možností mimoškolních aktivit - kroužků v družinách, domech dětí a mládeže, základních uměleckých školách a dalších. Největší pozornost je ale již tradičně věnována začátku vyučování, a to především u těch nejmenších žáčků, kteří do školy míří poprvé a svět vzdělávání teprve objevují, tedy u prvňáčků, kterým je třeba věnovat největší pozornost.

Také Čáslav věnuje všem třem místním základním školám patřičnou pozornost. Starosta města, inženýr Jaromír Strnad v první školní den zavítal do nejnovější z nich, která letos otevírá svoje brány dětem třináctým rokem. 

Rád vidím, že všechny čáslavské základní školy fungují bez větších problémů a poskytují svým žákům kvalitní vzdělání," konstatoval starosta Čáslavi.

Tehdy byly se školou problémy

Výstavba nejnovější školy v Sadové ulici byla navíc mým prvním velkým úkolem v době, kdy jsem nastoupil na čáslavskou radnici tehdy na post místostarosty. Protože jsem svým zaměřením i vzděláním technický typ, byl mi svěřen úkol zajistit pokud možno plynulý postup dostavby tehdy rozestavěného objektu budoucí školy. Stavba se v té době potýkala s mnoha problémy a právě jejich úspěšné řešení a následné zprovoznění nové školy bylo jednou z mých prvních radostí při péči o město," ohlédl se o několik let do minulosti inženýr Jaromír Strnad.

V tomto školním roce v Čáslavi do lavic celkem osmi prvních tříd tří místních základních škol zasedlo téměř 160 dětí. V každé ze zmiňovaných základních škol přitom mají děti možnost rozšířené výuky ve vybrané oblasti vzdělávání.  V základní škole v Masarykově ulici je to například matematika, na Žižkově náměstí je kladen zvýšený důraz na výuku výtvarných předmětů a již zmiňovaná nejnovější základní škola v Sadové ulici nabízí díky svým prostorovým možnostem a umístění mimo centrum města větší možnosti sportovního vyžití žáků.

Co přát? Štěstí při zkoušení a odhodlání k překonávání všech překážek

Všem žákům základních škol, ale i těm na vyšších stupních vzdělávání, přeji s příchodem nového školního roku mnoho štěstí při zkoušení, píle a odhodlání k překonávání všech překážek a samozřejmě také mnoho nově nabytých vědomostí a zkušeností. Vždyť právě školní léta formují mladé lidi a připravují je na další profesní i osobní život. Ať je tedy tato příprava co nejkvalitnější a vyhlídky dnešních dětí co nejlepší. V Čáslavi se snažíme a vždy se snažit budeme, aby základní školy, zřizované městem, poskytovaly místním dětem nejlepší možné podmínky pro jejich celkový rozvoj," připomněl v souvislosti se zahájením školního roku starosta Čáslavi a senátor Parlamentu České republiky, inženýr Jaromír Strnad.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace