Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Práce politika by měla být prospěšná na konkrétních místech, říká kandidát do Senátu Jaromír Strnad, který nebude ´pouštět´ v Čáslavi ani starostovskou židli. Je prý pro udržení s realitou důležitá. ´Vím, co mi lidé vytýkají,´ dodává

26.08.2016
Práce politika by měla být prospěšná na konkrétních místech, říká kandidát do Senátu Jaromír Strnad, který nebude ´pouštět´ v Čáslavi ani starostovskou židli. Je prý pro udržení s realitou důležitá. ´Vím, co mi lidé vytýkají,´ dodává

Foto: Archiv starosty.

Popisek: Starosta Čáslavi Jaromír Strnad

Starosta Čáslavi Jaromír Strnad vysvětluje, proč se rozhodl kandidovat do Senátu a proč je výhodné zůstat i ve funkci starosty:

Snad jsem dokázal, že slovo politika nemusí být vnímáno s despektem

Po důkladné úvaze jsem se rozhodl podruhé kandidovat do Senátu Parlamentu České republiky, a to i přesto (nebo snad právě proto), že stále působím ve funkci starosty desetitisícového města Čáslavi. Je samozřejmé, že skloubit obě funkce je časově i organizačně velmi náročné, na druhou stranu jsem se ale v průběhu posledních šesti let přesvědčil, že jde o spojení velmi užitečné. Jak jsem již v některém z rozhovorů uvedl, komunální politika nebo i jiné běžné zaměstnání udržuje politiky v blízkém kontaktu s dennodenní realitou.

V případě práce v Senátu je možné obě činnosti skloubit a já jsem velmi rád, že jsem se mohl z této pozice v uplynulém období na chodu státu podílet. Věřím, že se mi podařilo alespoň lidem, s nimiž jsem během té doby spolupracoval, dokázat, že slovo politika nemusí být vnímáno s takovým despektem, jako tomu často bývá. Vždy jsem se snažil  a - pokud mi k tomu voliči dají mandát -  budu se snažit i nadále přesvědčovat svoje okolí o tom, že i politik může být člověk, který skutečně chápe i drobné problémy, s nimiž se potýkají například starostové malých obcí. Samozřejmě pokud zůstane v kontaktu s realitou běžných dní.

Pohled Senátu na mnohé zákony je poněkud odlišný od pohledu poslanců 

Jak jsem již zmínil, někteří senátoři vykonávají stále i svoje civilní povolání. Proto je pohled Senátu na mnohé projednávané zákony často poněkud odlišný od pohledu poslanců. Jsem přesvědčen o tom, že mnohé připomínky, které vzejdou z jednání Senátu, napomohou k tvorbě takových zákonů, které lidem pomáhají a nezatěžují je zbytečnými povinnostmi, nekladou překážky tam, kde to není třeba. Výkon mandátu senátora zároveň umožňuje činnost přímo v jednotlivých obcích a toho jsem vždy, jak jen to bylo možné, využíval. Rád vidím posun k lepšímu, nový či opravený úsek silnice, nové dětské hřiště, školu nebo třeba domy s pečovatelskou službou pro seniory. Příjemná jsou také setkání na nejrůznějších společenských akcích, ať již přímo s obyvateli Čáslavi, kde žiji, nebo i v jiných obcích regionu, protože právě tam - při neformálních příležitostech - je možné nejlépe poznat a pochopit problémy, které je třeba řešit a při jejichž řešení mohu jako senátor pomoci.

Věřím, že se za posledních šest let podařilo udělat velký kus práce. Vím, že mi někteří lidé vytýkají menší míru aktivity ve smyslu prezentace například na internetu či v jiných médiích. Já jsem ale přesvědčen, že mnohem prospěšnější je práce tak zvaně v terénu.

A zástupci obcí jistě vědí, že pokud se na mě kdykoliv obrátili, snažil jsem se pomoci. V tom podle mého názoru spočívá podstata práce politika. Jde o to skloubit čas, věnovaný přípravě zákonů s časem, věnovaným reálnému životu. Taková práce má smysl. Proto věřím, že je Senát důležitý a že oproti mínění některých lidí činnost politika může být prospěšná na konkrétních místech.   

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na 

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace