Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

V Čáslavi roste zimní stadion. Ledová plocha bude k dispozici již nadcházející sezónu. Nebude chybět ani posilovna

15.07.2016
V Čáslavi roste zimní stadion. Ledová plocha bude k dispozici již nadcházející sezónu. Nebude chybět ani posilovna

Autor: Archiv obce.

Popisek: V Čáslavi roste zimní stadion.

Desetitisícová Čáslav v současné době s napětím sleduje výstavbu nové rozměrné tak zvané multifunkční sportovní haly, která je ale ve městě obecně známá spíše pod příznačným označením zimní stadion. Právě tomuto účelu by v první řadě mělo nové sportoviště v budoucích letech sloužit.

Ledová plocha bude k dispozici již nadcházející sezónu

„O záměru vybudovat ve městě zázemí pro zimní sporty, konkrétně tedy ledovou plochu, se zde hovořilo již delší dobu. Realizace tak velkého záměru však vždy narazila na finanční problémy. Nyní již ale výstavba probíhá a obyvatelé města se tak mohou těšit na nadcházející zimní sezónu, kdy bude hala k dispozici veřejnosti,“ řekl k tomuto tématu starosta města Čáslavi a zároveň senátor Parlamentu České republiky, inženýr Jaromír Strnad, který dále doplnil i další informace.

Lidé už měli možnost vyzkoušet umělé kluziště.

„Místní milovníci bruslení měli možnost vyzkoušet uměle chlazenou ledovou plochu již minulou zimu, tedy na přelomu let 2015 a 2016, kdy sloužila ke sportovnímu vyžití zdejších sportovců první dokončená etapa projektu – prozatím nekrytá plocha. I tato varianta měla určitě svoje kouzlo, zvláště za příznivého počasí bylo bruslení pod otevřeným nebem příjemné a velmi dobře se vydařil i karneval na ledě, který přilákal desítky dětí s rodiči,“ dodal starosta města, který je s průběhem výstavby prozatím spokojen.

Stavba, která by měla být kompletně dokončena ještě před zahájením nadcházející zimní sezóny, tedy během několika následujících měsíců, již začíná dostávat konkrétní obrysy. Vztyčena je kovová konstukce, kterou již brzy zahalí povrchově upravené sendvičové panely, jež stavbě zároveň dodají konečnou barevnou úpravu v tónech modré a šedé.

Nebude chybět posilovna, občerstvení a tribuna pro více než čtyři sta lidí

Technická zpráva, zpracovaná jako jeden z podkladů, potřebných jako doplněk k žádosti o stavební povolení, hovoří mimo jiné také o místnostech a prostorách, které mají dostavbou stadionu vzniknout. Objekt bude kromě již stávající ledové plochy pro přibližně šedesát bruslících osob obsahovat také jedenáct šaten, posilovnu, odpovídající hygienické zázemí, tribunu pro 420 diváků, prostor pro občerstvení s posezením, dva salónky, zázemí pro personál, komunikační prostory, odpovídající zázemí pro technické zařízení a vybavení objektu nutné pro jeho provoz.

Hotový objekt čáslavského zimního stadionu bude mít celkem tři nadzemní podlaží.

 Vzniknou nové chodníky i parkoviště

Hotový objekt čáslavského zimního stadionu bude mít celkem tři nadzemní podlaží a jeho konečné rozměry dosáhnou délky bezmála osmdesáti metrů a šíře dvaapadesáti metrů. Hlavní vstup pro diváky přitom bude umístěn v severním průčelí objektu.

Součástí celého nově budovaného areálu se samozřejmě stanou také zpevněné komunikace jak pro pěší, tak i pro motoristy. Vstup pro obsluhu, provoz a zásobování je potom v projektu umístěn na opačné straně stavby stadionu - tedy ze směru od stávajícího atletického stadionu. Zároveň i zde dojde k vybudování nově navržené komunikace včetně parkoviště. 

„Věřím, že - již podle prvotních ohlasů z minulého roku – Čáslaváci i zájemci z okolních obcí možnost zimního sportovního vyžití přivítají. Ostatně již nyní, tedy ještě před zprovozněním zimního stadionu, vzniká zdejší hokejový klub, který svoji činnost zahájí ihned, jakmile to bude možné,“ dodal na závěr inženýr Jaromír Strnad, který sám již v minulém roce ledovou plochu rád vyzkoušel.   

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na 

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace