Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
MFF Karlovy Vary 2019

MFF Karlovy Vary 2019

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i drsná kritika

Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Reportáže z míst, kde se natáčely kinohity

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Čáslavská Univerzita volného času má za sebou celou dekádu. Podporuje ji i starosta města a senátor Jaromír Strnad: Nesmíme zapomínat na seniory

28.06.2016
Čáslavská Univerzita volného času má za sebou celou dekádu. Podporuje ji i starosta města a senátor Jaromír Strnad: Nesmíme zapomínat na seniory

Autor: Archiv starosty.

Popisek: Senátor a starosta Jaromír Strnad

Nejen mladí lidé, ale také mnozí z těch, kteří již užívají zaslouženého odpočinku v důchodu, mají zájem neustále si rozšiřovat obzory, získávat nové a nové informace, setkávat se s přáteli a bojovat tak i proti známkám stárnutí. Jednou z možností, kterou místním seniorům nabízí v tomto ohledu například i město Čáslav, jsou vzdělávací programy pro dříve narozené posluchače. V již zmiňované Čáslavi se jedná například o Univerzitu volného času, která v tomto roce zahájila již druhé desetiletí svojí existence.

Program si již získal věrné posluchače

„Čáslav se samozřejmě snaží cílit svojí nabídkou nejen sportovních, ale i kulturních, vzdělávacích a dalších akcí na co nejširší spektrum místních obyvatel," konstatoval v debatě o tomto tématu starosta města a zároveň senátor Parlamentu České republiky, inženýr Jaromír Strnad.

„Nemůžeme - a jistě že ani nechceme - v tomto směru zapomínat ani na seniory, pro něž je určen i uvedený program Univerzity volného času, který si během dnes již více než deseti let svojí existence získal věrné posluchače, z nichž někteří absolvovali prakticky všechny uskutečněné semestry," řekl s uspokojením z průběhu dlouholetého projektu čáslavský starosta, který doplnil také velké poděkování všem organizátorům jednotlivých přednášek, které do města přinášejí trochu jiný pohled na možnost trávení času po ukončení profesní kariéry. 

Pokus, o jehož úspěchu se spekulovalo

„Program Univerzity volného času byl před lety zahájen jako určitý pokus, o jehož úspěchu jsme mohli jen spekulovat. Dnes již jednoznačně vidíme, že se jednalo o velmi dobrý nápad a pořadatelé oblíbených setkání, tedy pracovníci Městského muzea a knihovny Čáslav, se mohou právem pyšnit tak velkým zájmem dalších a dalších posluchačů," doplnil inženýr Strnad.

Problémem tak dnes může být snad jen omezená kapacita Univerzity, daná dostupnými prostory pro přednášky, které dovolí přijmout přibližně čtyřicet zájemců. „V tuto chvíli, tedy jen několik málo dní po ukončení letního semestru, který otevřel třetí pětiletý běh Univerzity, je zřejmé, že ani pro příští období zájem našich již pravidelných účastníků nepolevuje. Již v den zakončení dnes již uplynulého cyklu jarních přednášek se většina posluchačů přihlásila do podzimní části dalšího školního roku. Takový úspěch nás samozřejmě těší a jsme velmi rádi, že dříve narozeným čáslavským občanům dokážeme nabídnout program, který je zaujme a o nějž mají opravdový zájem," podotkla metodička Univerzity volného času, paní Jarmila Fialová. 

Senioři mají k dispozici rozsáhlé prostory

„Jak je zřejmé, město se snaží program, vedený zdejším městským muzeem, již mnoho let podporovat, ale nejedná se jen o tento projekt. Právě pro potřeby seniorů, respektive místního Klubu důchodců byly před přibližně devíti lety zrekonstruovány poměrně rozsáhlé prostory v budově bývalých kasáren v samém centru města. Na seniory tedy rozhodně Čáslav nezapomíná a jejich zájem o zapojení se do chodu města nás velmi těší," zakončil starosta města a senátor inženýr Jaromír Strnad, který sám mezi členy klubu důchodců i posluchače Univerzity volného času v rámci přednášek o principech fungování města již v minulosti zavítal.       

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na 

 

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace