Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Nedostatek míst v mateřských školách trápí řadu českých měst. Čáslav mezi ně nepatří: Umístíme všechny přihlášené děti, chlubí se starosta

13.06.2016
Nedostatek míst v mateřských školách trápí řadu českých měst. Čáslav mezi ně nepatří: Umístíme všechny přihlášené děti, chlubí se starosta

Autor: Archiv města Čáslav.

Popisek: Čáslav má místo v mateřské škole pro všechny přihlášené děti, říká starosta Strnad (vlevo).

Zajištění dostatečného počtu míst v mateřských školách trápí v současné době mnoho měst naší republiky. Stejně tak se tímto problémem zabývá i vedení města Čáslavi, kde již po několik předchozích let docházelo k postupnému navyšování kapacity tohoto předškolního zařízení. V současné době tak mohla ředitelka zdejší mateřinky, paní Bc. Renata Mišutková, s radostí konstatovat, že všechny čáslavské děti, které jejich rodiče pro příští rok do mateřské školy přihlásily, mohou v září nastoupit.

Rodiče malých dětí potřebují mít jistotu

Vedení města si samozřejmě uvědomuje, že rodiče malých dětí potřebují mít jistotu, že budou jejich potomci moci navštěvovat mateřskou školu a zvláště pak mladé matky budou mít možnost se po mateřské dovolené vrátit do svého zaměstnání. Vzhledem k vývoji porodnosti, kdy v posledních letech počet narozených dětí stále stoupá, města řeší problematiku navyšování počtu míst v mateřských školách tak, aby bylo možné uspokojit co největší procento zájemců. Ne vždy se to ale může podařit," řekl starosta Čáslavi, inženýr Jaromír Strnad.

Ten dále zdůraznil, že ačkoliv v minulých letech nebylo ani v Čáslavi možné zajistit dostatek míst pro všechny děti, pro příští školní rok mohly být přijaty všechny, jejichž rodiče o toto požádali.  

Vznikají nové třídy 

V Čáslavi je v současné době pět jednotlivých středisek mateřské školy, do kterých dochází celkem tři sta osmdesát tři dětí, o něž pečuje 56 zaměstnanců, z toho 33 učitelek," informovala ředitelka této městské příspěvkové organizace, Bc. Renata Mišutková.

Ještě před několika lety však byla kapacita čáslavské mateřinky o poznání menší. S ohledem na zvyšující se počet dětí ale vedení města rozhodlo nejprve o navýšení kapacity jednoho ze středisek formou vytvoření "odloučeného pracoviště", tedy další třídy, která svoje místo našla ve zrekonstruovaných prostorách jedné z místních základních škol. A

ni to však stále ještě nestačilo, proto došlo k vybudování dokonce dalšího samostatného střediska (se dvěma třídami) a také prostory ve stávajících školkách jsou využívány co nejefektivněji. V nedávné době vznikly dokonce dvě třídy pro děti od dvou do tří let, kam může docházet celkem 24 dětí.

Bez podpory města by to nešlo 

Na rozvoji mateřské školy se samozřejmě významnou měrou podílí přímo město, které poskytuje finanční prostředky nejen na provoz, ale také na potřebné rekonstrukce a nákup nového moderního vybavení, herních prvků do interiéru i zahrad i zajištění odpovídajícího stavu budov," zdůraznila dále ředitelka mateřské školy. 

Jsme bezesporu velmi rádi, že se pro příští školní rok podařilo umístit do mateřské školy všechny děti čáslavských rodičů, kteří mají o tuto službu zájem. Chápeme to jako jeden z velmi důležitých bodů pro spokojený a klidný život ve městě," řekl v této souvislosti starosta města a senátor PČR, inženýr Jaromír Strnad, který věří, že se takto příznivá situace bude opakovat i v následujících letech.

Uvedená skutečnost, tedy dostatek míst v mateřských školách, nás těší o to více, že je Čáslav mezi čtyřicítkou měst naší republiky, které se co do počtu obyvatel vyvíjejí nejrychleji," konstatoval na závěr s uspokojením inženýr Strnad.            

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace