Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Město musí mít odpovídající zázemí pro kulturu, říká starosta Čáslavi a senátor Jaromír Strnad. Plány na rekonstrukci zchátralého hotelu jsou velké

01.06.2016
Město musí mít odpovídající zázemí pro kulturu, říká starosta Čáslavi a senátor Jaromír Strnad. Plány na rekonstrukci zchátralého hotelu jsou velké

Autor: Archiv starosty.

Popisek: Senátor a starosta Jaromír Strnad.

Historií opředené město Čáslav se může pyšnit jedním z nejstarších kamenných divadel v republice a stejně tak i budova městského muzea (vybudovaná v roce 1884), nemá v seznamu obdobných zařízení mnoho starších konkurentů. Jak se ale město stará o podobu objektu, který poskytuje prostory pro ještě aktivnější kulturní vyžití a zábavu místních obyvatel?

Bývalý hotel rok od roku chátral

Plesy, koncerty i nejrůznější další akce, pořádané ve městě, se v dřívější době konaly zpravidla v objektu hotelu Grand na Žižkově náměstí. Budova však byla původně v majetku Restaurací a jídelen a navíc v devadesátých letech byla v malé privatizaci prodána. Město tedy nemělo možnost o budovu pečovat. Bohužel ani její tehdejší majitel nemohl do stále nezbytnějších oprav investovat odpovídající finanční sumy a bývalý hotel rok od roku chátral," uvedl k danému tématu starosta města a senátor Parlamentu České republiky, inženýr Jaromír Strnad.

 Práce na celkové rekonstrukci objektu se nezastavily ani v tomto roce.

Jsme velmi rádi, že se městu podařilo před několika lety budovu odkoupit do jeho vlastnictví a získali jsme tak možnost zajistit proměnu tohoto kulturního zařízení. Po určitých problémech, které s sebou příprava celkové rekonstrukce tak rozsáhlé budovy přináší, se v minulém kalendářním roce podařilo zcela a do detailů zrekonstruovat taneční sál hotelu, který již v minulé společenské sezóně poskytl odpovídající zázemí pro konání maturitních i dalších plesů, podnikových večírků, koncertů i dalších kulturních akcí," vysvětlil dále inženýr Strnad.

Letos je prioritou znovuvybudování restaurace s kavárnou

Práce na celkové rekonstrukci objektu se nezastavily ani v tomto roce, kdy přišla na řadu ´divácky atraktivnější´ část oprav , které se letos soustředí na průčelí hotelu, které tvoří součást centrálního Žižkova náměstí.

Letošní etapa prací se soustředila na rekonstrukci, respektive spíše znovuvybudování restaurace s kavárnou v prvním patře budovy, která kdysi sloužila jako oblíbené místo setkávání místních občanů i místo k odpočinku pro návštěvníky města. Zároveň dochází k úpravám v přízemí hotelu, kde máme v plánu vybudovat komerční prostory a druhé patro budovy připravíme na následnou vestavbu ubytovacích kapacit, které však přibudou až v další etapě úprav hotelu Grand. Celková podoba objektu přitom bude po jeho proměně lépe vyhovovat požadavkům na její začlenění do celkové kompozice historického jádra města, než tomu bylo ještě nedávno," zdůraznil mimo jiné starosta města, který na realizaci tohoto díla spolupracuje s odpovědnými zaměstnanci městského úřadu.

Veškeré plánované práce doposud probíhají podle předem stanoveného harmonogramu a tak, pokud se podaří v tomto tempu pokračovat až do konce, nebude nic bránit zprovoznění další zrekonstruované části hotelu ještě před zahájení společenské sezóny 2016/2017.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na  

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace