Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kolínské zprávy: TV Nova a Vít Rakušan

14.02.2013
Kolínské zprávy: TV Nova a Vít Rakušan

KOMENTÁŘ Dnes, po odvysílání televizních novin na stanici TV Nova jsem se rozhodl, že již musím zveřejnit svůj názor. Poprvé jsem registroval v TV nevhodné komentáře starosty Víta Rakušana na téma poslaneckého mandátu Romana Pekárka.

Jelikož jsem nikdy nevolil ani jednoho z nich, nevěnoval jsem tomu větší pozornost. Trocha politické špíny, že neví, jak by mohl být čerstvý poslanec prospěšný Kolínu, mi přišla nevhodná, ale budiž. Je to věcí každého, co pronese do televize a v jakém světle ho uvidí spoluobčané.

Ovšem dnešek již byl opravdu nechutný. Nepamatuji si přesně slovo od slova, ale ze strany reportérů zaznělo něco v tom smyslu, že Roman Pekárek při kampani do sněmovny uváděl, že chce využít své zkušenosti z komunální politiky. Vít Rakušan reagoval, dle mého názoru dosti nevhodně, až výsměšně, že neví, o jaké zkušenosti by mělo jít.

Prost emocí nestranně uvádím, co jsem dohledal.

Starosta Vít Rakušan, bez předchozí politické zkušenosti je ve funkci 2 roky. Podle dostupných informací získal ve volbách 2010 celkem 2.858 hlasů. Nikdy nebyl zastupitel a rovnou se stal starostou.

Roman Pekárek v roce 1998 získal mandát s 2.755  hlasy. V roce 2002 získal mandát s 2.819 hlasy a v roce 2006 získal mandát s 3.524 hlasy.

Tedy když vykonával funkci místostarosty, měl za sebou dvě volební období a do funkce jej vyneslo o 666 hlasů více, než Víta Rakušana do křesla starosty.

Kde bere tento politický zelenáč a rychlokvaška kráčející po prošláplém chodníku od tatínka tuto drzost? Ani pravomocný rozsudek neopravňuje někoho, kdo zatím v podstatě nic nedokázal, k takovému chování. Z politiků je mi na zvracení. I z těch komunálních.

P. Musil

(zdroj: Kolinskezpravy.cz)

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace