Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Kolínské zprávy: Najdou zastupitelé odvahu ke stavbě sportovní haly?

23.01.2013
Kolínské zprávy: Najdou zastupitelé odvahu ke stavbě sportovní haly?

Na zasedání 28. ledna mají kolínští zastupitelé rozhodnout o tom, zda se zahájí stavba haly na míčové sporty či nikoliv. Toto téma - hala, už v minulosti víckrát rozčeřilo hladinu veřejného mínění v Kolíně, v bývalém zastupitelstvu neprošlo zahájení stavby jen těsně, o dva hlasy. Nebýt toho, dnes by již hala stála a sloužila svému účelu.

Současné vedení města od svého zvolení chodilo kolem kompletně připravené akce jako kolem horké kaše. Zpochybňovaly se parametry budovy i její plánované umístění, dokonce proběhla i anketa vyhlášená očividně s alibistickou nadějí, že posílí argumenty halu nestavět. Výsledky však jen potvrdily obecnou pravdu, že Kolín prostě halu potřebuje a že už dávno měla být v provozu. Potvrzen byl i většinový názor na její umístění do areálu Vodního světa, tedy tam, kam byla i projektována.

Bylo by dobré, kdyby zastupitelé zrodu víceúčelové haly konečně dali zelenou, přičemž jistě platí, že jde o investici, jakých se za jedno období nedělá tolik. K zodpovědnosti potřebují volení zástupci i trochu zdravé odvahy, pokud zvedají ruku pro směřování téměř stovky milionů korun.

Právě v souvislosti s finanční náročností haly, tak jak je navržena, prosákly zprávy, že město se bude snažit projekt zlevnit. Což je chválihodné, ale jen potud, kdy škrtání v rozpočtu stavby nepodváže příští využitelnost haly a tudíž ani její budoucí ekonomiku. Hala je navržena tak, aby měla co nejnižší nároky na provoz, umožnila využití školám a sportovním klubům až po vrcholový sport, ale zároveň mohla hostit i sportovní a kulturní akce celorepublikového i mezinárodního významu. Což je vzhledem k blízkosti Prahy a dalším souvislostem její značná budoucí deviza.

Bylo by chybou poškodit tak nadčasovou investici, jakou je víceúčelová sportovní hala, nedomyšleným seškrtáním vyváženého projektu. Než nyní stavět ořezanou halu, jen jakousi lepší tělocvičnu s tím, že to bude levnější, to už je lépe nestavět nic a opravdovou halu nechat na příští zastupitele, kteří kromě zodpověnosti a odvahy budou mít třeba i rozumnější úsudek.

(zdroj: kolinskezpravy.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace