Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Krásná asistentka Lenka ze Svateb v Benátkách se rozhodla pro adopci. Její Františka už má domov, spousta jejích opuštěných bratříčků a sestřiček ale na něj ještě čeká. Co chystá Miroslav Etzler?

30.05.2016
Krásná asistentka Lenka ze Svateb v Benátkách se rozhodla pro adopci. Její Františka už má domov, spousta jejích opuštěných bratříčků a sestřiček ale na něj ještě čeká. Co chystá Miroslav Etzler?

Autor: DogPoint

Popisek: Lenka Zahradnická a Miroslav Etzler se štěňaty Kubou a Vojtou z útulku DogPoint v Maloticích u Kolína

„Pes není zvíře, pes je přítel.“ Tohoto slavného citátu se drží i Lenka Zahradnická a Miroslav Etzler, kteří se rozhodli svým čtyřnohým přátelům pomoci. Vznikl tak jedinečný projekt, který šíří osvětu a může do budoucna zabránit velké tragédii – aby se ČR stala další zemí, kde je uspávání psů běžné.

Útulky praskají ve švech a není výjimkou, že už pro přijímání dalších opuštěných nalezenců zkrátka nemají kapacity. Na Slovensku už bylo psů tolik, že vznikl drsný zákon a pes, který je považován za nechtěného, může být ihned po odchytu utracen. Ve Spojených státech jsou takto utraceny ročně dokonce miliony nevinných zvířat. Dramatickou situaci přece jen výrazně zlepšilo uzákonění kastračního programu, podle nějž musí být nejpozději do šesti měsíců věku podstoupit zákrok všichni psi a feny, kteří nemají průkaz původu nebo nejsou uznáni za chovné.

Lenka a Miroslav probírají další scénu videa

Lenka a Miroslav probírají další scénu videa

Stop množírnám!

I u nás se situace rok od roku výrazně zhoršuje a je nejspíš jen otázkou času, než k drastickému opatření přikročí i čeští zákonodárci. Opuštěné pejsky pak bude po určité době, strávené v útulku, čekat jistá smrt. Proto vznikl projekt, nazvaný Nemnož doma, který by chtěl této situaci předejít. Zaměřuje se především na lidi, kteří si nového přítele chtějí pořídit. Boj s nelegálními množinami, v nichž jsou psi chováni většinou v otřesných podmínkách jenom pro ‘výrobu‘ štěňat, je stále bojem s větrnými mlýny. Nejúčinnějším způsobem, jak mu napomoci, by tudíž bylo nekupovat zvířata, která pocházejí z takovýchto podmínek. I v této oblasti totiž stále platí základní ekonomické pravidlo – když není poptávka, určitě poklesne i nabídka.

Při natáčení v parku

Při natáčení v parku

Nevěřte pověrám

Štěně není problém udat, je rozkošné a každý by doma takového chlupáče chtěl. Kámen úrazu ale leckdy nastává v okamžiku, kdy si nový majitel uvědomí, že pes potřebuje správnou výchovu, pravidelné procházky a lékařskou péči, a to ho stojí spoustu peněz a času. Ne každý má tu trpělivost, a tak se bohužel velmi často stává, že jakmile štěně odroste, majitelé ho odloží do útulku. Dalšími častými důvody jsou alergie, narození miminka či rozchod partnerů. Této problematice nepomáhá ani mýtus, že by každá fena měla alespoň jednou za život porodit potomky. Opravdu musí přivádět na svět další potenciální adepty útulku?

Karolína Hájková s Miroslavem Etzlerem, Lenkou zahradnickou a Kubíkem a Vojtou z DogPointu

Karolína Hájková s Miroslavem Etzlerem, Lenkou zahradnickou a Kubíkem a Vojtou z DogPointu

Dejte přednost útulkářům

Na tato a další témata budou v sérii videí hovořit herci Lenka Zahradnická a Miroslav Etzler, kteří se stali tvářemi kampaně Nemnož doma. „Pomoc psům mi nikdy nebyla cizí, a tak jsem neváhala ani vteřinu a s radostí souhlasila s nabídkou podpořit projekt Nemnož doma. Zprvu jsem se bála, že to bude smutné, ale ve finále to byla neskutečná sranda, že jsme si s Mirkem slíbili, že pokud se videa budou líbit, budeme v nich pokračovat,“ prozradila Lenka, která je sama ‘adoptivní matkou‘ – má doma křížence, fenku Františku. „Když pak vidím, kolik takových František trčí v útulku, je mi z toho smutno. Proto bych moc ráda, aby lidé před inzercí a množírnami psů dali přednost adopci psa z útulku,“ dodala.

Etzler režisérem

O zážitky z natáčení se s námi podělila iniciátorka videa Karolína Hájková. „Velice mile mě překvapil Miroslav Etzler. Především to, s jakým zápalem se do projektu pustil. Režii vzal do vlastních rukou a já nestačila zírat, co vše o této problematice ví a jak o ní z patra dokáže povídat,“ prozradila.

Podívejte se na úvodní video kampaně Nemnož doma

Čtěte také:

Chudá rodina z Moravy obědvala na Letišti Václava Havla. A než to s nimi seklo, poslali na internet vyfocenou účtenku s cenami...

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace