Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zlatá slavice Bílá je už zase opuštěná, nejdůležitější muž jejího života se rozhodl od ní odejít. Co se stalo a proč ji to úplně vykolejilo

22.06.2015
Zlatá slavice Bílá je už zase opuštěná, nejdůležitější muž jejího života se rozhodl od ní odejít. Co se stalo a proč ji to úplně vykolejilo

Foto: youtube.com

Popisek: Mnohonásobná Zlatá slavice Lucie Bílá se musí vyrovnat se změnou, která jednou musela zákonitě přijít. Jenže přišla příliš brzy.

S citovými ztrátami má Lucie Bílá bohaté zkušenosti, soužití s ní už nevydýchala řada mužů. Tentokrát ale jde do tuhého. Opustit ji se rozhodl opravdu nejvýznamnější muž jejího života, její syn Filip.

Syn nejúspěšnější zpěvačky je odmalička považován za nejhýčkanější dítě, žijící v luxusu, a nejednou se v souvislosti s ním šuškalo i o protekci. Možná právě proto se rozhodl k radikálnímu kroku, s nímž si většina současných mladých mužů dává zpravidla pořádně načas. Již ve dvaceti letech se hodlá plně postavit na vlastní nohy. „Nyní je ideální čas vyšlapat si vlastní cestičku. Zkusit dělat vlastní chyby, přestat se bát. A budu konečně bydlet sám,“ prohlásil čerstvě dvacetiletý Filip Kratochvíl v rozhovoru pro časopis Rodina. I když přehnaně odvážné rozhodnutí to zase není, slavná maminka před ním přesto důkladně umetla a připravila mu více než pohodlný start do dospěláckého života.

Se synem, který se na rozdíl od řady svých vrstevníků cítí ve dvaceti už dospělý

Se synem, který se na rozdíl od řady svých vrstevníků cítí ve dvaceti už dospělý

Maminka ho naučila pracovat s médii

Už v raném mládí byla Lucie sama dost velká divoška, a tak považuje za správné a důležité, aby každý v určité chvíli dokázal překročit stín svých rodičů. „Vyšlapávají dítěti cestičku, když chce něco podniknout, přesně mu řeknou co a jak. V určitém okamžiku se však může ukázat, že ji šlapou sami sobě, a začne to být kontraproduktivní. Pak je velmi těžké být sám se sebou spokojený, být pyšný na svou práci, když jsou za vším rodiče,“ prozradil jediný syn nejúspěšnější Zlaté slavice, který je k médiím velmi sdílný. Koneckonců se to měl od koho naučit.

Mladičká Hanka Zaňáková se skupinou Arakain

Mladičká Hanka Zaňáková se skupinou Arakain

Temperamentní Hanka Zaňáková se původně vyučila švadlenou v pražské Triole a také tam nastoupila do svého prvního zaměstnání jako šička košilových límečků. V té době už ale začala zpívat s metalovou skupinou Rock automat. Na koncertech se seznámila se zpěvákem Alešem Brichtou a přijala nabídku stát se zpěvačkou skupiny Arakain. Radikální změna v jejím životě nastala, když si jí všiml producent Petr Hannig. Přijala pseudonym Lucie Bílá, z drsné provokativní rockerky se proměnila v romantickou naivku a Hannig pro ni napsal první hity. Zaujmout fanoušky se jí ale podařilo nejen svými výkony, mezi českými celebritami se totiž stala doslova mistryní v práci s bulvárem a její úspěchy v komunikaci s veřejností jí může nejedna hvězda PR branže závidět. Celý život elegantně ‘prodává‘ s mimořádnou dávkou upřímnosti a lidovým přístupem své emoce, vztahy, životní úspěchy i pády, a neustále se tak udržuje v obecném povědomí.

Kdysi se nechala vodit za ručičku

Krátce po svém návratu z emigrace si počátkem 90. let všiml Lucie o patnáct let starší producent Petr Kratochvíl. „Zpívala skvěle, navíc se mi líbila, šel jsem do toho,“ svěřil se kdysi Blesku. To on nespoutanou rockerku z Otvovic naučil, jak se má chovat, oblékat, a především ‘prodávat‘. Začal s ní žít, v březnu 1995 mu porodila syna, o ruku ji ale nikdy nepožádal. O pět let později ji opustil kvůli Miss ČSFR 1992 Pavlíně Baburkové, která mu porodila již čtyři děti. Od té doby je nejdůležitějším mužem zpěvaččina života její syn Filip, i když partnerů se po jejím boku vystřídalo víc. Zatím se jí ale stále nepodařilo najít takového, jehož ego by se dokázalo vyrovnat se životem po boku tak mimořádně známé a úspěšné ženy. A hlavně cílevědomé, tvrdohlavé a soběstačné. „Jsem takový chlapák, který umí zasadit strom, postavit dům a postarat se o celou vesnici. A nechci taková být. Moc dobře vím, že mi to ubližuje. Sama být nechci, neumím se ale změnit,“ konstatuje Bílá.

Vytouženého dítěte se s Kratochvílem dočkala, o ruku ji ale nikdy nepožádal

S novorozeným FIlípkem

Díky zpěvaččině povaze to odmalička neměl lehké ani Filip, kdekdo ho považoval za protekčního mazánka. Naučil se s tím nejen žít, ale snaží se dokázat sobě i okolí, že není jen známým protěžovaným synkem a že ho za ručičku nikdo vodit nemusí. Zřejmě i díky tomu, že po mámě zdědil cílevědomost, tvrdohlavost a pracovitost. Po otci má i americké občanství, takže by po ukončení Prague British School klidně mohl odejít do zahraničí, na to se prý ale zatím ještě necítí. „Nemám za sebou žádný úspěch, nic jsem nedokázal. Vidím jen úspěch svých rodičů. Neznamená to, že bych nemohl využít například jejich kontakty, byl bych hloupý, kdybych je nevyužil. Nikoli ale ve smyslu protekce, to ani náhodou,“ prohlásil. „Máma mi často nabízí, že někam tavolá, něco domluví a tak. To odmítám. Poprosím ji například o telefon, ale vyřídit si to chci sám.“ Nechce být na rodičích závislý ani finančně, a tak si přivydělává v otcově divadle jako uvaděč, osvětlovač a kulisák. „Než nastoupím na vysokou, chci si zkrátka vyzkoušet co nejvíc profesí kolem divadla a filmu,“ prozradil.

Sen každé zlatokopky

Pro samostatný start má Filip uchystány přímo luxusní podmínky, o nichž si spousta mladých mužů může nechat jenom zdát. O ten nejdůležitější základ se zpěvačka postarala už k jeho osmnáctinám. Dostal byt, a nikoli ledajaký. Milující maminka mu pořídila to nejluxusnější, co šlo – celé čtvrté patro památkově chráněného činžáku v Kaprově ulici na pražském Starém Městě, takže to má na Staroměstské náměstí coby kamenem dohodil. Zkrátka ‘startovní‘ byt za pakatel – 45 milionů korun. „Život mě naučil myslet na budoucnost. A investovat do nemovitostí považuji za víc než rozumné. Pojišťuji tím celou svou rodinu,“ snažila se Lucie omluvit svou extrémní rodičovskou velkorysost v rozhovoru pro Blesk. Z lakoty ji ale rozhodně podezřívat nelze, stará se totiž i o Otvovice, v nichž žije. Na své náklady už nechala opravit tamní kostel a kapličku, zrekonstruovala hřiště i místní školu, do níž kdysi chodila. „Tohle všechno považuji za svoji povinnost,“ vyvsětlila zpěvačka.

Filipovo třináctileté studium na Prague British School, zakončené maturitou, přišlo jeho rodiče na zhruba šest milionů

Filipovo třináctileté studium na prestižní Prague British School, zakončené maturitou, přišlo
jeho rodiče na zhruba šest milionů korun

Lucie nezapomněla ani na ‘vhodný‘ dopravní prostředek. Stanice metra A je sice přímo v Kaprovce, její syn se však nacpal za volant, hned jak mu to zákon dovolil, a tak dostal k osmnáctinám i auto. Maminka se pořádně plácla přes kapsu a za vytoužené Audi A4 vysolila skoro milion. Výrazně tak svého jedináčka zhodnotila v očích každé zlatokopky, která se rozhlíží po teplém pohodlném hnízdečku, a možná mu tím i do budoucna pořádně zkomplikovala soukromí. Ještě nezralý mladý muž totiž bude jen velmi obtížně hledat způsob, jak rozpoznat, které krásce jde opravdu o něj, a nikoli jen o peníze.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adina Janovská