Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Božský Jágr: Na dresu 68, na hřbetě 43 let! Máme další neuvěřitelná čísla o legendárním hokejistovi a nejde o počet gólů ani přihrávek. Je to síla…

14.05.2015
Božský Jágr: Na dresu 68, na hřbetě 43 let! Máme další neuvěřitelná čísla o legendárním hokejistovi a nejde o počet gólů ani přihrávek. Je to síla…

Autor: Facebook

Popisek: Gól 718 - 5 nejvíc v historii NHL , ale trvalo to:)))..... Děkuji všem, co mi pomohli dosáhnout této mety, píše Jágr na svém Facebooku.

Čeští hokejisté se opět dokázali vzepřít nepříznivému vývoji a v posledním utkání základní skupiny porazili po nepřesvědčivém výkonu Švýcarsko 2:1 na nájezdy. Postupujeme tak zee skupiny jako třetí. Ve čtvrtfinále vyzveme Finsko, které přehrálo Rusko taktéž v nájezdech a skončilo ve skupině druhé. Nejdůležitější utkání turnaje je na programu dnes, ve čtvrtek ve 20.15. A nejdůležitější otázka až dosud zněla: Nastoupí proti Finům Jágr?

Jágr má na mistrovství světa potíže už podruhé. V prvním utkání turnaje proti Švédsku nedohrál kvůli naraženému malíčku, do dalších utkání však nastoupil.  Tentokrát přišly potíže v první třetině zápasu proti Švýcarsku, kterým hokejová reprezentace uzavřela vystoupení v základní skupině MS. Před odchodem do kabin si Jágr podle záběrů České televize uvolňoval oblast zadního stehna masážním míčkem. Poté zmizel v útrobách O2 areny s fyzioterapeutem Pavlem Kolářem. Všechno nejspíš ukazuje na natažený sval nebo třísla, jak napsaly Lidovky.cz.

Dnes ráno ale přišla iDnes se zprávou, která všechny potěšila:  Jaromír Jágr by měl ve čtvrtfinále domácího mistrovství světa proti Finsku nastoupit. Úterní duel proti Švýcarsku nedohrál z preventivních důvodů kvůli potížím tříslem a s přitahovačem kyčelního kloubu, oznámil fyzioterapeut Pavel Kolář. Jágr patří na turnaji k nejlepším českým útočníkům. V šesti startech nastřílel čtyři góly, jeho individuální průniky, parádní kličky a chytré přihrávky zvedaly diváky ze sedadel.

Jágr a výpočty energetiků

Fenomén číslo 68 Jaromír Jágr přitahuje nejen sportovní analytiky či ženy všech věkových kategorií, ale také energetiky. Ti spočítali výdej energie české hokejové legendy během přípravy na mistrovství světa i v průběhu jednotlivých zápasů.

Největší výdej energie má Jágr během tréninku. Legendy i očití svědci vypráví, že trénuje intenzivněji než většina ostatních hráčů – zvlášť při přípravě na důležité zápasy. Zatímco mnozí už jsou v péči masérů, Jarda stále krouží po kluzišti a piluje střely na branku. Díky tomu je jeho výdej energie zhruba dvojnásobný oproti většině spoluhráčů, pohybuje se kolem 4 kilowatthodin na jeden trénink. Přesně tolik spotřebuje moderní úsporná pračka na čtyři prací cykly. Elektromobil Nissan Leaf potřebuje stejné množství energie na ujetí 25 kilometrů…

11 hodin svícení lampičky s 60 wattovou žárovkou

Výdej energie Jaromíra Jágra v zápase je nižší než v tréninku, což může vypadat překvapivě, ovšem jen pro ty, kteří netuší, že část zápasu stráví Jágr na střídačce – a někdy i na trestné lavici. Podle odhadů energetiků vydá Jágr během běžného zápasu 0,68 kilowatthodin energie. Tolik spotřebuje například běžná lampička na čtení s 60 wattovou žárovkou za 11 hodin svícení.

A kolik energie si vyžádá celý hokejový šampionát? Například ostravská ČEZ Aréna spotřebuje za jediný zápas 3 721 kilowatthodin elektřiny, stejně jako 4 346 průměrných domácností za dobu odpovídající třem třetinám a dvěma přestávkám. Mimochodem, toto množství elektřiny vyrobí Jaderná elektrárna Temelín za necelých 8 vteřin…

Úspěchy českých hokejistů by Češi podle výzkumu nejraději zapíjeli pivem Pilsner Urquell

Pivo a sportovní fandění patří neodmyslitelně k sobě, obzvláště v České republice. S aktuálním hokejovým svátkem, ve kterém už od 1. května měří své sportovní síly 16 světových hokejových týmů, se však pojí rovnou tři pivovary. Oficiálním partnerem Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 jsou Krušovice, v O2 i ČEZ aréně, kde se všechny zápasy šampionátu konají, se však běžně čepuje Staropramen. Českou hokejovou reprezentaci pak zase sponzoruje plzeňský Pilsner Urquell. Komu přejí čeští fanoušci na MS vítězství je víceméně jasné, ale jakému přitom fandí pivovaru?

Fandové národního týmu si při sledování zápasů MS nejčastěji přejí konzumovat plzeňský ležák Pilsner Urquell. Ale i další tradiční české „hokejové“ značky mají mezi nimi své stoupence. K lednímu hokeji prostě patří české pivo.

Následuje Staropramen a Krušovice

Při sledování letošního hokejového mistrovství dává téměř polovina fanoušků přednost pivu Pilsner Urquell. Staropramen preferuje 14 % respondentů, Krušovice pak 8 %. Zatímco „Plzeň“ častěji zmiňují Češi, Moravané často volí spíše Radegast. Gambrinus má nejvíce zastánců v Praze. Ženy, mladí lidé a respondenti s vysokoškolským vzděláním častěji vůbec pivo nepijí. S reprezentačním teamem si fandové hokeje nejčastěji spojují značku Pilsner Urquell, následuje Staropramen a Krušovice.

Organizátoři výzkumu uspořádali také malou doprovodnou akci, kdy stovce náhodně vybraných návštěvníků utkání ČR-Švédsko nabídli zdarma jedno z oficiálních piv mistrovství světa v hokeji a zaznamenávali, kterou značku si vybrali. Výsledky nebyly nijak překvapivé, 7 z 10 účastníků sáhlo po plechovce Pilsner Urquell, ostatní si rovnoměrně rozebrali Staropramen a Krušovice. Zajímavostí ale bylo, že zatímco po „Plzni“ a Staropramenu sáhli především lidé, kteří tyto značky obvykle preferují i při jiných příležitostech, Krušovice naopak zvolili ve většině ti, kteří je jinak běžně nepijí.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.          

Vložil: Anička Vančová

Tagy
Jágr,
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace