Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli a neřeknou?

Kladno chce pomáhat svým občanům vybřednout z dluhové pasti

18.04.2013
Kladno chce pomáhat svým občanům vybřednout z dluhové pasti

Autor: Město Příbram

Popisek: Město Kladno zvažuje zřízení bezplatné dluhové poradny.

Obyvatelům Kladna přerůstají dluhy přes hlavu. Město proto po vzoru města Příbrami zvažuje zřízení bezplatné dluhové poradny.

Město Příbram tuto instituci svým občanům bezplatně poskytuje již třetím rokem. Zástupci z Kladna proto požádali o pracovní schůzku, aby získali informace i cenné zkušennosti potřebné k provozování této služby pro občany.  

Minulý týden přivítal na radnici starosta města Ing. Pikrt manažerku prevence kriminality statutárního města Kladna paní Černou a její kolegyni z oddělení krizového řízení a drogové prevence Mgr. Doležalovou. Více než hodinového pracovního jednání se za město Příbram společně se starostou zúčastnil i manažer prevence kriminality JUDr. Fára a vedoucí OSVaZ Mgr. Dikan. Vedle věcí spojených s provozováním bezplatného poradenství, a to nejen v oblasti dluhů, ale i pro oběti trestných činů či sociálního poradenství, se zmínila témata jako bezpečnost ve městě, prevence sociálního propadu občanů, kriminalita, specifika práce s osobami ohroženými sociálním vyloučením či vzájemné zkušenosti z realizace projektů a programů zaměřených na osoby sociálně nepřizpůsobených. 

Služba bude zdarma

„Jsem potěšen, že jsme si mohli vzájemně předat cenné informace a že můžeme kolegům z Kladna poskytnout řadu našich zkušeností s provozováním registrované sociální služby zahrnující i dluhové poradenství a doufám, že získané informace využijí v rámci podpory občanům Kladna mající problémy nejen s dluhy,“ řekl starosta Ing. Pikrt a pokračoval: „V této souvislosti bych se také rád zmínil o tom, že město Příbram v současné době jedná s dalším subjektem, který by vedle města poskytoval v Příbrami dluhové poradenství.  Jak již bylo zveřejněno, město bylo nuceno z důvodu neposkytnutí dotace na provoz poradny částečně omezit  poskytování dluhového poradenství. V současné době již konkrétně jednáme s neziskovou organizací, která by v Příbrami od května bezúplatně a společně s městem tuto službu občanům zdarma poskytovala.“

Jana Vlková

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace